Niewiele powoduje wiele kontrowersyjnych sporów, jak zjawisko nudyzmu. Ktoś uważa to za wolność słowa, kogoś - sposób na relaks i kogoś - wyzwanie dla społeczeństwa. Tak czy inaczej dzisiaj nudyzm nie jest uważany za odchylenie, a kraje, w których jest oficjalnie zakazane, można policzyć na palcach. Porozmawiamy o raczej nieszkodliwym zjawisku, nawet dla naszej mentalności, takiej jak domowy nudyzm.

Wielu z nas, nie wiedząc o tym, jest nudystami, jeśli lubią brać kąpiel w domu. Rozbieranie się całkowicie, automatycznie zaczynamy "nucić", nawet w naszym własnym mieszkaniu. W końcu nudyzm niekoniecznie oznacza publicznie nagość. Ale co w tym przypadku odróżnia Cię od prawdziwego nudystki?

Filozofia nudyzmu polega na tym, że osoba akceptuje siebie i otaczających go osób, czuje się wystarczająco komfortowo w swoim ciele, aby nie bać się bycia nagim przed otaczającymi go ludźmi. Nudycy uwielbiają być w towarzystwie swojego rodzaju, nie dlatego, że lubią się obnosić, ale dlatego, że czują się wygodnie obok tych, którzy podzielają ich filozofię. Nudyści zbierają się z reguły w specjalnie wyznaczonych miejscach lub gdzie w zasadzie jest niewielu ludzi.

Rodzina i Nudyzm

Ale wracając do domowego nudyzmu. Jeśli ktoś lubi chodzić nago przez mieszkanie, nie ma w tym nic zabronionego. Dziś nawet są hotele, w których tylko pracownicy noszą ubrania. Jednak problem powstaje, jeśli światopogląd "nudysty" nie jest dzielony przez wszystkich członków rodziny. A jeśli nadal można poruszyć tę kwestię w rozmowie ze starszymi, jak postępować z dziećmi.

Jest wiele rodzin, w których nudyzm domowy jest częstym zjawiskiem. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do tego, że chodzicie po mieszkaniu i postanowili nie chować się przed małymi dziećmi, to raczej nie zdziwi ich widok nagiego ciała. Rodzinny nudyzm z dziećmi jest bardzo powszechny wśród tych, którzy czują się bardziej komfortowo bez ubrań. Dzieci postrzegają nagość jako coś naturalnego i nawet nie myślą, że może być nieprzyzwoita. Dopóki nie dostaną jakiejś instalacji.

Ale jeśli dziecko z jakiegoś powodu odmawia chodzenia nago przed tobą (najczęściej dzieje się tak, jeśli zdecydujesz się wprowadzić starsze dziecko do kultury nudyzmu), nie powinieneś zmuszać go do dzielenia się swoimi poglądami. Możesz porozmawiać z nim, aby wyjaśnić swój punkt widzenia, jednak szanuj jego światopogląd. Jeśli to konieczne, przyjdzie do swojego domu, lub po prostu sam nudyzm.

Co do gości, to spotkać ich na granicy tego, co matka urodziła etycznie tylko wtedy, gdy sami są nudystami. W przeciwnym razie goście zrobią taki krok, jak brak szacunku dla siebie.

Plusy i minusy nudyzmu domowego

Zalety:

  • jeśli czujesz się komfortowo bez ubrania, ale nie możesz zdecydować się na podobną promenadę w zatłoczonym miejscu. Domowy nudyzm, z punktu widzenia większości, jest nieszkodliwym zjawiskiem;
  • kąpiel powietrzna jest dobra dla zdrowia;
  • rozbieranie się w domu, masz okazję odpocząć i zabrać swoje ciało. Wiele kobiet ma obsesję na punkcie pewnych wad, które są zakłopotane, gdy patrzą na swoje ciało w lustrze. Domowy nudyzm łagodzi negatywne wrażenia, przyzwyczajasz się do idei, że nagie ciało - to nie jest haniebne.

Wady:

  • jeśli twoi krewni (rodzice, mąż, dzieci) są przeciwni domowemu nudizmowi, wtedy chodzenie nago po mieszkaniu może stać się źródłem kłótni;
  • na przykład gotowanie grozi zranieniem lub poparzeniem. Chlapanie gorącego oleju, nieumyślnie rozlana herbata - wszystko to rodzinny nudyzm z dziećmi mniej bolesny, jeśli twoja skóra jest chroniona co najmniej jakąś warstwą tkanki;
  • należy zastosować dowolne utwardzanie. A poza tym musisz uważnie monitorować czystość domu, aby nie dostać nieprzyjemnej infekcji. Nie trzeba dodawać, że higiena intymna powinna być traktowana wyjątkowo odpowiedzialnie.

Jeśli masz wątpliwości: spróbuj lub nie w domu nudyzm, odpowiedź jest prosta - spróbuj. W końcu może to być krótkotrwały eksperyment, o ile nikt nie jest w domu. Gdzie indziej, jeśli nie we własnym mieszkaniu, oddaj się takim kaprysom kobiecej duszy.