Widmo szerokości geograficznej emocji żywa istota zależy od jego fizjologicznej i psychologicznej złożoności struktury. Wszakże rola emocji w ewolucji i życiu ludzkim jest nie do opisania - to one zasygnalizują ludzką satysfakcję z warunków życia, a także wyjaśniają, jak można przezwyciężyć niezadowolenie.

Czuć emocje

Często zdarza się, że osoba nie zdaje sobie sprawy z emocji, których doświadcza. Co więcej, nawet w rozmowie emocje mogą być umiejętnie ukryte, a obcy nie dostrzegają w ogóle tego, co jest w naszym umyśle. Jednak z tym wszystkim, co człowiek obecnie robi, jest owocem jego emocji - albo stara się poradzić sobie z niezadowoleniem, albo raduje się swoim szczęściem.

Jednocześnie emocje nadają charakter komunikacji. Postawa, stosunek do tematu rozmowy i rozmówcy - to rola emocji w komunikacji. To dzięki naszemu stanowi emocjonalnemu komunikacja staje się interpersonalna.

Emocje w pracach

Agonia kreatywności, radość odkrywania - co to jest, jeśli nie emocje? Rola emocji w kreatywności jest funkcją motywatora. Emocje skłaniają nas do działania i wsparcia w kilka minut, gdy ręce są opuszczone, ponieważ osoba staje się jak hazardzista - nie może nie czuć, rezygnując z radości zwycięzcy.

Wielu naukowców uważało, że twórczy i intelektualny Myślenie nie można podzielić. Wszakże afekt (emocje) leży w sercu najbardziej złożonych procesów mentalnych, bez których myślenie nie mogłoby się udać. Co kieruje myśli naukowca lub geniuszu pisarza w kierunku jego refleksji? Emocje - trendy, motywy, potrzeby, zainteresowania. To oni napędzają nasze myśli. rola emocji w komunikacji

Emocje nas chronią

Ale rola emocji w działalności człowieka nie ogranicza się do tego. Czy kiedykolwiek myślałeś, że emocje mogą chronić ciało przed śmiercią? Zdolność odczuwania emocji przyczynia się do mobilizacji lub odwrotnie do rozładowania. Tak więc, będąc w niebezpieczeństwie, siły są generowane, aby pokonywać przeszkody, chronić je przed marnowaniem energii.

Oznacza to, że to, co czujemy, jest sygnałem dla ciała, aby włączyć lub wyłączyć odpowiednie funkcje.