Osoba z zasadami życia jest osobowość przestrzeganie przyjętych przez siebie zasad i przepisów. Świadoma osoba akceptuje takie wartości życiowe i zasady, które go kierują, służą jako wewnętrzny rdzeń, ale nie nadmiernie restrykcyjne.

Wybór zasad życia

Postępuj zgodnie z zasadami życia - wyborem silnych ludzi, którzy są przyzwyczajeni do kierowania się rozumem, a nie uczuciami i nawykami. W ludziach religijnych przykazania odgrywają rolę głównych zasad życia. Niektórzy trenerzy psychologiczni odmawiają na przykład pracy z firmami produkującymi alkohol i tytoń, a artyści często odmawiają wykonania nawet bardzo dużej nagrody w krajach, w których stosuje się represyjny reżim.

W nowoczesnym społeczeństwie, życie zasady a wartości są w rzeczywistości bardzo często wynalazkiem, a nie standardem. W takim przypadku osoba przestrzega zasad życia tylko wtedy, gdy jest dla niego opłacalna, w innych przypadkach je zmienia lub ignoruje. Na przykład, dziewczyna może "z zasady" odmówić rozmowy z facetem, ale kiedy zmieni jej nastrój, szybko zapomni o swojej decyzji.

Aby uczynić stosowanie zasad bardziej rozsądnymi, sformułuj je jako cele. Na przykład dziewczyna nie powinna pochopnie decydować "z zasady nie będę mówić". Zastanów się, czy jesteś gotowy na zerwanie związku z powodu konfliktu. Jeśli nie, czy jesteś gotów znieść taką postawę? Podejmuj decyzje w oparciu o twoje odpowiedzi - czekaj na przeprosiny, rozstaj się lub przestań zwracać uwagę na wady dżentelmena.

Podstawowe zasady życia mądrego człowieka

Mądrzy ludzie, aby formułować zasady życia, muszą kierować się swoim doświadczeniem, a następnie stosować je do końca życia. Jedną z tych zasad jest kontrola myśli. Twoje działania i czyny są kontynuacją twoich myśli. Jeśli stworzysz szczęśliwe życie w swojej głowie, możesz ucieleśnić te myśli w rzeczywistości.

Następną zasadą życia mądrych ludzi jest szacunek. Musisz szanować siebie i innych. W takim przypadku będziesz traktowany ze zrozumieniem i uwagą. Szacunek pomaga także budować przyjaźnie, bez których nie można stać się szczęśliwą osobą. Bycie prawdziwym przyjacielem oznacza wspieranie, zrozumienie, dzielenie się radością i smutkiem.

Jedną z zasad życia inteligentnych ludzi jest dzielenie się dobrem tylko z innymi. Podając coś, dostajesz to i w zamian. Jeśli dasz radość i miłość, zwrócą ci stokroć.

Zasada życia prawdziwie kochających ludzi polega na dawaniu wolności. Nie ograniczaj wolności myśli, działań, przekonań i wyborów innej osoby. A jeśli zostanie z tobą - to jest prawdziwa miłość.

Zasady życia wielkich ludzi

Wiele osób interesuje się myślami i zasadami życia wielkich ludzi, którzy mają własne tajniki sukcesu. Na przykład słynny rosyjski pisarz Lew Tołstoj sformułował zasady życia w swojej młodości. I nadal są istotne dla tych, którzy chcą osiągnąć dobre samopoczucie i wewnętrzną harmonię. Oto niektóre z tych zasad:

 • codziennie rano musisz planować rzeczy na cały dzień i postępować zgodnie z tym planem;
 • sen powinien być jak najmniejszy;
 • choroby i kłopoty powinny być znośne, bez narzekania;
 • rozpoczęte prace muszą zostać zakończone;
 • niekoniecznie martwić się zatwierdzaniem osób, których nie znasz lub których nie szanujesz;
 • nie powinni wydawać pieniędzy na próżność; Główne zasady życia
 • im gorsze rzeczy, tym większa aktywność.

Konfucjusz, chiński myśliciel, znany jest także z mądrych zasad życia:

 • przyjaciele są twoją refleksją, przyjaźnią się tylko z podobnie myślącymi ludźmi;
 • nienawiść jest łatwiej odczuwać niż miłość;
 • sukces firmy zależy w dużym stopniu od wcześniejszego przygotowania;
 • błędy są najlepszą lekcją życia;
 • zapamiętaj konsekwencje nietrzymania moczu i zachowaj spokój;
 • ważne są nie tylko cele, ale także sposoby ich osiągnięcia;
 • trzeba się uczyć z doświadczenia innych;
 • każdy przypadek powinien mieć każdą okazję.