Mimo fizycznej słabości kobiety są bardziej odporne niż mężczyźni. Wszystkie siły, aby pokonać kobietę, z wyjątkiem jednego - kobiecego alkoholizmu.

Alkoholizm kobiet jest zjawiskiem rzadszym niż u mężczyzn. Ale w tym samym czasie, bardziej surowe. Uzależnienie od kobiet rozwija się szybciej. I nie tylko fizjologiczne, ale także na poziomie psychiki. Alkoholizm kobiet rozwija się już szybko i nieodwołalnie. Często słyszymy powiedzenie, że kobiecy alkoholizm jest nieuleczalny. Zobaczmy, czy to prawda.


Jak leczyć kobiecy alkoholizm?

Kobiety bardzo rzadko dobrowolnie zwracają się do narkologa, aby uzyskać pomoc w pozbyciu się uzależnienia od alkoholu. Dzieje się tak z powodu chęci ukrycia tego, co dzieje się z innymi. A jeśli chodzi o leczenie, jest już za późno. W ciele nieodwracalne zniszczenia i zmiany już zaczynają się na tle stałego spożycia alkoholu. We wczesnych stadiach choroby najczęściej kobieta jest zabierana przez bliskich krewnych, którzy nie chcą patrzeć, jak ona zrujnowała jej życie. Najczęściej nie jest wymagana zgoda kobiety uzależnionej od alkoholu. Postęp w leczeniu obserwuje się dopiero po tym, jak lekarzowi uda się przekonać kobietę, że naprawdę ma problemy z piciem alkoholu, i potrzebuje specjalistycznej pomocy.

Jak pozbyć się kobiecego alkoholizmu metodami ludowymi:

 • kilka szklanek Kombucha (cotygodniowy napar) znacznie zmniejsza apetyt na picie;
 • aby wywołać awersję do alkoholu, konieczne jest naleganie liścia laurowego i korzenia lovish (w formie mielonej) na wódce. Kilka łyżeczek dziennie i stopniowo pacjent zacznie zawracać na wszystkie rodzaje alkoholu;
 • gotować pędy głazu w szklance wody przez około piętnaście minut, następnie odcedzić i wlać dwie szklanki czystej wody. Weź kilka łyżek dziennie przed jedzeniem. Następnie, 30 minut po każdym użyciu infuzji, niech kobieta wypije trochę alkoholu, ona zwymiotuje - leczenie jest nieprzyjemne, ale skuteczne;
 • Indyjski grzyb uprawiany w domu z mlekiem - jego infuzja miesięczna usuwa nawyk picia, w tym piwo;
 • zmielić w mikserze szklankę pestek dyni, zrobić nalewkę na szklance wódki, dać kobiecie łyżkę tuż przed jedzeniem.

Jak radzić sobie z kobiecym alkoholizmem?

Walka kobiet z uzależnieniem od alkoholu nie różni się od walki z uzależnieniem od alkoholu u mężczyzn. W tym i innym przypadku jedynym wyjściem jest całkowite zaniechanie stosowania napojów alkoholowych. A sposoby osiągania rezultatów są prawie takie same. To i restrukturyzacja świadomości, różne rodzaje kodowania i hospitalizacja w klinikach leczenia uzależnień itp.

Tak więc odwieczną kwestię leczenia kobiecego alkoholizmu można odpowiedzieć na krótko - tak jak mężczyzna. Tylko kobieta musi zwracać większą uwagę i zapewniać jej stałe wsparcie moralne. Zasada ta powinna być przestrzegana nie tylko podczas leczenia, ale także po jego zakończeniu.

Jak przestać pić alkohol kobiecie, która zdaje sobie sprawę, że ma problemy z regularnym używaniem:

 • jasno określ powody, dla których pijesz;
 • jak pokonać kobiecego alkoholizmu
 • staraj się unikać sytuacji, które sprawiają, że chcesz się napić;
 • możesz pić, ale tylko wtedy, gdy naprawdę tego chcesz i nie wymuszaj okoliczności;
 • Unikaj hałaśliwych firm, które piją i bez powodu, ale staraj się nie być sam na sam ze swoimi problemami;
 • kiedy pragnienie alkoholu staje się nie do pokonania, nie myśl o piciu, ale o swoich bliskich, dzieciach, które masz lub mogą się pojawić;
 • staraj się spełniać swoje pragnienia, staraj się być tym, co sam chcesz zobaczyć.