Wszystkie kobiety są inne, niektórzy mężczyźni uwielbiają i uwielbiają, inni nienawidzą lub zdradzają. Piękna połowa ludzkości pochłonęła dziedzictwo wszystkich kobiet, które kiedykolwiek żyły na Ziemi. Kobiety posiadają archetypową, czyli historyczną pamięć, która pozwala korzystać z doświadczenia nawet bardzo odległych przodków. Istnieją pewne kobiece archetypy, które sprawiają, że każda kobieta jest wyjątkowa.

8 archetypów kobiet

  1. Amazonka zawsze jeździ konno, nie można jej stłumić. Współczesna Amazonka jest samowystarczalna, niewrażliwa, skuteczna i aktywna.
  2. Kobieta gejsza uwielbia piękno i estetykę, cieszy się życiem, potrafi docenić i sprawić przyjemność. Są to namiętne, uwodzicielskie i seksowne kobiety.
  3. Kobieta Sage ma wielką wiedzę, widzi ludzi przez to, z czego szybko się nudzi komunikowanie się z ludźmi. Często te kobiety intrygują wokół siebie, są erudycyjne i wykształcone.
  4. Kobieta Matka i żona dają opiekę, miłość, opiekę i uzdrowienie. Żona jest doskonałym partnerem dla męża, wspierającym go we wszystkim. Jako matka karmi i karmi dziecko, uczy nastolatka, błogosławi i uwalnia dorosłego.
  5. Kobieca królowa zawsze trzyma wysoko głowę. Stworzyła poczucie własnej wartości, jest mądra i cierpliwa, powołana do robienia wielkich rzeczy. Taka kobieta ujawnia potencjał innych, jest zamożna, ma męskie uznanie.
  6. Woman-Muse jest bardzo mądry, uprzejmy i łatwy do rozmowy. Ma wielką kreatywność, jest otoczony atmosferą szczęścia i radości, może inspirować ludzi wokół.
  7. Kobieca Bogini jest standardem prawdy kobiecości i dojrzałości. Harmonijnie łączy wszystkie wymienione archetypy kobiet.

Archetypy kobiece bogini

Każda kobieta ma archetypy bogiń. W Atenie - determinacja, celowość, realizm. archetypy bogini kobiecej Persefonę fascynuje niepewność, pragnienie przygody, a Artemis - sportowy i trwały. Hera najbardziej docenia instytucję małżeństwa i Demeter - macierzyństwo.

Archetypy kobiet w baśniach

Opowieści jak starożytne mity greckie są pierwowzorem mądrości pokoleń. Baba Jaga jest silną kobietą, która może skierować swoją siłę w negatywnym kierunku. Vasilisa Mądry jest obdarzony intuicyjnie , a księżniczka Żaba ma na celu ochronę domowego ogniska.

W każdej kobiecie można znaleźć mieszankę archetypów w różnych proporcjach, co czyni je naprawdę wyjątkowymi.