Leczenie alkoholizmu piwa to trudne zadanie nawet dla specjalistów, nie wspominając o samych pacjentach, którzy nie chcą przyznać, że mają problemy z alkoholem. Co do zasady w klinice należy najpierw ustalić przyczyny choroby, a następnie opracować strategię postępowania z alkoholizmem piwnym.

Przyczyny alkoholizmu piwa

Na początek ważne jest dla nas ustalenie przyczyn. Oczywiście jednym i najważniejszym z nich jest niepohamowane i nadmierne spożywanie piwa. Jednak to właśnie leży na powierzchni, a sama esencja choroby może być objęta głębszymi przyczynami. Wśród nich są następujące:

  • biologiczne (ubogie dziedziczenie, obecność alkoholików w rodzinie);
  • psychologiczne (niezdolność do radzenia sobie ze wszystkimi procesami zachodzącymi w życiu, poważne zaburzenia psychiczne, próby ucieczki od problemów);
  • towarzyskie ( konflikty rodzinne lub praca, pragnienie ucieczki od rozpaczy);
  • aspekty duchowe (bezduszne istnienie, brak wyższych punktów orientacyjnych).

Alkoholizm piwa u kobiet i mężczyzn jest z reguły ustalany nie przez jednego, ale przez kilka z tych powodów. Doświadczeni specjaliści, po ustaleniu źródła problemu, są gotowi zaoferować różne metody leczenia.

Jak leczyć alkoholizm piwa?

W zależności od sytuacji pacjentowi przypisuje się różne opcje leczenia. Często zaleca się, aby środki były skomplikowane. Należą do nich:

Farmakoterapia. Wiele klinik oferuje stosowanie leków, ale często prowadzi to do nowej zależności - od leków psychotropowych. Ponadto problemy w sferze duchowej, społecznej i mentalnej w ten sposób są prawie niemożliwe do rozwiązania. Wraz z zaprzestaniem stosowania leków często występują awarie i powrót do alkoholu. Dlatego taka technika w dobrych klinikach raczej nie wykorzystuje.

Psychoterapia. Dzięki chemicznym wpływom alkoholu cierpi nie tylko fizyczne ciało osoby, ale także jego psychika. Problemy pojawiają się zarówno w sferze społecznej, jak iw sferze duchowej - osoba po prostu traci punkty odniesienia w życiu.

Praktyka psychoterapeutyczna pomaga osobie opuścić tę destrukcyjną ścieżkę. Ćwicz różne metody:

  1. Kodowanie według Dovzhenko (rozwój motywacji do pozbywania się uzależnień, eliminacja zaburzeń psychicznych, kształtowanie świadomego podejścia do porażki).
  2. 12-krokowy program, aby pozbyć się uzależnienia (przywrócenie wszystkich sfer ludzkiego życia).
  3. Hipnoterapia (sesje hipnozy i korekta psychiczna).
  4. Wspólnoty terapeutyczne (leczenie szpitalne w centrum rehabilitacji przez 30-40 dni).

Wiele klinik pomaga również w kodzie kodowym - to jest rodzinom ludzi z alkoholizmem. Im wcześniej poprosisz o pomoc, tym łatwiej będzie uniknąć negatywnych konsekwencji.

Alkoholizm alkoholowy: konsekwencje

Jeśli rozwiążesz ten problem, konsekwencje alkoholizmu piwa mogą być straszne. Przede wszystkim osoba zaraża swój układ sercowo-naczyniowy, rozwijając się w swoim tzw Konsekwencje alkoholizmu piwnego "Byczy serce", które jest znacznie powiększone i działa z wielkim trudem. Co więcej, cierpi na to układ hormonalny, podobnie jak narządy filtrujące - wątroba i nerki, które po prostu nie radzą sobie z tak szalonym ładunkiem.

Zewnętrznie osoba ma spuchnięte, pijane, zapadnięte spojrzenie, rośnie słynny "brzuch piwny". Ze względu na obecność fitoestrogenów w piwie, mężczyźni stają się zniewieściali: rozkład tłuszczu w nich występuje zgodnie z typem żeńskim, a postać staje się histeryczna i drażliwa. Alkoholizm piwa z reguły także powoduje problemy hormonalne z powodu nadmiaru estrogenu.