W oficjalnej medycynie nie ma terminu "alkoholizm piwny". W rzeczywistości jest to jeden z rodzajów alkoholizmu, który jest osobno izolowany w ludziach ze względu na swoją specyfikę. Co do zasady, oznaki alkoholizmu piwa rosną stopniowo, a osoba przez długi czas nie zdaje sobie sprawy, że już zaczął mieć poważne problemy z alkoholem.

Objawy alkoholizmu piwa

Jeśli objawy alkoholizmu alkoholowego zbiegają się z objawami obserwowanymi u ciebie lub kogoś bliskiego, wiedz, że jest to bardzo niepokojący sygnał. Jeśli teraz skonsultujesz się z lekarzem, znacznie łatwiej pokonasz ten nałóg. W przeciwnym razie konsekwencje mogą być najstraszniejsze.

Tak więc alkoholizm piwny odpowiada takim objawom:

 • dzienne spożycie 1-2 lub więcej butelek piwa (od 0,5 litra dziennie);
 • ciągłe pragnienie picia piwa;
 • agresywne zachowanie w przypadkach, gdy plany dotyczące picia piwa są zepsute;
 • okresowe bóle głowy ;
 • stan kaca rano;
 • powolny wzrost brzucha (wzrost "brzucha piwnego");
 • od czasu do czasu - problemy z potencją ;
 • senność w ciągu dnia i brak snu w nocy;
 • pragnienie picia piwa rano (w dowolnym celu, czy to kaca, czy chęć podniesienia nastrój);
 • niezdolność do zrelaksowania się bez picia.

Z reguły wszystko zaczyna się albo od butelki piwa w weekendy, albo po pracy, a także z niemożnością kontrolowania dawki spożytego alkoholu. Alkoholizm na piwo wybierany jest niedostrzegalnie, a osoba często obraża się z powodu prób udzielenia pomocy krewnym, odmawia poddania się badaniu i sprawdzeniu. Konieczna jest jednak konsultacja ze specjalistą w tej sprawie, zwłaszcza jeśli występuje wiele objawów.

Etapy alkoholizmu piwa

Alkoholizm piwa, podobnie jak każdy inny, ma kilka etapów. Z reguły na pierwszym etapie łatwo jest pozbyć się uzależnienia, a na kolejnym etapie wymagane jest poważne leczenie.

 1. Początkowy etap. Jest to łagodna forma uzależnienia, której dana osoba nie może zauważyć. Jest to przypadkowe doznanie podczas wakacji i weekendów. Nawet jeśli osoba pije co najmniej raz w tygodniu - jest już alkoholikiem w początkowej fazie, Alkoholizm na etapie piwa zwłaszcza, jeśli ma niewielką kontrolę nad ilością pijanych. Stopniowo prowadzi to do tego, że osoba pije alkohol coraz więcej.
 2. Drugi etap. Jest to już poważna forma uzależnienia: osoba nie może się zrelaksować bez alkoholu, nie pije od 0,5 do 1 litra, ale kilka litrów piwa w godzinach wieczornych, jest podatna na agresję w stanie pijaństwa. W tym przypadku osoba pije codziennie, a jego dawka wzrasta. W takim przypadku tylko lekarz może pomóc osobie.

Miłośnicy piwa słono płacą za swoje hobby: zaczynają mieć poważne problemy z sercem, system hormonalny i wątroba cierpią, a ciało jest przytłoczone hormonami żeńskimi, powodując, że człowiek staje się histeryczny.