Intuicja jest jednym z najbardziej niezbędnych składników sukcesu w naszym życiu. Dzięki pomocy naszego wewnętrznego głosu możemy znaleźć odpowiedzi na pytania bez stosowania logicznego rozumowania. Nic dziwnego, że intuicja uważana jest za szósty zmysł w każdej osobie. Mówi do osoby w języku obrazów, co na pierwszy rzut oka może wydawać się nonsensem, czymś niezrozumiałym.

Ludzie, którzy mają dobrze rozwiniętą intuicję, nie boją się odpowiedzialności. Zgadzają się wytrzymać trudne sytuacje życiowe. W końcu ci ludzie odnoszą sukcesy, ponieważ składają hołd przede wszystkim nie logice, ale intuicji.

Zastanów się, jak rozwinąć intuicję.

Naucz się słuchać głosu swojego umysłu, wyłączając logikę na jakiś czas. Podaj jasne sformułowanie odpowiedzi na dokładnie pytania, które chcesz uzyskać z intuicji. Odpręż się. Weź głęboki oddech. Zamknij oczy. Następnie powtórz co najmniej dziesięć razy dla siebie "Moja intuicja mówi mi teraz ...". Nie musisz wymyślać żadnych odpowiedzi. Wyobraź sobie, że masz odpowiedź. Skoncentruj się na emocjach, których obecnie doświadczasz. Poczuj, jak w tej chwili twój wewnętrzny głos mówi ci właściwą odpowiedź.

Następnie możesz kontynuować prowadzenie swojej firmy. Zapewniam was, że odpowiedź na postawione pytanie przyjdzie do was przez cały dzień: Pewnego razu Einstein powiedział, że oświecenie przyszło do niego, gdy mył pod prysznicem.

Czy można rozwinąć intuicję?

Być może ktoś, będąc już w dojrzałym wieku, stracił nadzieję na rozwój intuicji. Ale nie rozpaczaj. W końcu, początkowo, nadal będąc dziećmi, kierowaliśmy się tylko naszą intuicją, naszymi uczuciami i jakąkolwiek logiką, że nie było mowy.

Program do rozwoju intuicji nie zajmuje dużo czasu w codziennych czynnościach. Ale pożądane jest wykonywanie niezbędnych ćwiczeń każdego dnia.

Ćwiczenia dla rozwoju intuicji

  1. Poświęć czas na medytację. W tym momencie stajesz twarzą w twarz ze swoim wewnętrznym głosem.
  2. Weźmy na przykład talię kart. Za każdym razem, zanim wyciągniesz kartę, nazwij ją, który kolor, jak myślisz, będzie teraz. Nie rozpaczaj, jeśli na początku to się nie uda. Nie nauczyłeś się jeździć na rowerze po raz pierwszy. Pierwsze awarie, a następnie osiągnięcie poczęcia.
  3. Zadawaj wiele pytań. Powód dotyczący różnych filozoficznych, naukowych, psychologicznych itp. temat. Zadając tak wiele pytań, jak to możliwe, znajdziesz odpowiedzi. Wgląd przychodzi po intensywnych przekonaniach, po wielu pytaniach i odpowiedziach.
  4. Nie osądzaj. Jak tylko zaczniesz potępiać kogoś lub coś, łącznie z tobą, mówiąc: "Jestem gruby", "Są okropni", itp., Z tą negatywną informacją blokujesz manifestację swojej intuicji.
  5. Empatyzuj. Czasami postaw się w butach innej osoby. Poczuj jego problem. Na przykład, jeśli ktoś w pracy mówi, że nie ma Ćwiczenia rozwoju intuicji Okazuje się, że wypełnia się nabój, nie siadaj spokojnie, działaj, staraj się pomóc. Bądź bezpośrednio zaangażowany w jego sprawy. W ten sposób ta metoda wzmocni twoją intuicję.

Jak szybko możesz rozwinąć swoją intuicję, zależy od ciebie, twojego pragnienia osiągnięcia celu. Pomimo pracowitego, pomalowanego na minutę dnia, znajdź kilka minut dziennie, aby usłyszeć swój umysł, głos prawdziwego siebie. Te metody rozwijania intuicji nie wymagają zbyt dużej siły i energii. Na przykład w miejscu pracy możesz zastosować piąty przedmiot z ćwiczeń wymienionych powyżej.

W przypadku, gdy od pierwszych dni nie uzyskasz żadnych pocieszających wyników, nie poddawaj się. Przeczytaj motywujące książki wielu znanych zachodnich biznesmenów. Na przykład w książce Johna Kehoe "Podświadomość może wszystko" znajdziesz wiele inspirujących historii z jego życia, które pomogły mu usłyszeć jego intuicję.