Kiedy dana osoba dąży do osiągnięcia swoich celów i osiąga je, odczuwa satysfakcję, uważa, że ​​jego życie się spełniło. Jeśli przeszkody staną mu na drodze i aby osiągnąć pożądane, a także zaspokoić niektóre z jego potrzeb, staje się niemożliwe, pojawia się frustracja lub fałszywe Self. Może dotyczyć kolizji z barierami zewnętrznymi, a także własnych wewnętrznych przekonań.

Fałszywe "ja" lub frustracja na przykładzie ludzkiego projektu

Jeśli przejdziemy do karty Rave opisującej ludzki potencjał energetyczny, widzimy, że projekt dzieli ludzkość na 4 typy:

 1. Generator , który obejmuje 70% światowej populacji. Jest to typ ze świętym ośrodkiem, który ma stały dostęp do swojej własnej energii. Jeśli dana osoba podejmuje decyzje w przypadku braku świętej odpowiedzi, to w rezultacie życie jest niewłaściwie przeżywane i powstaje Fałszywe Ja lub frustracja.
 2. Manifest . Tacy ludzie o gęstej zamkniętej aurze na Ziemi mają 9%. Jeśli nie poinformują innych o swoich działaniach, będą się opierać, a to spowoduje gniew.
 3. Projektor . Na Ziemi jest 21% ludzi, którzy posiadają atakującą aurę i widzą istotę osoby.
 4. Odbłyśnik . Tylko 1% populacji ma odbijającą aurę. Mogą zobaczyć, czego inni nie widzą, wyłamać się z wzorców, zakłócić porządek wszechświata.
Przyczyny frustracji

Frustracja powstaje w sytuacji, gdy osoba czuje się zagrożona zaspokojeniem jakiejkolwiek potrzeby. Rezultatem jest frustracja, niepokój, irytacja, a nawet rozpacz. To różni frustrację od deprawacje . Ostatnia taka reakcja nie może spowodować, ponieważ osoba nie miała jeszcze żadnych potrzeb, jeśli groźba zaspokojenia mogła wywołać reakcję frustracji. Różnica między frustracją a deprywacją polega na tym, że ta druga jest poważniejszym i bolesnym stanem.

Formy i sposoby walki z frustracją

Formy frustracji obejmują:

 • substytucja;
 • agresja;
 • racjonalizacja;
 • offset;
 • depresja;
 • regresja;
 • intensyfikacja wysiłków;
 • fiksacja.

Nie zawsze jest konieczne zwalczanie frustracji, jeśli to uczucie jest ulotne i nie powoduje żadnych szczególnych szkód, takich jak irytacja, że ​​przyjaciel nie przybył na spotkanie na czas. Frustracja może mieć jednak fatalne konsekwencje, na przykład w przypadku "szału drogowego" u kierowców. Możesz walczyć z nim dzięki głębokiemu oddechowi - doskonałej relaksującej metodzie. Ktoś pomaga czytać afirmacje lub wizualizacja, gdy osoba znajdująca się w niewygodnej sytuacji prezentuje się w innym miejscu, na przykład na plaży.