We współczesnym świecie istnieje duża liczba subkultur, które mają swoje własne zasady i cechy. Wielu nie wie, cosplay - co to jest i jakie są cechy tego kierunku. Z roku na rok rośnie liczba zwolenników tej subkultury.

Czym jest cosplay?

Termin ten jest rozumiany jako stosunkowo młody wygląd. subkultury który pochodzi z Japonii. Cosplay to gra kostiumowa lub forma ucieleśnienia działań, które są realizowane na ekranie. Mówiąc prościej, uczestnicy tej subkultury zaczynają w pełni identyfikować się z ulubionymi postaciami anime, kreskówek, filmów i tak dalej. W tym celu nie tylko kopiują włosy i ubrania, ale także przyjmują sposób mówienia, intonacji i zachowania.

Znalezienie cosplayu jest tym, czym jest, warto zauważyć, że początkowo ten chip był używany w pokazach kostiumowych, a z czasem zaczęły pojawiać się festiwale anime z indywidualną liczbą cosplayerów. Często uczestnicy subkultury rozgrywają inną grę fabularną. Po pewnym czasie cosplay zyskał ogromną popularność i rozprzestrzenił się po całym świecie, na przykład duża liczba zwolenników tej subkultury żyje w Europie i Ameryce.

Subkultura pojawiła się stosunkowo niedawno, więc wciąż może się rozwijać i zmieniać. Psycholodzy, mówiąc o cosplayie - co ten przepływ oznacza, podkreślają, że opiera się na pragnieniu ucieczki od rzeczywistości i ochrony przed codziennym życiem. Twierdzą, że takie hobby jest często wybierane przez osoby, które nie zostały utworzone i nie znalazły twoja droga w życiu . Męskie i kobiece cosplay pomaga się otworzyć i wyróżniać wśród innych ludzi. Dzięki dopasowywaniu obrazów młodzi ludzie czują się pewniej i łatwiej jest znaleźć znajomym singla.

co to jest cosplay

Rodzaje cosplay

Nie ma konkretnych zasad, które odnoszą się do różnych typów cosplay, ale można je podzielić na kilka odmian:

 1. Najbardziej popularna i tradycyjna wersja oznacza, że ​​musisz cosplayować w anime lub mandze. Istnieje ogromna liczba znaków, które można skopiować.
 2. Cosplay lalki polega na użyciu konkretnej lalki, która służy jako dodatkowa postać, aby odsłonić obraz. Przedstawia towarzysza bohatera, którego dana osoba wybrała. Wiele osób używa lalek cosplayowych, aby przełożyć na rzeczywistość to, czego nie możesz sam spróbować.
 3. Ciekawe będzie zrozumienie oryginalnego cosplayu - co to jest, więc w tym przypadku osoba samodzielnie tworzy i tworzy postać. Nie ma tu ramek i można z nich korzystać fantasy w pełni. Wady tej opcji obejmują fakt, że obraz jest trudny do oceny, ponieważ nie ma możliwości porównania z oryginałem.
 4. Fotokopia jest popularna, ponieważ ogromna liczba osób chce wypróbować się na różnych obrazach, aby uzyskać oryginalne zdjęcia. Ważne jest, aby pamiętać, że najważniejsze jest pełne ujawnienie obrazu, a nie tylko pozowanie. Skomplikowana wersja może być traktowana jako wideo-play, co pomaga pokazać osobie swój talent aktorski. Częściej, krótkie filmy są kręcone bez słów, gdzie uczestnik tej subkultury naśladuje charakterystyczne zachowanie wybranego bohatera.
 5. J-rock cosplay tego typu jest wybierany przez fanów tego kierunku muzyki, kopiując sceniczne zdjęcia swoich ulubionych wykonawców. Zauważ, że takie cosplayowe i męskie cosplay stały się szeroko rozpowszechnione wyłącznie w Japonii.
pomysły na cosplay

Jak zostać cosplayerem?

Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, najpierw musisz dokładnie określić, czy decyzja o dołączeniu do tej subkultury jest zamierzona, czy nie. Ważne jest, aby zrozumieć, że cosplayer często napotyka falę nieporozumień pochodzących od krewnych i otaczających ludzi. Ponadto oryginalne i wiarygodne obrazy wymagają nakładów finansowych. Zbliżając się do badania cosplay - co to jest, musisz odpowiedzialnie, aby w końcu stać się częścią tej kultury, a nie pośmiewiskiem.

Pomysły na cosplay

Istnieje ogromna liczba postaci, których obrazy mogą być kopiowane, a każda osoba wybiera swojego zwierzaka. Dowiedzenie się, co jest cosplayem, powinno skupić się na najpopularniejszych postaciach:

 • Japońskie anime - Hatsune Miku i Salelo Moon;
 • gry komputerowe - Kitana, Milina i Sonya;
 • prawdziwi ludzie - Marilyn Monroe i Michael Jackson;
 • fantastyczne filmy - Catwoman, Harry Potter, Joker, Jack Sparrow i inni;
 • kreskówki - Mała syrenka, Peter Pen, Aladdin, różne księżniczki i Królewna Śnieżka;
 • komiks - Batman, Superman, Thor, Spiderman i tak dalej.

Jak zrobić cosplay?

Ważne jest, aby wybrać obiekt do naśladowania i zacząć gromadzić informacje, aby nie tylko skopiować zewnętrzny obraz, ale także przyjąć charakterystyczne cechy zachowań, zrozumieć preferencje, sposoby mówienia i zachowania, głos i tak dalej. Instrukcje dotyczące wykonywania cosplayu w domu wskazują na potrzebę opracowania wszystkich szczegółów obrazu, dlatego musisz kupić lub uszyć kostium, makijaż, włosy i tak dalej.

rodzaje cosplay

Cosplay - makijaż

Aby osiągnąć maksymalne podobieństwo, nie można obejść się bez poprawnego makijażu. Dla wielu postaci poprawny makijaż jest ważną częścią obrazu. Kiedy zastanawiasz się, co jest potrzebne do wysokiej jakości cosplay, warto zauważyć, że makijaż może nie tylko obejmować eyeliner i korzystanie z niezwykłej szminki, ale także obejmować tworzenie zespołów na twarzy, blizny, tatuaże i tak dalej. Ogromne znaczenie ma idealnie równomierny odcień skóry, dlatego bez podkładu i pudru nie można tego zrobić. Aby stworzyć piękne rzęsy, musisz kupić opcje narzutów.

makijaż cosplay

Fryzury - Cosplay

Niewiele osób może pochwalić się bujnymi włosami, aby stworzyć różne fryzury. Ponadto wiele obrazów sugeruje odbarwianie włosów, na przykład na czerwono lub zielono. Jest tylko jedno wyjście - peruki cosplay, ale tylko jeśli chcesz stworzyć piękny obraz, nie musisz kupować tanich opcji. Wybierz wysokiej jakości produkty bez połysku karnawałowego. Możesz zamówić perukę w Chinach, w Internecie lub kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Cosplay dziewcząt i chłopców oznacza również, że praca z peruką, na przykład, często trzeba wyciąć lub umieścić włosy pod wybranym obrazem.

cosplayowe fryzury

Maski na cosplay

Aby nie zawracać sobie głowy tworzeniem makijażu i opracowywaniem skomplikowanych części, wielu dostaje maski. Warto zauważyć, że w tym przypadku ostateczny obraz nie może być uważany za idealny. Cosplayers używają masek, aby odtworzyć wygląd bohaterów, którzy mają szczegóły na ich twarzach, których nie można zrealizować za pomocą fundamentów i cieni, na przykład wzrostów, różnych grymasów i tak dalej. Maski można zamówić online, a proste opcje są łatwe do zrobienia własnymi rękami.

cosplay maski

Soczewki Cosplay

Wiele obrazów cosplayerów zawiera niezwykły kolor oczu, a na ratunek przychodzą soczewki, które można nosić bez problemów ze wzrokiem. Ważne jest, aby nie oszczędzać, ponieważ używanie soczewek niskiej jakości może powodować pojawienie się różnych chorób. Opisując, czego potrzebujesz do cosplayu, warto wspomnieć o obecności karnawałowych soczewek, które zmieniają wzór rogówki. Należy pamiętać, że ich noszenie przez ponad trzy godziny jest zabronione.

jak zostać cosplayerem

Odzież Cosplay

Ogromne znaczenie w tworzeniu wizerunku - kostium. W Internecie można znaleźć ogromną liczbę gotowych opcji, w których szczegóły są opracowywane. Fani tej subkultury polecają robić rzeczy do cosplayu na własną rękę, co pozwala czerpać ogromną przyjemność. Ponadto jakość ubrań samodzielnie lub w studiu będzie znacznie wyższa. Najlepiej używać gabardyny lub krepy, ponieważ wyglądają dobrze i nie są drogie.

Najbardziej znani cosplayerzy

W wielu krajach są zwolennicy tej subkultury, którzy żyją w cosplayach, a nawet zarabiają na tym dobre pieniądze. Często opisując najlepszy świat cosplay, wymieniono następujące nazwiska:

 1. Danquish . Jeden z najbardziej utalentowanych cosplayerów, który od wielu lat interesuje się tym ruchem.
 2. Danquish
 3. D-Piddy . Facet tworzy najbardziej realistyczne kostiumy i starannie opracowuje każdy obraz.
 4. D-piddy
 5. Steven K. Smith Props . Stephen znany jest ze swoich oryginalnych zdjęć, a także tworzy wysokiej jakości rekwizyty. Jego czip - maski.
 6. Steven K. Smith Props
 7. Mark Mir . Wiele gwiazd cosplay jest znanych ze swoich niewiarygodnych kostiumów, a wśród nich Mark, który jest także artystą spoza ekranu w "Bioware".
 8. Mark Mir