Chód jest specyficznym sposobem poruszania się osoby, odzwierciedlającym jego stan psychiczny. Specyficzny, nie w tym sensie, że ktoś porusza się na nogach, ktoś w jego ramionach, ale w sposób, w jaki człowiek chodzi.

Chód osoby różni się w zależności od jego stanu. Na randce do ukochanej osoby dosłownie latamy, a po drodze do dentysty jedziemy, ciągnąc nasze stopy. Ludzie zadowoleni z siebie szybko i energicznie poruszają dłońmi podczas chodzenia, a ich nogi są drewniane, a ich podbródki wysoko uniesione. Kiedy człowiek po prostu idzie na spacer i celowo nie idzie, jego kroki są spokojne i powolne, ale gdy tylko pojawia się cel, kroki stają się szersze i częstsze.

W nocy, poprzez chód, możesz ustalić, kto spotyka się z mężczyzną lub kobietą. Główną różnicą w ruchu jest szerokość kroku. Mężczyźni mają więcej kroków niż kobiety.

Chód kobiet

Dla kobiety chód odgrywa bardzo ważną rolę. Łatwa i zrelaksowana, potrafi natychmiast zafascynować mężczyzn, a powolne i nieregularne, gdy kobieta po prostu zaciąga się stopami, jest mało prawdopodobne, aby stała się przedmiotem męskiej uwagi.

Właściwy krok dla kobiety leży w równowadze między zimnym krokiem biznesowym a wulgarnym machaniem biodrami. Piękny kobiecy ruch powinien być plastyczny i pełen wdzięku.

Chod, może dużo powiedzieć o osobie. Na przykład, jeśli kobieta jest z niej dumna, to jej właściciel jest pewny siebie i nie boi się pokazać siebie, ma szczęśliwe małżeństwo lub zajmuje wysoką pozycję w społeczeństwie. Celni ludzie robią duży krok podczas chodzenia, a ostrożni i ostrożni poruszają się małymi kroczkami.

Chód jest wymagany, wymaga trochę wysiłku i szkolenia, więc profesjonaliści zalecają wykonanie następujących ćwiczeń:

  1. Osiem. Narysuj oś na kartce papieru i spróbuj opisać ją dokładnie biodrami, aby nogi i ramiona pozostały bez ruchu. Jeśli w tym samym czasie odczujesz silne napięcie mięśni, przed wykonaniem ćwiczenia powinieneś się rozciągnąć.
  2. Sznurek. Ćwiczenie mające na celu rozciągnięcie mięśni wewnętrznej strony uda. Jak rozumiesz, nie da się obejść bez wstępnych przygotowań, szczególnie jeśli nie jesteś zbyt elastyczny. Zacznij od spadku do podłogi. Nie odchyl chód osoby w pośpiechu i podczas dotykania podłogi, napraw swoją pozycję przez 10-20 sekund. Aby rozciągnąć wewnętrzny mięsień uda może być w pozycji poziomej, należy zgiąć jedną nogę w kolanie i delikatnie pociągnąć ją drugą ręką z boku. To samo trzeba zrobić z drugą nogą.

Ćwiczenia rozciągające są bardzo przydatne dla poprawy chodu każdej kobiety. A jedną z tajemnic latającego i pięknego chodu jest pewność siebie i dobry nastrój.