Głos jest ważnym narzędziem, które pozwala przekazywać własne myśli innym. Dobre dane głosowe pomagają zdobyć ludzi, zrobić dobre wrażenie, co pozwala na otwieranie wielu dróg w życiu. Istnieją specjalne ćwiczenia na głos i dykcja które pomogą pozbyć się istniejących wad, poprawić barwy itp. Aby osiągnąć dobre wyniki, konieczne jest regularne szkolenie.

Ćwiczenia na głos, aby dobrze śpiewać i mówić

Istnieje ogromna ilość technik używanych przez spikerów, śpiewaków, aktorów i wiele innych. Rozważ kilka prostych, ale skutecznych ćwiczeń:

  1. Zastosuj muszlę do lewego ucha, tak jakbyś nosił słuchawki i ściśnij prawą dłoń w pięść i przyłóż ją do ust - to będzie mikrofon. Zacznij głośno wymawiać różne słowa, dźwięki, zdania, możesz nawet śpiewać. To ćwiczenie pomoże ci zrozumieć, jak twój głos jest słyszany przez ludzi wokół ciebie. Musi być wykonane w ciągu 9 dni przez 7 minut.
  2. Ćwiczenia wokalne dotyczące głosu obejmują ładowanie twarzy, której celem jest maksymalne wykorzystanie warg i przepony bez użycia gardła. Wyzwanie polega na wymowie sylab "kyu-x". W pierwszej części musisz zaokrąglić wargi i wymówić drugą sylabę z uśmiechem. Wykonaj 30 powtórek.
  3. Poniższe ćwiczenie pomaga uwolnić moc oddechu głosowego i trenować aparat głosowy. Jest często nazywany "kotem". Usiądź w wygodnej pozycji i weź powoli i głęboki oddech przez nos, a następnie wstrzymaj oddech na kilka sekund. Następnie otwórz usta tak szeroko, jak to możliwe i wydychaj powietrze, wydając syczący dźwięk jak zły kot. Wykonaj kilka powtórzeń.
  4. Rozważ jeszcze jedno ćwiczenie na głos i śpiew przemówienia . Pomoże to uzyskać intensywność dźwięku i wibracji. Wyzwaniem jest codziennie przez 10 minut. przeczytaj dowolny tekst, ale bez ćwiczenia głosowe do dobrego śpiewania spółgłoski. Na przykład wyrażenie "ciekawy artykuł" powinno brzmieć tak: "i-eeeaaaaa". Następnie przeczytaj też, ale bez samogłosek.
  5. Kolejne ćwiczenie dla głosu zwiększy jego objętość. Zapisz na kartce samogłoski: AU-O-Y-A-YI. Następnie dołącz literę M z przodu iz tyłu, wynik jest następujący: MAM-MOM-MUM itd. Zadaniem ćwiczenia jest wymówienie pierwszej sylaby, wyobraź sobie, że wypełniasz małą piłkę. Wypełnij większą piłkę tym samym dźwiękiem, a następnie cały pokój. Ważne jest, aby nie krzyczeć, ale by zwiększyć objętość wymowy. Powtórz z drugą sylabą itp.

Regularnie wykonując te ćwiczenia, będzie można zauważyć dobre wyniki za kilka tygodni.