Cel

Ćwiczenie planowania.

Czas

25 do 35 minut.

Wielkość grupy

6-14 osób.

Szkolenia i zasoby

Kopie instrukcji dotyczących liczby uczestników.

Instrukcja

Należy przeczytać i wydać instrukcje uczestnikom.

Odprawa

 1. Jak poradziłeś sobie z zadaniem?
 2. Co było trudne?
 3. Co przeszkodziło?
 4. Co pomogło?

Omów kilka rozwiązań.

Jakie wnioski można wyciągnąć z dyskusji?

Oferujemy kilka wersji instrukcji do ćwiczenia "Time Tact" dla menedżerów.

Numer opcji 1

Instrukcja:

Jesteś szefem jednego z oddziałów Cresler Corporation. Dziś jest twój ciężki dzień. Zamierzacie mieć czas, aby zrobić tak wiele rzeczy, jak to możliwe, ponieważ jutro o godz. 07:30 wyjedziecie do Centrali w Kijowie z raportem o stanie spraw w oddziale.

Jest 08:40 rano. W ciągu ostatnich kilku dni padło na Ciebie wiele drobnych i poważnych problemów: samochód biurowy się zepsuł, kierowca jest zajęty naprawianiem, głos sekretarki zniknął (z powodu nerwów). Wczoraj rozpoczęła się duża elitarna wystawa "Metal 2006". Udział w tej wystawie jest bardzo ważny dla firmy, na wystawie są menedżerowie wysokiego szczebla, równie szanowani goście. Niestety, menedżerowie Twojej firmy zaczęli pracować z konkurentami, w rezultacie twoi towarzysze pracują już na stanowisku już drugi dzień. Jedyną osobą, na której można polegać w te trudne dni, jest kierownik biura. Obiecałeś jednak, że dzisiaj zwolnisz ją dzisiaj o 17.00, ponieważ jej urodziny są dzisiaj. Sekretarka jest otwarta do godziny 18.00. Ponadto twoja żona miała dzisiaj atak zapalenia wyrostka robaczkowego i została zabrana do szpitala. Przypominasz sobie przypadkowo, że dzieci, które chodzą do szkoły, nie mają kluczy do mieszkania, ponieważ twoja żona jest zawsze w domu i zawsze je spotyka. Przy odrobinie szczęścia na Twoim koncie zabrakło pieniędzy, a telefon komórkowy jest tymczasowo zablokowany, więc nie możesz skontaktować się z nikim po drodze. Na szczęście twój nowy Mercedes jest w doskonałym stanie. Przejście z jednego punktu do drugiego zajmuje 20 minut za każdym razem. Aby zrobić to szybciej, nie można.

Dziś musisz złapać:

 1. Musisz odebrać bilet w firmie "Aviator" na jutrzejszą podróż służbową. - 10 min.
 2. W warsztacie musisz odebrać drukarkę z naprawy, aby wydrukować dokumenty na jutrzejszą wycieczkę. Dokumenty są gotowe - wydrukuj 20 minut.
 3. CEO <Service Plus>, waszego klienta VIP, jest dziś Urodziny, a zamówiliście dla niego prezent - zegar biurkowy w postaci spienionego kufla do piwa. Wczoraj zadzwonili z salonu i poprosili dziś, aby był w biurze, w którym kurier dostarcza prezent.
 4. Dzisiaj zaplanowałeś negocjacje z bardzo ważnymi klientami - 1-1,5 godziny
 5. O 18.30 musisz być w domu, aby otworzyć drzwi dla dzieci, które pochodzą ze szkoły.
 6. Od 17:00 do 19:00 możesz odwiedzić swoją żonę w szpitalu.
 7. Od 09.30 do 10.30 spotkasz się z kierownikami działów Twojego oddziału po wynikach ostatniego kwartału.
 8. O godzinie 13.00 zaplanowane spotkanie towarzyszy. Nie wiesz z jakiego powodu.
 9. Chciałbyś zobaczyć najnowsze wydania magazynów hutniczych, które zgromadziły się na twoim stole. - 30 minut
 10. Musisz przygotować się do przemówienia na Międzynarodowej Konferencji Naukowej i Praktycznej poświęconej osobliwościom produkcji rur (w tym kierunku planujesz rozwijać swoją firmę). Konferencja odbędzie się za dwa dni, w dniu powrotu do podróży służbowej, doskonale rozumiecie, że nie będziecie mieli innego czasu na przygotowanie. Aby przygotować raport, potrzebujesz 2-2,5 godziny.
 11. O godzinie 20.00 w restauracji "Big Bear" czeka na uroczystą kolację dyrektor generalny firmy <Service plus> (klient VIP). Tam zamówił saunę.
 12. O 12.30 przyjdzie konsultant z firmy <NETI>. Nazwałeś to, ponieważ założyłeś firmową sieć, a teraz masz problemy z pracą wielu programów. Prowadzi to do zakłóceń w pracy całego biura i potrzebujesz kogoś, aby zobaczyć, co jest nie tak. - 40 min. - 1 godzina
 13. Korespondencja skierowana do Ciebie zawiera kilka pytań, które w opinii twojego sekretarza wymagają pilnych rozwiązań. - 1 godzina
 14. W parku od 17:00 do 19:00 Twoja mama chodzi z psem. Wraz z nią umówiliście się z wyprzedzeniem, a którego nie widzieliście dłużej niż miesiąc.
 15. Mówiono, że wczoraj przesyłka towarów z Niemiec utknęła w punkcie celnym na lotnisku.

Dzisiaj specjalnie przybyliście do biura na 20 minut. przed rozpoczęciem dnia pracy, aby mieć czas na zaplanowanie dnia roboczego.

Opcje rozwiązania rozwiązania

8,40-9,0 - planowanie.

9.0-9.30 - Zobacz dzienniki.

9.30-10.30 - spotkanie z szefami departamentów.

10.30-12.0 - negocjacje z bardzo ważnymi klientami.

12,0-12.40 - odbierz drukarkę od naprawy (sekretarka wydrukuje dokumenty).

12.40-13.0 - reszta.

13.0-14.0 - zbiór towarzyszy.

14.0-16.30 - przygotowanie raportu.

16.30-17.0 - odebrać prezent, drogę do firmy <Aviator> i zdobyć bilet (10 minut).

17,0-17.50 - droga do matki i komunikacja z nią.

17.50-18.30 - droga do domu, odpoczynek.

18.30-19.0 - droga do szpitala, czas z żoną (trochę, ale widzimy się nie co 2 miesiące).

19,0-20,0 - droga do restauracji, możliwe jest przebieranie ubrań przez dom.

Sekretarz: drukuje dokumenty, kontaktuje się z mistrzem IT, odbiera kuriera upominkowego i dostaje prezent, dowiaduje się, że z celnikami (będzie wystarczająco dużo głosu na krótki telefon). Telefon komórkowy nie może zadzwonić, ale książkę telefoniczną, to znaczy, że możesz zadzwonić z dziećmi i zorganizować im przyjazd dokładnie o 18:30.

czasowy kierownik kłopotów

Numer opcji 2

Jesteś szefem jednej z firm KVASS Power Int. Holding. Dziś jest twój ciężki dzień. Zamierzasz mieć czas, aby zrobić jak najwięcej rzeczy, jak to możliwe, ponieważ jutro o 07:30 polecisz do siedziby głównej firmy w Holandii z raportem na temat stanu rzeczy w twojej firmie.

Jest 08:40 rano. W ciągu ostatnich kilku dni padło na Ciebie wiele drobnych i poważnych problemów: samochód biurowy się zepsuł, kierowca jest zajęty naprawianiem, głos sekretarki zniknął (z powodu nerwów). Wczoraj wielka elitarna wystawa "Napoje - 2007: Nie pozwól się osuszyć!" Zaczął Udział w tej wystawie jest bardzo ważny dla firmy, menedżerowie wysokiego szczebla pracują na wystawie, odwiedzający są równie poważni. Niestety, menadżerowie Twojej firmy, którzy mieli tam pracować, upadli wraz z epidemią grypy, w rezultacie twoi towarzysze pracowali już na stanowisku już drugi dzień. Jedyną osobą, na której można polegać w te trudne dni, jest kierownik biura. Jednak obiecałeś, że dziś pozwól mu odejść z pracy wcześnie - o 17.00. Twoja sekretarka jest otwarta do 18.00. W dodatku twoja żona miała wczorajszy atak wyrostka robaczkowego i została zabrana do szpitala. Przypominasz sobie przypadkowo, że dzieci, które chodzą do szkoły, nie mają kluczy do mieszkania, ponieważ twoja żona jest zawsze w domu i zawsze je spotyka. Na szczęście, na koncie zabrakło pieniędzy, a telefon komórkowy jest tymczasowo odłączony, więc nie możesz skontaktować się z nikim na drodze. Na szczęście twój nowy "AUDI" jest w doskonałym stanie. Plan miasta jest dołączony. Pokazuje, jak długo zajmie Ci przejście z jednego punktu do drugiego. Uczyń tę drogę szybszą niemożliwą.

Dziś musisz złapać:

 1. W firmie "Dajesz wizę!" Musisz mieć gotowy i opłacony paszport oraz bilet na jutrzejszą podróż służbową (10 min.)
 2. W warsztacie musisz odebrać drukarkę z naprawy, aby wydrukować dokumenty na nadchodzącą podróż. Dokumenty są gotowe, drukuj - 20 min.
 3. Dziś prezes holdingu ma dziś urodziny, a ty zamówiłeś dla niego prezent - zegar biurkowy w formie pieniącego się kubeczka kwas chlebowego. Wczoraj zadzwonili ze sklepu artystycznego i poprosili o dzisiejszą wizytę o godzinie 17.00, gdzie agent dostarczy prezent. Chcesz zaskoczyć prezydenta, więc zamierzasz przechwycić agenta przy wejściu.
 4. Chciałbyś zjeść dzisiaj obiad z prezydentem (1-1,5 godziny).
 5. O 18.30 musisz być w domu, aby otworzyć drzwi dla dzieci, które pochodzą ze szkoły.
 6. Od 17:00 do 19:00 możesz odwiedzić swoją żonę w szpitalu.
 7. Od 09.30 do 10.30 masz spotkanie na temat wyników z ostatniego miesiąca.
 8. O godzinie 13.00 zaplanowane spotkanie towarzyszy. Nie wiesz z jakiego powodu.
 9. Chcesz zobaczyć najnowsze wydania czasopism o produkcji bezalkoholowej, które nagromadziły się na Twoim biurku (0,5 godziny).
 10. Zadzwonisz na wystawę "Napoje - 2007: nie pozwól się wysuszyć!" Aby sprawdzić, jak się sprawy mają i pomagają swoim kolegom w ich ciężkiej pracy (20 min.).
 11. Przygotuj się na przemówienie na Międzynarodowej Konferencji Naukowej i Praktycznej poświęcone osobliwościom hodowli chmielu w regionach północnych (w tym kierunku planujesz rozwijać swoją firmę). Konferencja odbędzie się za dwa dni, w dniu powrotu z Holandii, i doskonale rozumiecie, że nie będziecie mieli innego czasu na przygotowanie (2 godziny).
 12. O 20.00 prezydent czeka na ciebie na uroczystej kolacji w restauracji "Iwanowicz". Tam zamówił saunę.
 13. O 12.30 do biura przyjdzie konsultant SETI. Zadzwoniłeś do niego ze względu na fakt, że stworzyłeś sieć, a teraz masz problemy z działaniem wielu programów. Prowadzi to do zakłóceń w pracy całego biura, i trzeba kogoś spojrzeć na to, co się dzieje (40min - 1 godzina).
 14. Korespondencja skierowana do Ciebie zawiera kilka pytań, które w opinii twojego sekretarza wymagają pilnych rozwiązań (1 godzina).
 15. W parku od 17:00 do 19:00 twoja dziewczyna idzie z psem. Już umówiłeś się z nią na spotkanie.
 16. Krążyły pogłoski, że wczoraj przesyłka próbek produktów z Holandii utknęła w punkcie celnym na lotnisku.

Specjalnie przybyłeś do biura 20 minut przed rozpoczęciem dnia pracy, aby mieć czas na zaplanowanie dnia dzisiejszego.