Zwróć uwagę na małe dzieci, które dopiero uczą się poznawać świat. Wszyscy chcą dotykać, potrząsać, przekręcać, demontować, próbować zębów. Sugeruje to, że wszyscy ludzie, którzy byli kinestetami, tylko dorastali i zaczęli używać innych kanałów do percepcji, a niektórzy nie zmieniali sposobu, w jaki rozumieją otaczający ich świat.

Kto jest kinestetykiem?

Czy widziałeś osobę, która ciągle czegoś próbuje, czuje coś, woli smakować kawę przez długi czas? Najprawdopodobniej przed kinestetyką. Wśród wszystkich ludzi jego wola podkreśla pragnienie dotyku. Kinestetyka to osoba, która postrzega otaczający świat za pomocą dotyku, smaku, zapachu. Kinestetyki są kreatywnymi osobnikami, w zależności od nastroju.

Kinestetyczny - charakterystyczny

W tym typie ludzie mają cechy wyglądu i nie ma znaczenia, czy to mężczyzna, czy kobieta. Często mają predyspozycje do nadwaga ale nawet jeśli waga wykracza poza granice, kinesthetics wyróżniają się szczególną gracją, a ruchy są bardzo gładkie i miękkie. Kinestetyczny człowiek, postać jest spokojna i zrównoważona, nigdy nie zmieni się w nudziarza czy moralisty. Przedstawiciele tacy mają charakterystyczne cechy zachowania:

  1. Z natury charakteryzują się melancholią, która także odchodzi tak szybko, jak się pojawia.
  2. Nie pochodzą od nieśmiałego tuzina, tylko na tle innych są mniej rozróżniane.
  3. To koneser wygody, wygodnych ubrań i butów, dobrej pogody i idealnie skorygowanego życia.
  4. W tym samym czasie kinestetyka w domu może być kompletnym bałaganem, ale wszystko jest pod ręką, a koszulka może być noszona przez lata, ponieważ jest przyjemna dla ciała.
  5. Zawsze próbują dotknąć rozmówcy.

Kobieta kinestetyczna

Jeśli zwykłe dziewczyny i kobiety ze swojej natury po prostu kochają dbać o siebie, chodzą do spa i robią maski, to kinestetyczna dziewczynka bardzo tego potrzebuje, dlatego są tacy przedstawiciele tego typu wśród najczęstszych klientów gabinetów masażu i saun. Dla kobiety, kinestetyka typu psychicznego ma wiele znaczących zalet, co znajduje odzwierciedlenie w zadbanym wyglądzie.

Dziewczęta tego typu są bardzo kochane przez mężczyzn, są łagodne, czułe, lubią nieustannie gładzić, dotykać, czuć partnera, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jednocześnie wyróżniają się wspaniałym romansem, a ich mowa jest symboliczna i piękna. Taka dziewczyna, nawet ze względu na ukochanego mężczyznę, nie będzie nosić obcasów, jeśli będzie wygodniejsza w tenisówkach, a jej gładką i jedwabistą skórę można ukryć pod swetrem, który babcia dziergała dla niej 10 lat temu.

Człowiek kinestetyczny

Dla reprezentantów silniejszej płci tego typu, nie ma znaczenia, w jaki sposób kobieta jest ubrana i czy jej formy są doskonałe. Jeśli człowiek jest kinestetykiem, to da mu upodobanie do kobiety o aksamitnej skórze, jedwabistych włosach i ładnie pachnącej, ale nie ma znaczenia, czy to zapach drogich perfum czy barszczu. Kinestetyka uwielbia ciągłe żelazo, dotyk, wdychanie aromatu.

Męska kinestetyka to osoba, która regularnie odwiedza gabinet masażu, wykonuje manicure, dba o włosy i ciało, ale może chodzić w starym, zużytym kostiumie i zużytych butach, ponieważ jest to dla niego wygodne. W codziennym życiu uwielbia wygodne meble i ceni sobie wygodę. Jest raczej cichym towarzyszem, którego dotyk oznacza więcej niż jakikolwiek wyraz.

Dziecko kinestetyczne

Od wczesnego dzieciństwa dzieci uwielbiają poznawać świat za pomocą dotyku, próbując dotknąć i rozmontować wszystko. Według rodzaju osobowości kinestetyczne dziecko jest bardzo nieustraszone i biesiadne, łatwo zaprzyjaźnia się z nieznajomymi. Dla rodziców dziecko tego typu jest prawdziwym szczęściem, ponieważ nigdy nie ukryje swoich uczuć, będzie ciągle całował i obejmował nie tylko swoich rodziców, ale także siostry i braci. Duża część czułości trafi do wszystkich zwierząt domowych.

Rodzice powinni być z kinestetykiem dziecka dwojako uważnym, nauczy się wszystkiego z własnego doświadczenia, chcąc się upewnić, że sól smakuje słone, że kałuża przy wejściu jest naprawdę mokra, a czajnik jest gorący. Karanie nie ma sensu, taka jest natura kinestetyki. Tak, i te gorące uściski, błagające o wybaczenie kolejnego dowcipu. Jak możesz się obrazić?

W jaki sposób kinestetyczny osiąga swój cel?

Przedstawiciele tego rodzaju osobowości muszą być nieustannie zachęcani do podjęcia zdecydowanych działań. Kinestetyka jest psychologiczna. typ osobowości kto powinien niezależnie odczuwać dany cel i odczuwać go. Istnieją proste wskazówki, jak osiągnąć pożądane kinestetyki:

  1. Konieczne jest wzięcie kartki papieru i zapisanie realistycznego celu na trzy miesiące.
  2. Następnie napisz 5 narzędzi, które pomogłyby w osiągnięciu tego celu.
  3. Znajdź czas w dniach, powinien to być ustalony czas, który zostanie poświęcony osiągnięcie celu . Na przykład od 14 do 16 - praca nad projektem.
  4. Pracuj nad celem każdego dnia, dopóki nie zostanie osiągnięty.
  5. Ścisłe przestrzeganie planu doprowadzi do tego, że cel zostanie osiągnięty z wyprzedzeniem.

Jak komunikować się z kinestetykiem?

Łatwiej budować relacje i komunikować się z osobą, gdy już wiesz, czego można oczekiwać od niego w tej innej sytuacji. Kinestetyka to osoba, która wyróżnia się specjalnym postrzeganiem świata, zwykłe wzorce komunikacji nie zawsze są dla niego skuteczne. Jeśli jednak uwzględni się pewne cechy jego umysłu i zrozumienia, to zaprzyjaźnienie się z nim nie jest tak trudne.

Kinestetyka jest psychologicznym typem rozmówcy, który traktuje wszystko nowocześnie z rozwagą, ponieważ wyróżnia się spójnością. Tacy ludzie są zrównoważeni, spokojni i bardzo rozsądni. Często podejmując decyzje używają intuicji. Doświadczają trudności w komunikowaniu się z innymi ludźmi ze względu na ich sposób. Aby pomóc w budowaniu relacji z kinestetyką przyjdzie uścisk dłoni i przyjazne uściski.

Zawód dla kinestetyki

Osoba, której kubki smakowe są tak dobrze rozwinięte i zapach nie powinien ignorować tego faktu. Najlepsze dzieło kinestetyki będzie związane z osobliwościami percepcji świata. Robią znakomitych degustatorów, ekspertów w dziedzinie tkanin, perfumiarzy. Wiele kinestetików znalazło się w zawodach, które wymagają, abyś czuł i kontrolował swoje ciało. Z nich przybyli piękni masażyści, sportowcy i tancerze.