Aby osiągnąć sukces, musisz mieć wystarczającą wiedzę i silną motywację. Zdobądź te składniki sukcesu może pochodzić z literatury. Książki, które motywują do sukcesu, mogą pomóc w poszerzeniu świadomości i przekonać osobę o możliwości osiągnięcia nowych horyzontów.

Najlepsze książki o motywacji i rozwoju osobistym

  1. Stephen R. Covey "Siedem umiejętności wysoce efektywnych ludzi". Ta książka jest światowym bestsellerem i jest jedną z najlepszych książek na temat motywacji. W nim autor opowiada o ważnych elementach sukcesu. Proponuje rozważyć kilka zasad zachowania, które należy przestrzegać niezależnie od sytuacji. Siedem umiejętności opisanych przez Stephena R. Covey ma na celu pomóc osobie w dyscyplinie na drodze do sukcesu.
  2. Napoleon Hill Myśl i bogac się . Ta książka jest jedną z najlepszych książek motywacyjnych. W nim autor mówi o konkluzjach, które wyciągnął po rozmowie z różnymi milionerami. Napoleon Hill koncentruje się na myślach osoby, która prowadzi osobę do sukcesu lub porażki. Co więcej, autor był w stanie pokazać, że siła ludzkiej myśli nie ma granic, dlatego z właściwą motywacją i wielkim pragnieniem, człowiek może osiągnąć wszystko, co miał na myśli.
  3. Anthony Robbins "Obudź giganta . " Ta książka opisuje techniki, które mogą pomóc kontrolować nie tylko uczucia i emocje ale także twoje zdrowie i finanse. Autor jest przekonany, że dana osoba ma zdolność do spacyfikowania losu i przezwyciężenia wszelkich przeszkód.
  4. Og Mandino "Największy trader na świecie" . Ci, którzy są zaangażowani w działalność handlową, powinni zdecydowanie przestudiować tę książkę. Jednak opisane w nim przypowieści filozoficzne będą interesujące nie tylko dla kupców, ale także dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie i uczynić je bardziej nasyconymi.
  5. Richard Carlson "Nie martw się drobiazgami". Lęk i doświadczenia zabierają ogromną ilość energii życiowej od osoby, którą można wydać na użyteczne rzeczy. Richard Carlson pokazuje, że doświadczenia są barierą i ciężarem, który ciągnie człowieka na dno. Po przeczytaniu książki można spojrzeć na swoje życie w nowy sposób i ponownie ocenić, co się w nim stało.
  6. Norman Vincent Peel "Moc pozytywnego myślenia". Główną ideą, która przebiega przez całą książkę z czerwoną nicią, jest to, że każda akcja jest znacznie lepsza niż bezczynność. Nie musisz lamentować i żałować - musisz się uśmiechnąć i zacząć rozwiązywać problem. Krok naprzód może być trudny, ale oznacza początek drogi, która doprowadzi do lepszego życia.
  7. Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lecter "Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej". Lista najbardziej motywujących książek zawiera książkę słynnego milionera. Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest bardzo trudne, szczególnie jeśli dana osoba nie ma kontaktu z tym obszarem. Autorzy przedstawiają zalecenia dotyczące tego, od czego zacząć i co należy przewidzieć, aby firma mogła się z powodzeniem rozwijać.
  8. Michael Ellsberg "Milioner bez dyplomu. Jak osiągnąć sukces bez tradycyjnej edukacji . " Michael Ellsberg wyjaśnia w swojej książce, dlaczego jest nieufny wobec tradycyjnego szkolnictwa wyższego. Opierając się na analizie ścieżki życia bogatych ludzi, odkrywa znaczenie nietradycyjnego podejścia do rozwiązywania problemów. Takie podejście nie jest właściwe dla osób ze zwykłym szkolnictwem wyższym, które starają się podążać ścieżką, której były nauczane. Wyzwanie dla społeczeństwa i ogólnie przyjętych standardów jest drogą, która może prowadzić do sukcesu i bogactwa.
  9. Kelly McGonigal "Siły woli. Jak się rozwijać i wzmacniać . najlepsze książki motywujące Osiągnięcie sukcesu jest niemożliwe bez siły woli, która zmusza osobę do poruszania się, nawet jeśli nie ma siły i pragnienia. Autorka pokazuje, że konieczne jest kontrolowanie nagłych impulsów, uczuć i emocji. Zdolność do kontrolowania swojego wewnętrznego świata jest ważnym elementem życia sukces .

Książki motywacyjne są potężną zachętą do sukcesu. Jednakże, aby ich moc w pełni się objawiła, konieczne jest działanie natychmiast po przeczytaniu książki. Nie zapominaj, że sukces i działanie są jednym.