Jeśli w twoim życiu zaszła trudna sytuacja i nie wiesz, jak ją rozwiązać, najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Ale nie zawsze można spędzać czas i finanse na wizytach u psychologa. Wtedy możesz przyjść z pomocą specjalisty książki . Książki na temat psychologii rodzinnej pomogą zrozumieć, co się dzieje, i będą kierować myśli i działania we właściwym kierunku. W tym artykule znajdziesz wybór najlepszych książek na temat psychologii rodzinnej. Dzięki nim możesz znaleźć odpowiedzi na pytania, które Cię dotyczą.

Książki o psychologii związków rodzinnych

  1. "Psychologia stosunków rodzinnych." Karabanova O.A. Ta książka jest podręcznikiem na temat problemów w relacjach małżeńskich. Szczegóły uważane są za szczególnie harmonijne, a także dysharmonijne rodziny. Autorka mówi o emocjonalnym związku dzieci i rodziców, ujawnia specyfikę miłości matczynej i ojcowskiej. Priorytety edukacji rodzinnej są bardzo dobrze opisane.
  2. "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety ryczą". Alan Pease, Barbara Pease . Autorzy to specjaliści wysokiego szczebla z zakresu psychologii rodzinnej i bardzo prosto wyjaśniają kompleks. Książka zawiera ogromną liczbę przykładów z życia realnego, odsłania bardzo delikatne tematy poczucie humoru . Autorzy starają się podejść do rozwiązania problemów z praktycznego punktu widzenia i dotknąć tematu intymnych relacji między małżonkami, ponieważ bardzo często problemy w rodzinie dotyczą tej delikatnej kwestii.
  3. "Mężczyźni z Marsa, kobiety z Wenus". John Gray Według osób, które natrafiły na tę "instrukcję", książka jest prawdziwym arcydziełem i bestsellerem. Ta praca ujawnia sytuacje z różnych punktów widzenia: od kobiet i mężczyzn. Możesz to przeczytać jako pary małżeńskie i wolne kobiety i mężczyźni.