Seksualne perwersje (parafilie) są patologicznymi odchyleniami w sposobach zaspokojenia pożądania seksualnego i kierunku tego nachylenia. Zanim seksuolodzy nie podzielili się seksem odchylenia i perwersje. Teraz tylko część odchyleń przypisuje się perwersji. Odchylenia seksualne są uważane za łatwiejsze odchylenia, a wszystkie pragnienia i działania o charakterze seksualnym, które różnią się od tych akceptowanych w społeczeństwie, znajdują się na ich liście.

Seksowne perwersje

Perwersje seksualne mają charakter patologiczny i różnią się takimi cechami:

  1. Brak pragnienia regularnego kontaktu seksualnego z partnerem.
  2. Obsesyjne pragnienie wykonywania pewnych czynności dla przyjemności seksualnej.
  3. Problemy z budowaniem silnej relacji z partnerem.
  4. Podniecenie seksualne występuje z pewnym bodźcem, który nie jest charakterystyczny dla zdrowych stosunków seksualnych. W takich przypadkach partner wybiera się na podstawie obecności określonej cechy lub w obecności zewnętrznego czynnika pobudzającego. Te cechy mogą obejmować kolor włosów, typ ciała, kosmetyki, zapach, ubrania, głos. Czynniki pobudzające mogą obejmować krew, dźwięki, rzeczy.
  5. Znalezienie partnera sprawia, że ​​osoby z niepełnosprawnością seksualną są bardziej przyjemne niż sam kontakt, w którym parafilia może nie mieć wytrysku, a nie doświadczenia orgazm .
  6. Przewrotne pragnienia często postępują i stają się znaczeniem ludzkiego życia, podporządkowując wszelkie działania i pragnienia.
  7. Seksualne perwersje i zaburzenia depresyjne są bezpośrednio powiązane. Prawdziwe dewiacje seksualne stają się dla człowieka jedynym źródłem przyjemności, co prowadzi do wzrostu drażliwości, pojawienia się poczucia wewnętrznej pustki i niezadowolenia.