Życie każdego z nas jest niemożliwe bez stresu, poza tym stres jest bardzo przydatną rzeczą, która pomaga organizmowi zmobilizować siły. Jednak po takiej mobilizacji i "uratowaniu tonącego", siły i zasoby są wyczerpane, pojawia się uczucie dewastacji, zużycia, nieprzydatności, ręce są opuszczone i nie chcesz żyć. Chciałbyś żyć! Ciało nie ma siły, aby żyć, musi zostać ponownie zgromadzone.

Innymi słowy, odpowiedź na tak popularne pytanie, jak przezwyciężyć depresję, z naszej strony, będzie radą do generowania energii. Jak to zrobić - przeczytaj poniżej!

Stres i depresja: elementy odzyskiwania

Sport - poruszamy się i oddychamy. Kiedy oddychamy (i im bardziej aktywnie to robimy), tym więcej tlenu i składników odżywczych dostaje się do mózgu, po prostu dlatego, że naczynia rozszerzają się podczas aktywnego ruchu, a szybkość przepływu wszystkich procesów jest przyspieszana. Każda z naszych komórek otrzymuje zapasy energii, pomimo tego, że w sporcie, my ją spędzamy (pamiętaj o generowaniu energii). Tak więc, jeśli naprawdę zależy ci na tym, jak przezwyciężyć stres i depresja, pomimo niechęci, lenistwa, zmęczenia i utraty siły, wstańcie i ruszajcie się, zdając sobie sprawę, że to jest dobre dla was.

Przyjemność - jak tylko pojawi się melancholia, trzeba nauczyć się oddawać. Właśnie tak! Naucz się dawać sobie przyjemność i sobie w czymś pozwolić: kup coś, o czym marzyłeś od dawna, zjedz coś, czego nie możesz robić codziennie, załóż manicure i leniuchuj w wannie. Przy okazji, będziemy pamiętać o przyjemnościach, kiedy nauczymy się przezwyciężać depresję po zerwaniu.

Rozwód

Udowodniono, że kobiety doświadczają oddzielenia od mężczyzn o wiele silniejszego i bardziej podatnego na wpływy, szczególnie jeśli ten mężczyzna był twoim mężem, a jeszcze mocniej, jeśli po tym rozstaniu pozostaniesz z dzieckiem w ramionach. Dodaj paliwo do ognia:

 • "Nagły" rozwód - kiedy mąż jest inicjatorem separacji;
 • rozwód z powodu innej kobiety.

Po rozwodzie wiele kobiet nie zajmuje się już sobą, spotyka mężczyzn, ma zaufanie do mężczyzn i obawia się poważnych związków. Kobiety popadają w przedłużającą się depresję, sięgają psychoz, a nawet samobójstw. Powodem jest to, że w obliczu samotności (po raz pierwszy od wielu lat, a nawet po raz pierwszy w życiu), kobieta boi się być niepotrzebnym dla świata.

Ale tak naprawdę, jak przezwyciężyć depresję po rozwodzie, nie jest puste i retoryczne pytanie. Pomyśl o przyjemnościach i czymś pozytywnym:

 • pozwól sobie na narzekanie na jej męża, wołaj do przyjaciółki, domagaj się uwagi i komunikacji;
 • nie zamykaj się, szukając zatłoczonych miejsc i nowych znajomych;
 • zdaj sobie sprawę, że prędzej czy później na pewno znajdziesz korzyść z rozwiedzenia, ponieważ być może los uratuje kogoś lepiej dla ciebie;
 • wybacz mężowi, bez względu na to, co robi, tylko po to, aby położyć kres przeszłości i żyć w teraźniejszości;
 • dbaj o siebie i kochaj siebie jak nigdy dotąd, bo na to zasługujesz;
 • Uwierz mi, jest tak wielu ludzi na świecie, którzy są gotowi cię docenić.
Depresja po porodzie

Każda kobieta po porodzie czuje, że coś znowu się zmienia w jej ciele. Niektórzy doświadczają tego bardziej, inni mniej. Jednak większość młodych matek, które sprowadziły swoje pierwsze dziecko do domu, ma depresję poporodową, której przyczyną są tylko hormony (a nawet to, co Twoim zdaniem mąż jest dla ciebie zimny, a dziecko jest również spowodowane przez hormony). W czasie ciąży hormon progesteronowy rośnie szybko, po urodzeniu gwałtownie spada, po pierwszym podaniu dziecka do piersi, prolaktyna zaczyna rosnąć. Wszystko to, bez względu na to, jak małe mogą być te procesy fizjologiczne, znajduje odzwierciedlenie w naszej wizji świata. Kilka wskazówek dla młodych matek na temat radzenia sobie z depresją poporodową:

 • po porodzie masz niedobór komunikowanie się , ponieważ gdy siedzisz z dzieckiem, świat nie może przestać, każdy żyje własnym życiem - weź słuchawkę telefonu i pozwól sobie na rozmowę z wyczerpaniem;
 • jak pokonać stres i depresję
 • chodzić - w żadnym wypadku nie siedź w domu, to tylko prowadzi do depresji, spacery są przydatne dla ciebie (dla utraty wagi) i dla zdrowia Twojego dziecka, a przy okazji zapoznasz się z "towarzyszami" tych samych "depresyjnych" matek jak ty;
 • zaakceptuj fakt, że nie możesz nauczyć się robić tylu nowych rzeczy w tym samym czasie w ciągu jednego dnia, więc poproś o pomoc przyjaciół i przyjaciół bez wahania;
 • zakupy - dziewięć miesięcy nosiłeś bluzy z kapturem, więc teraz zasługujesz na kilka aktualizacji;
 • wybacz jej mężowi, że nie mógł przewinąć dziecka za pierwszym razem.