Patrząc na mnóstwo humorystycznych programów telewizyjnych, które są bardzo popularne w naszych czasach, z pewnością śmiejesz się z żartów słyszanych z ekranu telewizora. Dla siebie, możesz zauważyć, że liderzy takich programów mają doskonałe poczucie krzyku i jesteś na swoim poziomie żartowania, wciąż rośnie i rośnie.

Rozwijanie poczucia humoru to proste zadanie, które nie wymaga dużego wysiłku, ale zakłada obecność pewnej wiedzy teoretycznej. Powszechnie przyjmuje się, że humor to umiejętność znajdowania pewnych komicznych aspektów w codziennych zjawiskach. Nie ma ludzi, którym całkowicie brakowało poczucia humoru, tylko dla niektórych ludzi, ze względu na wpływ różnych czynników społecznych, sposób myślenia różni się od ogólnie przyjętego, a rzeczy, które wydają się komiczne dla nich są po prostu niezrozumiałe dla większości ludzi.

Jak poprawić poczucie humoru?

Możesz poprawić swoje poczucie humoru za pomocą niektórych ćwiczeń:

  1. Wybierz dowolną literę alfabetu i spróbuj zrobić zdanie 10-12 słów od słów zaczynających się od niego.
  2. Wykonaj to ćwiczenie jeszcze kilka razy.
  3. Odśwież swoje prace i uśmiechnij się.

To ćwiczenie nie zajmie więcej niż 5 minut dziennie. Przyczynia się do rozwoju umiejętności, które pomagają ci wymyślać własne dowcipy, zamiast używać już wyświechtanego humoru w rozmowie.

Osoba bez poczucia humoru z reguły myśli bardzo racjonalnie. Tacy ludzie nie lubią się spóźniać i planują swoich planów na tygodnie, a nawet miesiące, więc każda siła wyższa powoduje, że są w stanie stresu i nie ma absolutnie czasu na autoironię. Subtelne poczucie humoru jest bardzo cenną cechą charakteru, która pomaga ludziom szybko i ironicznie wyjść z najtrudniejszych sytuacji życiowych. Ponadto, na pewno każdy wie, że śmiech, a raczej radość, która mu towarzyszy, poprawia nastrój, a zatem przedłuża życie.

Ćwicz, aby rozwinąć poczucie humoru

Nie wszyscy ludzie z natury są wyposażeni w umiejętność żartowania poprawnie i zabawnie, więc wielu z nich jest zainteresowanych pytaniem "Czy można rozwinąć poczucie humoru?"

Aby Twoje dowcipy były zrozumiałe dla wszystkich, musisz wziąć pod uwagę dwa ważne elementy:

  1. Kochaj siebie i świat wokół siebie. To właśnie ten składnik odgrywa bardzo ważną rolę w postrzeganiu innych. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie nauczyć się tego prostego przypadku, poproś o pomoc osobę, która dużo o tym wie. Warto od razu wyjaśnić, co tutaj oznacza, nie jest osobą z bogatym doświadczeniem życiowym, ale osobą, która kocha życie we wszystkich jego przejawach. Doskonały nauczyciel dla ciebie w tym może służyć jako dzieci w wieku szkolnym. Psycholodzy mówią, że w ciągu tych lat dziecko kocha i akceptuje tych, wokół których są.
  2. świetne poczucie humoru
  3. Możliwość śmiać się z siebie. Przestań traktować siebie zbyt poważnie i skarżysz się na najdrobniejsze nieścisłości w biznesie lub rezerwacjach, ponieważ z twojej zdolności do śmiechu wyskakuje poczucie humoru, które możesz pokazać wszystkim dookoła.

Co decyduje o poczuciu humoru

Zdolność do wykonania żartu bezpośrednio zależy od twojej erudycji, słownictwa, myślenia asocjacyjnego, umiejętności aktorskich. Duża liczba humorystycznych technik opiera się na umiejętności grania słowami, a jeśli twoje słownictwo jest małe, będzie to niezwykle trudne. Ludzie, którzy mają doskonałe poczucie humoru, z reguły myślą asocjacyjnie, dzięki czemu w ich głowach mimowolnie formują się kalambury. Umiejętności aktorskie mogą pomóc ci przedstawić nawet najzwyklejszą anegdotę w taki sposób, że słuchacze będą śmiać się z każdego słowa, które wypowiesz. Uśmiechnij się i rozkoszuj otoczeniem swoimi dowcipami.