Poczucie rytmu jest konieczne nie tylko dla tancerzy i muzyków. Musi zostać opracowany we wszystkich. W końcu jest to bezpośrednio związane z możliwością kontrolowania twojego ciała, z koordynacją ruchów. W dzieciństwie dotyka to przede wszystkim umysłu umiejętności człowieka i rozwój osobisty w ogóle. Wcześniej sądzono, że poczucie rytmu, bez względu na to, jak pożądane, ale niemożliwe do opracowania, teraz udowodnił, że jest całkiem realistyczne do realizacji.

Czy można rozwinąć poczucie rytmu?

Wspomniano wcześniej, że może i powinna być rozwijana. Jeśli wydawało się, że poczucie rytmu, podobnie jak ucho muzyczne, jest czymś w rodzaju wrodzonych zdolności, to nauka udowodniła, że ​​przy pomocy specjalnych ćwiczenie wszystko to można łatwo rozwinąć.

Jak rozwinąć poczucie rytmu w muzyce i tańcu?

  1. Metronom . Wszyscy słyszeli, że ćwiczenie z nim czasami poprawia poczucie rytmu. Zawsze zaczynaj od wolnego tempa i dodawaj 5 trafień za każdym razem.
  2. Nagraj . Nagrywaj na rejestratorze, kamkorder wszystkie czynności. Jak nie przekręcić, ale z boku łatwiej jest dostrzec własne błędy.
  3. Obiektywny widok . Jeśli mówimy o rozwijaniu poczucia rytmu w muzyce, to podczas gry ważne jest, aby słuchać siebie z zewnątrz. W ten sposób błędy są lepiej słyszalne i widoczne.
  4. Posłuchaj uważnie . Tancerze powinni uważnie słuchać kompozycji muzycznej, mentalnie rozkładając ją na części: rytm, wokal i melodię. Dowolny dźwięk ma tło. Tutaj do niego i powinien słuchać. Na początku nie jest to łatwe, ale z biegiem czasu dzięki temu ćwiczeniu każda kompozycja będzie odbierana w zupełnie nowy sposób. Ponadto przydatne jest dotknięcie rytmu na stole.
  5. Swatowanie . Zarówno nauczyciele, jak i dzieci, wielu nauczycieli zaleca klaskanie muzyki, podkreślając silne i słabe sekcje popów.
  6. Więcej muzyki . Analizuj kompozycje różnych gatunków. Na początku powinny to być melodie, w których powstają różne instrumenty muzyczne. Na przykład może to być muzyka latynoamerykańska.