Kiedy ludzie pytają mnie o moje związki platońskie, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, są wspomnienia przyjaciela z dzieciństwa. Zawsze chodziliśmy razem, z pewnością trzymając się za ręce, a czasami nawet przy okazji kolejnej nocnej zmiany czyichś rodziców, spaliśmy na jednej szerokiej kanapie, spokojnie nucąc wszystkich w naszej połowie. Uporczywe hasło "ciasto Tili-tili!" Prześladowało nas wszędzie; Narzeczeni! "Nie brzmiało to kpiną, jak hymn do naszych dalekosiężnych planów.

Rozumiem więc razem, co oznacza wyrażenie "relacje platoniczne". Tradycyjnie fraza ta oznacza wyjątkowo wysoki stosunek miłości, w którym nie ma wcale seksu.

Jeśli mówimy o sprawach wysokich, to miłość matki do dziecka, uczucia podziwianego ucznia dla jej nauczyciela, miłość Ojczyzny, Boga mogą służyć jako doskonałe przykłady związków platońskich.

Powróćmy jednak do miłości związków platońskich. Oczywiście istnieją bardzo dobre powody takiego wzrostu - na przykład bardzo zaawansowany wiek pary lub pewna specyficzna choroba, która nie pozwala na normalne życie seksualne. Tutaj możesz podać wiele przykładów z klasyków. Na przykład w "Przeminęło z wiatrem" Ashley Wilks został zmuszony do porzucenia życia seksualnego z żoną, ponieważ nie mogła już rodzić. Ale znacznie częściej przyciąganie platońskie jest tylko pierwszym krokiem do wejścia na słodki szczyt zwany Miłością. Wszakże prawdziwa miłość zawsze zaczyna się od podziwu dla przedmiotu naszych uczuć i marzeń o pięknych, prawdziwych i czystych związkach.

Standardowy zestaw marzeń o romantycznej miłości zawiera obecność rycerza, który zgadza się ze względu na swoją panią za każdy wyczyn i heroizm, nawet najbardziej szalony. A dla niego niewiasta serca jest oczywiście ideałem i nieosiągalnym bóstwem, którego dotyk jest po prostu nie do pomyślenia świętokradztwem.

Wydaje się, co to ma wspólnego z prawdziwym życiem? Czy w naszych czasach można być tak platoniczną miłością?

W rzeczywistości zjawisko to jest dość powszechne, szczególnie wśród nastolatków. W tym wieku przyciąganie platońskie jest normalnym etapem rozwoju psycho-emocjonalnego jednostki.

Prawdopodobnie każdy z nas będzie pamiętał licealistę, którego spoglądała na szkolne zmiany, a nawet jakiegoś młodego, całkiem charyzmatycznego nauczyciela, którego poddani mieli szczególny niepokój. Jednak wtedy, mimo marzeń o przypadkowych dotknięciach, spojrzeniach i pieszczotach, zaczęliśmy myśleć o banalnym seksie.

Często w tym wieku osobliwe jest znalezienie idoli wśród aktorów, popularnych wykonawców i uczestników programu telewizyjnego. Wszakże takie platoniczne połączenie duchowe na odległość, jak tylko możliwe, z powodzeniem realizuje potrzebę wzniosłych uczuć i idealizacji przedmiotu ich kultu, ale jednocześnie nie udaje żadnego rezultatu. Cóż, jasność uczuć, niedostępność obiektu uwielbienia sprawią, że doświadczenie relacji platońskich będzie niezapomniane. Kto nie pamięta swojej pierwszej miłości?!

Wszystko to, oczywiście, jest strasznie romantyczne, ale psychologowie wskazują, że każda platoniczna atrakcja powinna przejść do etapu jej realizacji, tj. próbować przyciągnąć uwagę, pozostać samotnym itd. W ten sposób nastolatki uczą się komunikować z płcią przeciwną, przygotowują się do przejścia w relacje między dorosłymi. Od pomyślnej realizacji tego zadania zależy od ich całego przyszłego życia osobistego i tego, co będzie.

Jeśli mówimy o dorosłych zdrowych ludziach, to jest to całkiem naturalne i normalne, jeśli z duchową intymnością między nimi dojdzie do wzajemnego pociągu seksualnego. Платоническое общение Na przykład platoniczna przyjaźń mężczyzny i kobiety ma szansę zmienić się w miłość.

Oczywiście, ktoś ma związek na etapie komunikacji platonicznej dłużej, ktoś mniej. To zależy od wielu czynników: wychowania, strachu przed negatywną oceną, lęku przed przypaleniem, bierności charakteru, a po prostu za małego. Najważniejsze jest to, że romantyczne marzenia o Idealu nie zrujnują Ci życia niekończącymi się oczekiwaniami czy testowaniem partnera na siłę. I pomyślcie o sobie: bez względu na to, jak bardzo marzymy o czystym romansie, jest to wiedza, że ​​jesteście pożądani dla swojego mężczyzny, sprawia, że ​​jesteśmy naprawdę szczęśliwi i pewni siebie i związków.