Chcesz być mądry - biegnij, chcesz być piękny - biegnij, chcesz być silny - biegnij. Tak brzmi najstarsza mądrość jednego wielkiego człowieka. I nie bez przyczyny sportowiec nazywany jest królową sportu. Bieganie jest uniwersalnym narzędziem do wzmacniania siły kości, kształtowania mięśni, poprawy funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego i, oczywiście, do utraty wagi. W ostatnim punkcie opóźnimy naszą uwagę. Wielu przedstawicieli płci pięknej jest zainteresowanych pytaniem, czy nogi tracą na wadze z biegania i jak trenować, aby uzyskać szczupłą sylwetkę i nie martwić się o dodatkowe kalorie. Spróbujmy, a zrozumiemy to pytanie.

Skuteczność biegania dla utraty wagi

Każdy miłośnik wszelkiego rodzaju diet i przemocy na ciele przy pomocy strajków głodowych doskonale zdaje sobie sprawę z rozczarowania, jakie towarzyszy dodatkowym funtom, które były tak długo i wytrwale usuwane z ciała. Odżywianie jest naprawdę ważnym czynnikiem utraty wagi, ale bieg pomaga schudnąć o wiele więcej. W latach 60. autor książki "Run for Life" przedstawił swoją wersję szkolenia ludzi z nadwagą. W tym czasie narodził się "jogging", a po rosyjsku jogging na rzecz utraty wagi. Polega na powolnym ruchu stóp. Rodzaj "klapsów" zatrzymuje się na ziemi. Wielu z nich jest przekonanych, że nogi tracą na wadze z takiego biegu. Oczywiście tak jest! Jednak aby efekt był widoczny, czas trwania jednego treningu powinien wynosić co najmniej 30-45 minut. Dopiero wtedy podskórny tłuszcz zaczyna się palić i ma korzystny wpływ na tworzenie się struktury mięśniowej.

Również bieganie jest skuteczne nie tylko dla stóp. Pomaga wzmocnić kości, rozwinąć układ oddechowy i poprawić działanie układu sercowo-naczyniowego. Jednak ważne jest, aby nie zapominać dokładnie, jak i gdzie jesteś uruchomiony. Zanim zaczniesz ćwiczyć, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  1. Zwróć uwagę na buty i ubrania na trening. Dres musi być darmowy. Buty wybiera się zwykle, z płaską podeszwą i dobrze osadzoną na nodze. Również ci, którzy wątpią, czy bieganie pomaga schudnąć nogi, zaleca się zakup specjalnych anty-cellulitowych szortów. Są wykonane ze specjalnego materiału, który stymuluje pocenie się i pali tłuszcz podczas poruszania się.
  2. Nie bez znaczenia jest fakt, gdzie i kiedy będziesz zaręczony. Bieganie po ścieżce wyszczuplającej będzie miało mniejszy efekt w porównaniu do strefy parków leśnych, gdzie naturalne nierówności stanowią dodatkowe obciążenie dla organizmu. Okładka, na której będziesz biegać, jest bezpośrednio związana z tym, jak się poczujesz. Na przykład, trening na asfalcie, nie możesz być zaskoczony, dlaczego twoje stopy bolą po uruchomieniu. Chodzi o to, że kiedy uciekasz, całkowicie odrywasz stopę od ziemi. Podczas lądowania kręgosłup i stawy odczuwają lekki cios. Podczas uderzenia stopy w ziemię, stawów i kręgosłupa. Przede wszystkim wpływa to na stopy i kolana. Jest to jedna z opcji, dla których stopy bolą podczas biegania.
  3. Jeśli chcesz osiągnąć efekt tak szybko, jak to możliwe, trenuj codziennie, głównie w godzinach porannych i co najmniej 40 minut. Pamiętaj, że trening powinien odbywać się na czczo, ale przed bieganiem ważne jest, aby wypić szklankę wody.
  4. Przed treningiem ważne jest, aby rozgrzać się co najmniej 10-15 minut. Normalne nachylenia i skręty po bokach pomogą rozgrzać mięśnie. A to oznacza, że ​​nadmiar tłuszczów zacznie szybciej palić. Po joggingu, rozciągnij kolejne 10-15 minut. Pomoże to uniknąć niepotrzebnych obrażeń.
  5. Bieganie z obciążeniem na nogach. Warto wspomnieć, że ten sposób treningu jest odpowiedni tylko dla wytrenowanych sportowców. Jednak ci, którzy są już zaangażowani w proces szkolenia, dodatkowy ładunek jest doskonałą odpowiedzią na pytanie, czy można pompować nogi w biegu. nogi bolą po uruchomieniu Środki masujące stopy powodują, że organizm zużywa dwa razy więcej energii, stymuluje serce, a także poprawia krążenie krwi i metabolizm. Warto jednak pamiętać - jeśli nadal czujesz się niepewnie na bieżni - nie musisz nawet pamiętać o dodatkowej grawitacji.

Przestrzegając wszystkich tych zasad, pamiętaj, że bieganie w celu utraty wagi nóg nie jest panaceum na nadwagę. W treningu spędzasz tylko godzinę dziennie. Gdzie nadal jesteś 23 godziny, również wpływa na ciało. Efekt treningu będzie widoczny tylko wtedy, gdy oprócz joggingu będziesz przestrzegać zasad prawidłowego odżywiania.