W obszarze miednicy są najważniejsze narządy i układy ludzkiego ciała. Jelito jest odpowiedzialne za trawienie, tworzenie mechanizmów obronnych i piękno skóry, włosów i paznokci, podczas gdy pośladki i pochewki oraz mięśnie sakralne biorą udział w ruchu i w dużym stopniu determinują zdrowie układu rozrodczego. Chodzenie po pośladkach jest idealnym ćwiczeniem normalizującym funkcje narządów miednicy i utrzymującym napięcie mięśniowe.

Korzyści z chodzenia po pośladkach

Takie szkolenie wcale nie jest nowatorskim wynalazkiem. Ćwiczący instruktorzy fitness i ćwiczenia fizjoterapeutyczne ćwiczą chodzenie. Doktor nauk medycznych I.P. Neumyvakin w latach 70. ubiegłego wieku. Ale co daje ćwiczenie chodzenia po pośladkach, zostanie wymienione poniżej:

  • ruch na księdzu poprawia krążenie krwi i zapobiega stagnacji w miednicy;
  • Zaletą chodzenia po pośladkach dla kobiet jest korzystny wpływ na układ moczowo-płciowy i układ rozrodczy. Jest to dobre zapobieganie chorobom ginekologicznym, a lekarze zalecają mężczyznom takie szkolenie, aby zwiększyli siłę działania;
  • W wyniku takich ćwiczeń wzmocnione zostają mięśnie pleców, kończyn dolnych i pośladków. Zmniejszone ryzyko rwy kulszowej, lumbago. Ćwiczenie to jest pokazane starszym ludziom, aby zapobiec ograniczeniu ruchliwości i osobom po urazach układu mięśniowo-szkieletowego;
  • w wyniku treningu mięśnie pośladkowe zostają zaciśnięte, ich napięcie wzrasta. Skóra jest wygładzona, widoczne objawy cellulitu znikają;
  • wrażliwe kwestie, takie jak zaparcie , nietrzymanie moczu, zmniejszone ryzyko wypadnięcia odbytnicy.
Jak wykonać?

Aby wykonać ćwiczenie, chodzenie po pośladkach należy usiąść na podłodze, prostując nogi i ustawiając je prostopadle do ciała. Ręce mogą być zgięte w łokciach i pomagać sobie przez chwilę w ruchu, a gdy ćwiczenie jest dostatecznie opanowane, ze względu na komplikacje będzie możliwe złapanie ich za głową. Rozpocznij ruch, przesuwając prawy pośladek razem z prawą stopą. Razem z tym przesuń prawą stronę skrzyni do przodu. Powtórz po lewej stronie ciała, a następnie przejdź do przodu. Dotarłszy do końca pomieszczenia, wykonuj ruch w przeciwnym kierunku, tylko plecy.

Bardzo ważne jest, aby cały czas kontrolować swoją postawę i utrzymywać proste plecy. Nie ciągnij nogi wzdłuż podłogi, ale trzymaj ją, gdy poruszasz się na wadze. Na początek możesz wykonać trzy zestawy po 10-15 powtórzeń, a później zwiększyć czas trwania treningu. I możesz poruszać się nie tylko w przód iw tył, ale także z boku na bok.

Przeciwwskazania chodzenie po pośladkach

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że możesz rozpocząć trening zaraz po rozciągnięciu. Oznacza to, że zaleca się wykonanie niewielkiego ładowania. Ubrania powinny być wygodne i gładkie, zapobiegając ocieraniu skóry, a także ważne jest, aby położyć matę na podłodze, w przeciwnym razie istnieje ryzyko złapania zimna na zimnej powierzchni. Trening jest przeciwwskazany u kobiet w okresie menstruacji iu osób z ostrą chorobą. chodzenie po pośladkach korzyści dla kobiet W przypadku chorób przewlekłych obszaru moczowo-płciowego należy skonsultować się z lekarzem przed zajęciami. Ale w każdym przypadku, dla jakiegokolwiek dyskomfortu i bólu w dolnej części brzucha i dolnej części pleców, musisz przestać trenować i czekać na poprawę.

Tych, którzy chcą zwiększyć efektywność ćwiczeń, można postawić na nogi i głębiej zbadać mięśnie pośladków, aby włączyć do programu treningowego poważniejsze ćwiczenie . Pod koniec sesji weź prysznic i wcieraj krem ​​odżywczy w skórę ud i pośladków, z efektem antycellulitowym.