Mam nadzieję, drogie dziewczyny, wszyscy się dowiedzieliście, że każde szkolenie powinno się rozpocząć od dobrej rozgrzewki. Wszystkie ćwiczenia (zwłaszcza na rozwój elastyczności) powinny być wykonywane na rozgrzanych mięśniach, w przeciwnym razie możesz doznać obrażeń i nie udać się na kilka dni. I, być może, nie mniej ważne jest również zaczep po treningu. "Dlaczego jest potrzebna?" - pytasz, czy nie jest łatwiej oszczędzać czas i natychmiast po treningu iść pod prysznic? Łatwiejsze. Ale najpierw stracisz świetną okazję do poprawy elastyczności swojego ciała. Wszakże dokładnie wtedy, gdy mięśnie są doskonale rozgrzane, możesz robić podziały, mosty i inne ćwiczenia. Po drugie, mięśnie po treningu z reguły bardzo boli (jeśli nie pracowały ciężko), a zaczep pozwoli ci usunąć bolesne odczucia, co jest dobrą premią.


Odzyskiwanie po treningu

Każdy sam określa, jakie ćwiczenia wykona dla uniesienia. To może być jogging po treningu w spokojnym tempie, chodzenie na stepperie i innym sprzęcie do ćwiczeń. Takie ćwiczenia cardio skutecznie spalą nadmiar tłuszczu, ponieważ po treningu siłowym organizm musi pobierać energię tylko z tych złogów.

Odzyskiwanie mięśni po treningu można przyspieszyć za pomocą ćwiczeń elastyczności. Postaraj się odpowiednio napiąć napięte mięśnie, co złagodzi zmęczenie i znacznie zmniejszy tworzenie kwasu mlekowego, aby następnego dnia mięśnie prawie nie bolały.

Sauna po treningu

Sauna to doskonały sposób na rozluźnienie mięśni, utratę dodatkowej wagi i poprawę zdrowia. Jeśli po kilku minutach w saunie weźmiesz zimny prysznic i powtórzysz cykl kilka razy, wtedy poczujesz niesamowicie przyjemne rozluźnienie mięśni, a jednocześnie zostaniesz odprężony. Będziesz po prostu zbyt ciężki na zimno.

Ważne: po treningu siłowym lub cardio nie spiesz się, aby przejść do sauny, dla serca może to być bardzo duży i niebezpieczny ładunek. Wykonaj hak, całkowicie przywróć swój oddech i przywróć bicie serca do normalnego rytmu. Weź ciepły prysznic lub popływaj w basenie, przygotowując ciało do kontrastujących zabiegów, a dopiero potem idź do gorącej sauny.

Ile wydać w gorącym pokoju, samemu ustalić, nie powinieneś doświadczać żadnych bolesnych doznań. Jeśli poczujesz zawroty głowy lub zbyt szybkie bicie serca, wyjdź.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, to następnego dnia obudzisz się obudzony i pełen energii.