Słowo "fitness" wywodzi się z czasownika angielskiego "to fit", co oznacza, że ​​pasuje lub jest w formie. Ponadto słowo "fitness" ma kilka znaczeń. W najszerszym znaczeniu termin ten odnosi się do ogólnego treningu fizycznego osoby. W biologii słowo "fitness" oznacza indywidualne cechy każdej osoby, wyrażone w tym, że z powodzeniem przekazuje ona informację genetyczną potomkom. Wśród płci pięknej termin "fitness" jest używany w węższym znaczeniu - jest programem zdrowotnym, który pozwala na zmianę parametrów ciała i utrzymanie pożądanego kształtu.

Wszystko inne, fitness - to także skuteczny program do odchudzania. Współczesne kobiety zazwyczaj wyrzeźbiają co najmniej kilka godzin tygodniowo, aby odwiedzić klub fitness. Sprawność fizyczna jest potrzebna nie tylko do utraty wagi, ale również do zapewnienia, że ​​ciało pozostaje szczupłe i sprawne przez wiele lat. Zajęcia fitness są skuteczne w utracie wagi z powodu następujących czynników:

  • Ćwiczenie pomaga spalić komórki tłuszczowe. Im intensywniej wykonywane są ćwiczenia, tym bardziej organizm pozbywa się większej ilości tłuszczu. Ważną cechą ćwiczeń fitness na odchudzanie - spalanie komórek tłuszczowych trwa przez kilka godzin po zakończeniu treningu;
  • Фитнес для быстрого похудения
  • ćwicząc fitness w celu utraty wagi w domu lub w klubie fitness, spalasz glukozę we krwi. Po około 20-30 minutach intensywnego wysiłku fizycznego, zapasy węglowodanów są wyczerpane i rozpoczyna się aktywne spalanie tłuszczu podskórnego;
  • Podczas zajęć fitness na odchudzanie metabolizm organizmu jest przyspieszony, poprawia się funkcjonowanie wątroby, płuc, żołądka i innych narządów wewnętrznych. Aktywna i zdrowa aktywność wszystkich narządów pomaga szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

Istnieje wiele rodzajów fitness do odchudzania - jogging, spacery, gimnastyka, jazda na rowerze i wiele więcej. Najbardziej efektywną sprawnością w odchudzaniu jest ta, która spala najwięcej kalorii podczas zajęć. Ważne jest również, aby ten rodzaj aktywności fizycznej był dla ciebie przyjemny, a ćwiczenia wykonywane z przyjemnością.

Wiele z płci pięknej to najlepsza przydatność do odchudzania, biorąc pod uwagę zwykłe chodzenie. Każdy półtora kilometra, przechodząc na piechotę, eliminuje 100 kcal. Spędzając około godziny dziennie, możesz łatwo i chętnie pozbyć się nadwagi w ciągu kilku tygodni.

Fitness do szybkiej utraty wagi opiera się na intensywnym i aktywnym wysiłku fizycznym. Jazda na rowerze, aerobik, bieganie - te rodzaje sprawności pozwalają na utratę do Фитнес йога для похудения pięćset kcal na godzinę.

Aqua aerobik zyskał ostatnio ogromną popularność. Ten rodzaj zdolności do utraty wagi jest najbardziej skuteczny w jamie brzusznej, pośladkach i udach. Regularne ćwiczenia aerobowe mogą nie tylko schudnąć, ale także poprawić kształt bioder, zmniejszyć talię i wzmocnić kręgosłup.

Oprócz aerobiku w wodzie, jednym z najpopularniejszych rodzajów ćwiczeń na odchudzanie jest joga. Wiele kobiet woli jogę, ponieważ ćwiczenia jogi nie są wyczerpujące, ale pozwalają gładko, bez szarpnięć, poprawić swój kształt. Również zajęcia z jogi pozwalają uciec od wszystkich problemów domowych, zajrzeć do środka, zrelaksować się psychicznie.

Trening fitness dla utraty wagi powinien być regularny, w przeciwnym razie pożądany efekt nie zostanie osiągnięty. Oprócz sprawności, powinieneś przestrzegać własnej diety i próbować pozbyć się złych nawyków. Dopiero wtedy znienawidzone dodatkowe kilogramy znikną, a postać stanie się szczupła.