Najtrudniejsze pytanie w temacie odchudzania - jak zacząć schudnąć? Jest to właściwy początek samego procesu, który pozwoli nie tylko zrzucić wagę, ale także nie zyskać jej później, a ponadto nie zaszkodzić ciału. Dla tych, którzy mają słabość siła woli Prawidłowe rozpoczęcie odchudzania pomoże nie rzucić tej trudnej ścieżki w środku. Tak więc przedstawiamy najbardziej szczegółową odpowiedź na pytanie, jak zacząć tracić wagę.

Jak zacząć schudnąć: psychologiczna strona pytania

Na początek odpowiedz sobie szczerze: dlaczego tracisz wagę? Co da ci utrata wagi? Dlaczego teraz? A co najważniejsze - dlaczego nie możesz dłużej pozostawać w wadze, w której teraz jesteś?

Wskazane jest nie tylko odpowiadać sobie, ale także nagrywać odpowiedzi, a jeszcze lepiej - zawsze trzymać je przed sobą. Tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie można tego kontynuować, i pilnie potrzebujesz schudnąć, możesz schudnąć. Jeśli twoja motywacja nie jest wystarczająco silna - nie możesz znieść pół dnia właściwego odżywiania!

Jak zacząć tracić na wadze?

Teraz już wiesz, dlaczego pilnie potrzebujesz schudnąć. Rozpoczęcie utraty wagi może być bardzo proste: zrób kilka zdjęć, które eksponują obszary problemowe w całej okazałości i noś je ze sobą, oglądając je kilka razy dziennie. Możesz być o wiele lepszy i piękniejszy, nie możesz tak zostać! Czas płynie, masz jednego młodzieńca i lepiej jest teraz zacząć być szczupły.

Porady dla początkujących, aby schudnąć

Nie zezwalaj na typowe błędy utraty wagi. Rozważ je bardzo krótko, ale w pojemny sposób. Jakie metody odchudzania nie powinny być stosowane?

  1. Pigułki dietetyczne. Wiele z nich jest nielegalnych, wiele nie daje efektu, a te, które dają, tak uciskające funkcje ciała, że ​​utrata wagi na tle pojawiających się chorób nie daje radości. Ta metoda nie zaleci żadnego kompetentnego lekarza.
  2. Krótkie diety typu "Minus 10 kg na tydzień". Normalne wskaźniki utraty wagi wynoszą 3-5 kg ​​miesięcznie. Jeśli drastycznie zredukujesz dietę i jeszcze szybciej schudniesz, ciało zdecyduje, że był to głodny okres, a kiedy powrócisz do normalnej diety, to usilnie przechowuje tłuszcz - tak, że w przypadku następnego głodu jest coś do jedzenia. W rezultacie odzyskasz jeszcze więcej.
  3. Masażery, kąpiele, fito-beczki, sauny, okłady i inne procedury pozwalające schudnąć bez wysiłku. Są to doskonałe DODATKOWE procedury, które poprawiają krążenie. Pomogą one poprawić stan skóry i usunąć nadmiar płynu, który powróci w ciągu kilku godzin. Ale tłuszcz nie rozkłada się, a naprawdę schudnąć nie pomoże.

Utrata masy ciała to proces dzielenia komórek tłuszczowych, ich przetwarzanie przez ciało w energię na całe życie. Jest to możliwe, jeśli i tylko wtedy, gdy przy jedzeniu otrzymasz mniej kalorii niż potrzebujesz do podstawowej aktywności. Aby to zrobić, zmniejsz spożycie kalorii lub zwiększ spożycie kalorii tak, aby organizm zabrał brakujący zapas tłuszczu. To jest sport i właściwe odżywianie . Nie ma innych sposobów.

Jak rozpocząć odchudzanie kobieta?

gdzie zacząć tracić na wadze w lecie

Zdecyduj, jaką wagę tracisz. Oblicz, ile miesięcy zajmie, w tempie minus 4 kg na 1 miesiąc. Ustawiasz datę, w której schudniesz.

Ponownie rozważ jedzenie - słodko może być tylko trochę i tylko przed obiadem; herbaty nie należy pić po posiłku; od smażenia i tłuszczu warto zauważyć; wszelkie boczne naczynia do mięsa, z wyjątkiem warzyw, teraz nie dla ciebie; produkty mączne - na tyle, na ile to możliwe, aby zmniejszyć w diecie i nie jeść po obiedzie. Śniadanie to najobfitszy posiłek, a kolacja jest najłatwiejsza i kończy się 3-4 godziny przed snem.

Dostosuj dietę do prawidłowego stanu. Aby przyspieszyć utratę wagi, zwiększ wysiłek fizyczny. Jakie ćwiczenia zaczynają tracić na wadze? Od dowolnego. Wybierz dowolny kierunek sprawności lub tańca i rób to ściśle 2-3 razy w tygodniu. Będziesz zaskoczony, ale to wystarczy, aby schudnąć!