Guarana jest ekstraktem pozyskiwanym z nasion dzikich egzotycznych liany rosnących w Brazylii i Wenezueli. W domu nasiona są popularne od wieków. Podejmowane są w celu poprawy pamięci i stymulacji mózgu. Również ten ekstrakt jest znany jako najsilniejszy afrodyzjak a

.

Guarana jest bogata w kofeinę i saponiny, które zapobiegają odkładaniu się cholesterolu. Ale najbardziej popularny jest ze względu na właściwości, aby poprawić procesy metaboliczne organizmu i aktywnie spalić tłuszcz. Właśnie dlatego guarana na utratę wagi jest jedną z najbardziej skutecznych substancji.

Żywienie sportowe

Ekstrakt z guarany od dawna jest popularny wśród różnego rodzaju suplementów stosowanych przez sportowców. W okresie szczególnie intensywnego wysiłku fizycznego działanie kofeiny pomaga szybko przywrócić siłę i energię, poprawia pracę serca, sprzyja koncentracji uwagi i spala tłuszcz. W żywieniu sportowym guarana jest wykorzystywana jako źródło dodatkowej energii, co zwiększa wytrzymałość i wydajność sportowca.

Herbatka z guarany

Herbata z guaraną znana jest jako pełnowartościowy substytut kawy, ale kofeina zawarta w guaranie ma inny wpływ na organizm. Obecność substancji balastowych i błonnika przyczynia się do dłuższej asymilacji, która przedłuża uczucie radości i lekkości przez dłuższy czas. Herbata guarana jest doskonałym źródłem wigoru, energii i dobrego samopoczucia.

Ekstrakt z odchudzania guarany

Guarana jest bardzo popularna jako adiuwant do odchudzania. W ekstrakcie zawiera ekstrakt z mikroelementów i składników odżywczych, stymuluje procesy metaboliczne, zmniejsza apetyt i przyspiesza spalanie tłuszczu. Dlatego szybciej schudnąć za pomocą guarany niż po prostu przestrzegać diety.

Działanie w guaranie

Guarana jest szeroko stosowana nie tylko jako dodatek do żywności, jej ekstrakt jest częścią wielu leków. Guarana jest wskazana w przypadku zawrotów głowy, migreny, depresji, stresu, chronicznego zmęczenia. Pomaga także poprawić nastrój, stan emocjonalny, pobudza układ sercowo-naczyniowy. Działanie guarany, ze względu na jej unikalny skład, jest podobne do działania żeń-szeń , więc często nazywa się go "żeń-szeniem brazylijskim".

Odbiór z Guarany

herbata guarana

Zastanów się, jak zabrać guarany do utraty wagi.

Wyciąg z guarany zaleca się w połączeniu z aktywnością fizyczną, aby osiągnąć maksymalny efekt. Pomaga aktywniej spalać tłuszcz, a dodatkowa energia jest uwalniana, a dana osoba staje się silniejsza i bardziej odporna.

Dawka pobierania ekstraktu zależy od formy uwolnienia i procentowej zawartości. Jest uważana za idealną dzienną dawkę 1 gi nie zaleca się stosowania guarany więcej niż 3 g dziennie. Warto również bardziej ostrożnie zażywać guarany wieczorem, aby uniknąć nerwowego nadpobudliwości przed snem.