Słynne pięć ćwiczeń tybetańskich mnichów pozwala zatrzymać proces starzenia się, przywrócić zdrowie i uzyskać witalność. Dzisiaj przestali być potajemnie i stali się publiczni. Cały kompleks jest bardzo prosty, a nawet dziecko może z łatwością go opanować. Wykonanie co najmniej jednego ćwiczenia przyczynia się do wyzdrowienia i razem mogą zdziałać cuda. Rozważę kompleks ćwiczeń "Pięć tybetańskich pereł" bardziej szczegółowo.

Pierwsze z pięciu ćwiczeń tybetańskiej gimnastyki

Stań prosto, ramiona rozciągnięte w poziomie. Obracaj się wokół własnej osi od lewej do prawej (zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to ważne!) Dopóki nie poczujesz zawrotów głowy. Początkowo ludzie już po 5-7 powtórzeń "idą na odległość", ale dla początkującego to wystarczy. Staraj się regularnie zwiększać ten wynik. Natychmiast po "okrążeniu" usiądź lub połóż się.

Aby stać się trudniejszym, skoncentruj swój wzrok na punkcie przed tobą i utrzymuj na nim swój wzrok tak bardzo, jak to tylko możliwe. Cel - aby osiągnąć 21 kółek, podobnie jak lamy.

Drugie z pięciu ćwiczeń tybetańskich lamów

Połóż gruby dywan na podłodze i połóż na nim plecy. Rozciągnij ręce wzdłuż ciała, a dłonie oprzyj się o podłogę. Palce powinny być zamknięte. Oderwij głowę od podłogi, przyciśnij brodę do klatki piersiowej i podnieś proste nogi do pozycji pionowej. Palce unoszą się. Stopy mogą być doprowadzone do głowy, ale upewnij się, że nie ma elastyczności w kolanach. Następnie opuść nogi i oprzyj się o podłogę, zrelaksuj się.

Powtórz to ćwiczenie, wykonując oddech: głęboki oddech podczas podnoszenia nóg i głowy, maksymalny wydech po powrocie na podłogę. Możesz zacząć od zgiętych kolan, ale ostatecznie przejdź do właściwej wersji.

Trzecie z pięciu ćwiczeń tybetańskich na kręgosłup

Uklęknij, wyprostuj ciało, ręce na biodrach. Zegnij głowę do przodu, przyciskając brodę do klatki piersiowej. Następnie odwróć głowę tak bardzo, jak to możliwe, a jednocześnie odchyl się do tyłu, przykucnij w kręgosłupie, oprzyj ręce na biodrach. Następnie powróć do pozycji wyjściowej i powtórz.

Czwarta z pięciu ćwiczeń tybetańskich

Musisz przyzwyczaić się do tego ćwiczenia, dla początkujących jest to dość trudne. Usiądź na podłodze, rozłożone proste nogi. Umieść dłonie blisko ciała (powinno być prosto). Przytrzymaj brodę przy piersi, a następnie odchyl głowę do tyłu. Podnieś ciało, zginając kolana, tak aby ramiona pozostały w tym samym miejscu, a tors i biodra są równoległe do podłogi. W tym przypadku nogi i ramiona powinny być prostopadłe do podłogi. Wróć do poprzedniej pozycji, zrelaksuj się.

Wykonuj ćwiczenia tak dużo, jak tylko możesz, a to przyniesie rezultaty. A po długich treningach dostaniesz wszystko tak, jak powinno.

Piąte i ostatnie ćwiczenie tybetańskiej gimnastyki

Połóż się na brzuchu, twarzą w dół. Podnieś swoje ciało, opierając proste ramiona o podłogę, a palce u stóp również spoczywają na podłodze. To jest pozycja wyjściowa. Odrzuć głowę tak daleko, jak to możliwe, a następnie wygnij talię i umieść ciało w kształcie odwróconego "V". Nacisnąć brodę na klatkę piersiową. Wróć do pozycji wyjściowej. Na początku wydaje się to trudne, ale po tygodniu przyzwyczaisz się do tego. Uważaj na swój oddech: podnosząc swoje ciało, musisz wziąć głęboki oddech, powracając do pierwotnej pozycji - pełnego wydechu.

)

Pięć ćwiczeń tybetańskich na początku wystarcza tylko trzy razy, ale co tydzień, zwiększ liczbę powtórzeń, aż osiągniesz 21. Wykonuj ćwiczenia codziennie w dogodnym dla ciebie czasie, nie przeciążaj się, wybierz wygodny ładunek. Niewiele osób nauczy się 21 powtórzeń wszystkich ćwiczeń, ale nawet minimum dostępne dla ciebie będzie korzystne dla twojego zdrowia.