Bodyflex to wspaniała technika ćwiczeń oddechowych połączona z ćwiczeniami rozciągającymi, które są powołane, aby przywrócić harmonię i piękno każdej kobiecie. Autor techniki Greer Childress osobiście stracił 5 rozmiarów w 3 miesiące! Ale, jak każda metoda odchudzania, bodyflex ma swoje przeciwwskazania.

Przeciwwskazania do ćwiczeń bodyflex

Bodyflex ma swoje plusy i minusy oraz inne metody odchudzania. Przeciwwskazania do tej metody odchudzania nie są zbyt duże, ale powinny być brane pod uwagę, aby bodyflex nie przyniósł szkody.

 1. Bodyflex i ciąża są niekompatybilne! Pamiętaj, że jeśli spodziewasz się dziecka, potrzebuje stałego dostępu do tlenu, a 10-sekundowe opóźnienie oddechu może zagrać okrutny żart na ciele. Ale po urodzeniu, bodyflex nie jest szkodliwy i możesz szybko doprowadzić ciało do porządku.
 2. Okres pooperacyjny. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek operację, będziesz musiał czekać tak długo, jak powie lekarz przed rozpoczęciem tej techniki.
 3. Choroba tarczycy. W takim przypadku twoje zdrowie pogorszy się podczas i po zajęciach. Czy bodyflex jest szkodliwy? W tym przypadku - nie przydatne.
 4. Krwawienie. Każde krwawienie jest wymówką, by nie robić bodyflexu.
 5. Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Bodyflex ma zarówno szkodę, jak i korzyści: możesz oczywiście stracić na wadze, ale możesz mieć zawroty głowy, na zajęciach będą panowały jeszcze stłumione warunki. Właśnie dlatego nacisk znajduje się na liście przeciwwskazań.
 6. Jaskra. Ludzie, którzy cierpią na tę chorobę, nie powinni nawet próbować ćwiczeń fizycznych.
 7. Wszelkie choroby przewlekłe. W niektórych przypadkach po konsultacji z lekarzem prowadzącym możliwe są działania. Jednak bodyflex to system, który należy przestrzegać przez bardzo długi czas, aby organizm nie zwracał utraconych kilogramów iw tym przypadku w dowolnym momencie kontynuowanie badań może okazać się niemożliwe.
 8. Ostatnia poważna uraz. Jeśli jesteś poważnie ranny, ale już czujesz się dobrze, nie powinieneś ryzykować. Musi upłynąć od jednego do kilku miesięcy, w zależności od rodzaju urazu. Skontaktuj się z lekarzem.
 9. Astma. Oczywiście przy takiej chorobie nie powinno się wykonywać wszystkich rodzajów ćwiczeń oddechowych, nawet jeśli nie masz najcięższej postaci.

We wszystkich innych przypadkach możliwe jest odważne angażowanie się w bodyflexy. Nie zapominaj, że system zakłada wytrwałość: jeśli zdecydujesz się to zrobić, zrób to codziennie: 1440 minut dziennie, a 15 z nich zawsze można przypisać do twojego zdrowia i urody.

Wady bodyflex

Nawet autor systemu Greer Childress nie ukrywa, że ​​bodyflex nie jest systemem dla wszystkich. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy masz do czynienia z tobą, czy nie, oceń te wady:

 • bodyflex to system, który musi być przestrzegany przez całe życie. Jeśli schudniesz i rzucisz, ciało bodyflex dla stóp zwróci swój wolumen wraz z odsetkami w krótkim czasie;
 • bodyflex sugeruje dietę, która nie prowadzi do przyrostu masy ciała - a mianowicie właściwego odżywiania. Jeśli go nie zastosujesz, wyniki nie będą tak żywe;
 • bodyflex do odchudzania nóg jest bardzo skuteczny, a jeśli Twój typ figury to "gruszka", to dokonałeś właściwego wyboru. Ale jeśli jesteś "jabłkiem", to warto wziąć pod uwagę, że bodyflex w prasie jest bardzo wolny. Istnieją inne ćwiczenia oddechowe, na przykład oksysize, które są znacznie bardziej skuteczne w tym obszarze;
 • jeśli uprawiasz sport przez długi czas, bodyflex nie pomoże ci, ponieważ masz zmieniony metabolizm.

Jeśli nie jesteś zakłopotany wadami systemu i nie masz przeciwwskazań, to system bodyflex jest właśnie dla Ciebie!