Wcześniej żywienie sportowe był stosowany tylko przez osoby uprawiające sport. Teraz ten rodzaj żywności pojawił się w diecie osób, które martwią się o swoje zdrowie, chcą nasycić organizm ważnymi substancjami lub schudnąć.

Izolat białka sojowego odnosi się do produktów, które nie tylko poprawiają wyniki sportowe, ale także pomagają wzmocnić organizm.

Białko sojowe izoluje szk

Przez długi czas izolat białka sojowego uważany był za nie najlepszy produkt w żywieniu sportowym. Mówi się, że zawiera kobiece hormony i ma gorszy skład aminokwasowy. Jednak obecnie takie stwierdzenia są prawdziwe w odniesieniu do produktów i produktów sojowych, ale nie odnoszą się do izolatu soi. Dziś wysokiej jakości produkt sportowy jest maksymalnie oczyszczony z substancji balastowych i fitoestrogenów, dzięki czemu jest dobrze wchłaniany i nie wpływa na zdrowie mężczyzn.

Warto jednak zauważyć, że wartość biologiczna izolatu białka sojowego jest niższa w porównaniu do białka serwatki i kazeiny.

Białka sojowe izolowane pod kątem utraty wagi

Izolat białka sojowego jest przydatnym produktem nie tylko dla sportowców, ale także dla wegetarian, wierzących w okresie postu, ludzi z nietolerancją laktozy i dla tych, którzy chcą stracić na wadze.

Podczas diet niskokalorycznych bardzo ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość białka. Problem polega na tym, że wraz z białkiem organizm otrzymuje znaczną dawkę węglowodanów i tłuszczów. Alternatywna dieta białkowa pomaga utrzymać białko w organizmie na wymaganym poziomie bez uzyskiwania dodatkowych kalorii.

Ponadto izolat z białek soi przyczynia się do pewnego wzrostu poziomu hormonów tarczycy, które wpływają na aktywność tarczycy i są zaangażowane w metabolizm. Kiedy wzrasta poziom hormonów tarczycy, poprawia się metabolizm i ciało izolat białka sojowego do utraty wagi zaczyna bardziej aktywnie spalać tłuszcz.

Wykorzystanie izolatu białka sojowego

Izolat sojowy stosuje się w taki sam sposób, jak inne białka. W tym celu 1-2 st.l. ze szkiełkiem produktu miesza się w dużej szklance wody, soku lub odtłuszczonego mleka.

Pij produkt sojowy po ćwiczeniach i między posiłkami. W przypadku utraty wagi izolat soi jest przyjmowany zamiast jednego lub dwóch posiłków dziennie. Ponadto, izolat białka sojowego jest stosowany w diecie Dukan do przygotowywania różnych potraw, w tym ciastek.

Przy spożywaniu izolatu białka sojowego warto pamiętać, że należy on do suplementów diety, dlatego nie należy go regularnie stosować i zastępować dobre odżywianie.