Jednym z obecnie popularnych sposobów na poprawę zdrowia jest izometryczny kompleks gimnastyki. Jest bardzo nietypowy i różni się od innych tym, że powoduje rozciąganie mięśni, ale nie rozciąganie ich, przezwyciężanie oporu. Gimnastyka izometryczna jest idealna dla zapracowanych osób - w końcu ćwiczenia potrzebują tylko 30-90 sekund, ale wraz z przygotowaniem - 5-10 minut dziennie. Czy to dużo? .. Zaskakujące, ale wyniki są lepsze niż w przypadku długich i wyczerpujących treningów innego planu.

Zasady gimnastyki izometrycznej dla kręgosłupa, szyi, stawów

Ważne jest ścisłe przestrzeganie takich zasad, aby zajęcia miały jak największy wpływ na Ciebie:

  • maksymalne obciążenie w czasie pracy;
  • wysiłek wydechowy, oddychanie stałe, rytmiczne;
  • ćwiczenie wykonuje się nie więcej niż 6 sekund;
  • przerwa między seriami - 30-60 sekund;
  • napięcie i spadek napięcia są gładkie, nieostre;
  • Opór powinien być maksymalny, z wyłączeniem możliwości ruchu.

Ćwiczenia są skuteczne tylko wtedy, gdy wykonujesz je ściśle każdego dnia. W pierwszych miesiącach możesz połączyć 9-12 ćwiczeń, a następnie zastąpić 3-6 nowymi. Nawet po pewnym czasie nie można wykonać więcej niż 20-24 ćwiczeń na trening.

Gimnastyka izometryczna: Ćwiczenie

Izometryczny gimnastyka powinno się robić rano, w dobrym nastroju, bez przeciążenia. Aby wejść do trybu, przywyknij do oddychania w rytmie: wdychaj przez 6 sekund - wydychaj przez 6 sekund. Wchodzili w rytm - wykonywali ćwiczenie - odpoczywali. A więc cały trening. Przez pierwsze kilka dni wykonuj tylko 4-6 ćwiczeń.

Po zajęciach zaleca się wziąć prysznic kontrastowy - najpierw gorący, a potem zimny.

  1. Rozciągnij ręce, połóż palce pochylone na stole i podczas wydechu delikatnie naciśnij wspornik, jakbyś chciał przycisnąć go do podłogi. Wciśnij i przytrzymaj przez 6 sekund, następnie płynnie zrelaksuj się, zrelaksuj przez 30 sekund i powtórz ćwiczenie.
  2. Zegnij ręce, zaciskaj palce w pięść, przyciskaj je do krawędzi stołu kłykciami. Naciśnij na stole, jakby odsuwając go od siebie, myśl psychicznie do 6, a następnie 30 sekund przerwy i od nowa.
  3. Połóż dłonie pod stołem i pchnij się po bokach dłoni, jakbyś chciał je oderwać. Również 6 sekund wysiłku i 30 odpoczynku, potem drugie podejście.
  4. Usiądź przy stole, skrzyżuj nogi. Top knee naciskaj na pokrywę stołu z całej siły. Również 6 sekund wysiłku i 30 odpoczynku, następnie powtórz dla drugiego etapu i drugiego podejścia dla obu.

Głównym plusem tych ćwiczeń jest to, że można je wykonywać bezpośrednio w biurze i nikt nawet nie zrozumie, że masz szkolenie . Jednak lepiej jest zrobić to samo w domu, aby móc wziąć prysznic.