Każda kobieta, która decyduje się wziąć na siebie i stracić na wadze, staje przed koniecznością wyboru metody. Jest ich dużo - są to różne diety, i systemy energetyczne i ćwiczcie kompleksy. Istnieje wiele tych ostatnich - gimnastyka chińska, japońska, tajska do odchudzania, klasyczne radzieckie opcje i wiele więcej. Oprócz ćwiczeń opartych na statykach lub powtórzeniach, istnieją ćwiczenia oddechowe na odchudzanie - bodyflex , Oxisis i wiele innych. Rozważ kilka opcji.

Tybetańska gimnastyka na odchudzanie "Ok Revival"

Taka gimnastyka, aby schudnąć, nie pomaga pierwszemu pokoleniu ludzi. Został sprowadzony do Europy bardzo dawno temu i już zyskał popularność. Kompleks został zaprojektowany na 15 minut, ma tylko 5 ćwiczeń. Zgodnie z teorią mnichów tybetańskich w ciele człowieka znajduje się 19 worteksów - centrów energetycznych (7 głównych czakr i 12 dodatkowych). Ważne jest, aby energia szybko w nich krążyła.

  1. Pozycja wyjściowa - stojąca, ramiona przedłużone do boków na poziomie barków. Obracaj się wokół własnej osi od lewej do prawej, aż do zawrotów głowy. Początkujący mogą być ograniczeni do 3-5 obrotów. Maksymalna liczba obrotów - nie więcej niż 21.
  2. Pozycja wyjściowa - leży na plecach, ramiona wzdłuż ciała, dłonie z mocno połączonymi palcami na podłodze, głowa podniesiona, broda przyciśnięta do klatki piersiowej. Podnieś proste nogi prosto do góry bez podnoszenia miednicy z podłogi. Następnie powoli opuść głowę i nogi na podłogę. Powtórz od początku.
  3. Pozycja wyjściowa - klęcząca, dłoń z tyłu mięśni ud, pod pośladki. Zegnij głowę do przodu, przyciśnij brodę do klatki piersiowej. Przechyl głowę do tyłu i do góry, popchnij skrzynię do góry i zgnij grzbiet, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz od początku.
  4. Siedząc na podłodze z płaskim grzbietem, rozprostuj przed sobą proste nogi, stopy są w przybliżeniu na szerokość barków. Połóż dłonie na podłodze po bokach twoich bioder, palcami oczekuj. Opuść głowę, przyciskając brodę do klatki piersiowej. Odchyl głowę do tyłu, a następnie podnieś tułów do pozycji horyzontalnej. Biodra i ciało na końcu powinny znajdować się w tej samej płaszczyźnie poziomej. Zatrzymaj się na kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej.
  5. Pozycja wyjściowa - podpórka leżąca na brzuchu, podpórka na palcach i dłonie szersze niż ramiona, kolana i miednica nie dotykają podłogi, palce patrzą do przodu. Najpierw przechyl głowę do tyłu tak daleko, jak to możliwe. Następnie weź pozycję, w której ciało wygląda jak ostry kąt w górę, przyciśnij brodę do klatki piersiowej. W tym samym czasie przyciśnij brodę do klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej.

Ważne jest prawidłowe oddychanie. Zacznij od głębokiego oddechu i weź głęboki oddech. Uważaj na oddech, nie powalaj go ani nie opóźniaj.

Chińska gimnastyka do odchudzania

Chińska gimnastyka obejmuje niewielki kompleks dość prostych ćwiczeń. Kompleks ten zaleca się wykonywać codziennie rano.

Ćwiczenie "Fala"

Pozycja wyjściowa - leżąc na podłodze, nogi razem, zgięte pod kątem 90 stopni równolegle do podłogi. Powoli wdychaj jednocześnie jednocześnie wciągając brzuch. Wstrzymaj oddech. Wydech powoli napełnia żołądek. Powtórz 30-60 razy. Optymalne ćwiczenia na czczo lub podczas głodu. To minie, i warto powstrzymać się od jedzenia na chwilę.

fala ćwiczeń

Ćwiczenie "Wielka panda"

Pozycja wyjściowa - siedząc na podłodze, brzuch jest wciągnięty, nogi w pobliżu klatki piersiowej, są splecione w dłonie. Zawróć, zachowując równowagę. Kiedy spin jest blisko podłogi, jednym ruchem powróć do pozycji wyjściowej, nie puszczając kolan. Powtórz 5-6 razy. Następnie wykonaj to samo, ale z nachyleniem najpierw w lewo, potem w prawo. Powtórz sześć razy.

ćwiczenie pandy
Powtarzaj regularnie te ćwiczenia, a zapomnisz o problemach z nadwagą!