Przydatne właściwości wody od czasów starożytnych znane są człowiekowi. Jedną z najbardziej przyjemnych zabiegów wodnych mających na celu uzdrowienie i utratę wagi jest masaż wodny. Podobnie jak klasyczny masaż, woda ma na celu poprawę krążenia krwi, rozładowanie napięcia, zmęczenie i stres nerwowy. Podczas hydromasażu, uderzenie w części ciała jest wytwarzane przez strumień wody, którego pojemność zmienia się w zależności od masowanego obszaru i wskazań.

Czy masaż pomaga schudnąć?

Samo urządzenie do hydromasażu nie uchroni Cię przed zbędnymi kilogramami, ponieważ nie niszczy tłuszczu, a ponadto nie pali go. Efektem tej procedury jest pozytywny wpływ na organizm. Przywrócenie krążenia krwi i przepływu limfy, a także relaksacja pomaga pozbyć się nadwagi, ze względu na naturalne możliwości organizmu i fakt, że pozbycie się stresu i przepięć nerwowych, nie będzie już przejadać.

Rodzaje hydromasażu

Dziś salony i pokoje SPA oferują kilka rodzajów zabiegów wodnych, z których najpopularniejszym jest prysznic wznoszący i natrysk Charcot.

Ale zanim przejdziesz do szczegółowego opisu procedur, zastanów się, co powinieneś wiedzieć dla tych, którzy zdecydowali się skorzystać z masażu wodnego do utraty wagi.

  1. Zabieg powinien być w dobrym nastroju i wypoczęty, w przeciwnym razie można zminimalizować uzdrawiający efekt hydromasażu.
  2. Aby dać organizmowi możliwość pełnego wyzdrowienia, procedurę należy wykonywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu.
  3. Aby osiągnąć maksymalne wyniki, ważne jest połączenie hydromasażu z odpowiednio dobranym ćwiczeniem i odżywianiem.
  4. Przebieg masażu wodnego do utraty wagi odbywa się 2 razy w roku po 10 zabiegów na kurs.

A więc teraz, o rodzajach hydromasażu i ich funkcjach.

Podnoszący prysznic to najbardziej akceptowalna opcja dla tych, którzy pierwszy raz zdecydowali się skorzystać z hydromasażu. Ta procedura ma umiarkowany nacisk, który nie powoduje bolesnych odczuć. Ponadto, dzięki doborowi temperatury wody, a nie tylko samemu masażowi, optymalne warunki są osiągane dla uzyskania najlepszego efektu.

Po masażu w górę, możesz udać się do duszy Charcota, ale tylko po konsultacji z lekarzami, ponieważ taka procedura może być przeciwwskazana dla tych, którzy mają kłopotliwe naczynia i żyły.

Trening siłowy i masaż wodny na odchudzanie Charcota lepiej jest nie łączyć w jeden dzień, ponieważ może to zwiększyć efekt bólu, a przy każdym rodzaju ćwiczeń aerobowych jest to dopuszczalne, a nawet zalecane.

Jest inny rodzaj masażu - podwodny masaż prysznicowy do odchudzania. Ten typ jest widoczny nawet dla tych, którzy mają nadwrażliwą skórę, ponieważ efekt pojawia się łagodnie i bezboleśnie. Istota tej procedury jest następująca. Leżysz w wannie wypełnionej wodą mineralną, a masażysta, za pomocą specjalnego węża, leczy obszary skóry o umiarkowanym ciśnieniu, które są znacznie bardziej miękkie i łatwiejsze do przenoszenia pod wodą. Ze względu na efekt drenażowy taki masaż podwodny do utraty wagi pozwoli na utratę objętości procedur, na przykład, biodra - jeden rozmiar.

masaż wodny do utraty wagi

Jeśli mówimy o najbardziej skutecznym masażu do utraty wagi, to warto jeszcze raz wspomnieć, że wszelkie zabiegi masażu wodnego powinny towarzyszyć właściwe odżywianie i wystarczająca aktywność ruchowa. Bez tych czynników wyniki hydromasażu nie będą miały wystarczającego powodzenia.

Jaki rodzaj hydromasażu jest najbardziej skuteczny, to kwestia czysto indywidualnych preferencji i cech organizmu. Jednak fakt, że takie zabiegi uzdatniające wodę mają pozytywny wpływ na organizm człowieka, jest niepodważalnym faktem, potwierdzonym wieloletnimi sukcesami w korzystaniu z wody przez najlepsze kliniki, sanatoria i inne instytucje medyczne i zdrowotne.