Hematogen to zarówno przysmak, jak i lekarstwo, które przyczynia się do wzrostu odporność i poziomy hemoglobiny we krwi. Smakuje jak połączenie czekolady i toffi. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest spożywanie hematogenu przy odchudzaniu, ponieważ jest to produkt o dość wysokiej kaloryczności.

Korzyści z hematogenu

Hematogen ma ogólne działanie wzmacniające i zapobiegawcze na organizm ludzki. Suplement ten jest kompletnym źródłem aminokwasów i witaminy A, dzięki czemu jest przydatny w leczeniu niedokrwistości, chorób przewodu pokarmowego i regeneracji po operacji.

Hematogen można spożywać z dietą, ale tylko w niewielkich ilościach. Przyniesie to również korzyści kobietom z bolesnymi i ciężkimi miesiączkami oraz dzieciom z oczywistymi oznakami wyczerpania.

Hematogen przy zrzucaniu wagi

Czy hematogen jest przydatny w odchudzaniu - pytanie, które niepokoi wiele osób płci pięknej. Według ekspertów dzienna dawka hematogenu dla osoby dorosłej nie powinna przekraczać 50 gramów. Jeśli użyjesz tej ilości produktu, nie zaszkodzi figurze, tylko jeśli nie otyłość .

Przed użyciem hematogenu w odchudzaniu należy skonsultować się czy można jeść hematogen podczas utraty wagi ze specjalistą. Ponieważ wiele zależy od rodzaju diety, indywidualnych cech ciała i pożądanych rezultatów.

Mono-dieta - sposób na odchudzanie, w którym organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości witamin i pierwiastków śladowych niezbędnych do jego normalnego funkcjonowania. Zwłaszcza jeśli trzymasz się go dłużej niż 10 dni. W tym przypadku sytuacja pogarsza się z powodu braku glukozy. Dlatego w tej sytuacji można, a nawet trzeba użyć hematogenu, który obejmuje białka i aminokwasy. Ten suplement jest doskonałą alternatywą dla czekolady lub cukru i napełni organizm energią życiową.