Ludzie zazwyczaj wolą poszczenie od cierpienia jednego dnia, a nie tylko od tygodnia cierpienia. Niektórzy ludzie lubią cotygodniową dietę niskokaloryczną, podczas gdy inni zdają sobie sprawę, że nie mogą przetrwać tygodnia, więc, zaciskając paski, rozpoczynają strajk głodowy.

Istnieją dwie metody postu - klasyczna i sucha post. Pierwsza metoda polega na eliminacji żywności, ale na dostępności wody w otwartym dostępie przez cały okres strajku głodowego. Drugą metodą jest wykluczenie zarówno pożywienia, jak i wody, a w większości przypadków kontakt z płynami - prysznic, mycie, mycie rąk i naczyń - jest wykluczony.

Co dzieje się podczas suchego głodu?

Dobrze znany fakt, że komórki tłuszczowe składają się z wody. Kiedy ciało odczuwa nagłą potrzebę płynu, będzie musiało rozkładać tłuszcz, aby ugasić pragnienie. Ale czy jest po prostu gruby? Glikogen zawarte w mięśniach, zawiera również ogromną ilość wody. Właściwe mięśnie rozluźniające są napompowywane wodą, więc po suchym poście nie należy się dziwić niedostatkom ich form.

Zwolennicy suchego postu są przekonani, że jego konsekwencją będzie nie tylko utrata wagi, ale także ogólne ożywienie. Ludzie z dala od medycyny powiedzą ci, że te okropne mikroby, które tam istnieją, wśród tych, które przeważają wszystkie komórki ciała, zostaną uwolnione z jelit. To, czy policzyli te "wszystkie komórki", jest nam nieznane, ale istnieje przekonanie, że istnieją ogólnie użyteczne mikroorganizmy w jelicie, że będą tłumić, że to wszystko jest obciążeniem dla układu odpornościowego.

Ale pokażmy na przykład, jaki suchy post jest dla utraty wagi.

Przygotowanie

Przygotowanie do suchego postu zaczyna się za dwa tygodnie. Po pierwsze, odmawiasz produktów mięsnych, soli, cukru, substytutów cukru, alkoholu, kawy, czekolady, palenia. Następnie, na tydzień przed rozpoczęciem strajku głodowego, należy przejść do diety warzywnej, zmniejszyć porcje, a po sześciu nie jeść.

Na tym etapie należy ustalić dokładną datę i godzinę rozpoczęcia postu. Ponadto, wielu poleca "oczyścić" jelita i zrobić lewatywę lub wypić środek przeczyszczający.

Na godzinę przed postem powinieneś jeść, a przez ostatnie 60 minut używaj wody z cytryną i miodem. Ostatni łyk i strajk głodowy zaczął się!

Post

Nie ma sensu pisać tu dużo: nie jedz, nie pij, nie chodź i nie przewietrz mieszkania.

Wyjdź

Dla zdrowia i zapobiegania szkodliwym skutkom bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak wydostać się z suchego postu. Powinieneś wyjść dokładnie o tej samej godzinie co strajk głodowy.

Najpierw po prostu pij wodę, umyj, weź kąpiel z wywaru ziołowego.

Pierwsze posiłki powinny składać się z soków, przecierów owocowych i warzywnych. Ponadto, jeśli głodujesz przez 24 godziny, możesz przełączyć się na dietę dietetyczną białkową w tym samym dniu - twarożek , jogurt, kefir, gotowany bekon, ryby.

Jeśli strajk głodowy trwał 2-3 dni (można to praktykować tylko pod nadzorem lekarza, w szpitalu), można zacząć karmę zwierzęcą dopiero następnego dnia.

suche poszczenie dla utraty wagi

Utrata masy ciała przy jednodniowym suchym poście będzie wynosić od 1 do 3 kilogramów.

Jeśli regularnie ćwiczysz suchy post, co tydzień, efekt utraty wagi zostanie zmniejszony w kolejnych czasach.

Dobre samopoczucie

Oczywiście, podczas postu poczujesz wymagania żołądka w jedzeniu, suchość w ustach. Co więcej, myślenie i planowanie suche głodu jest znacznie łatwiejsze teoretycznie niż wytrzymanie nawet pierwszych godzin. Jeśli twoja motywacja nie wystarczy, bardzo szybko zrezygnujesz, a ponadto zestresujesz się na jedzenie. Jest bardzo szkodliwy.

Czy skorzystasz z suchego postu czy nie, nie ma pierwszorzędnego znaczenia. O wiele ważniejsze jest to, że kiedy zaczniesz, osiągniesz koniec i przetrwasz całe 24 godziny. W przeciwnym razie będzie to oczywista szkoda.