Wiele osób poznaje post po zaostrzeniu się chorób przewlekłych (zapalenie trzustki, zapalenie żołądka, alergie, zapalenie oskrzeli), czyli po tym, jak lekarz zalecił strajk głodowy, aby zmniejszyć obciążenie chorych narządów przewodu pokarmowego. Jeszcze większa liczba osób przychodzi na post medyczny niezależnie, w domu, po prostu inspirowana historiami "coraz zdrowszego" i "cieńszego" z Internetu.

Cóż, załóżmy swoje nadzieje.

Aplikacja

Metoda postu terapeutycznego jest stosowana przez lekarzy jako terapia hormonalna. W ciągu kilku dni ciało, nie otrzymując jedzenia z zewnątrz, zaczyna dzielić własne rezerwy. W rezultacie uwalniana jest glukoza, która stymuluje produkcję hormonów nadnerczy. I hormony w zwiększonej ilości środków przeciwzapalnych.

Lekarze twierdzą również, że odpowiedni post medyczny stymuluje aktywność mózgu. Krew spływa z żołądka i "pędzi" do mózgu. Lekarze używają tej sztuczki przed egzaminami w instytutach medycznych, aby błyszczeć umysłem.

Paul Bragg

Najsławniejszy "głodujący" świat - Paul Bragg, który napisał więcej niż jedną książkę o tej technice i stał się idolem milionów ludzi na świecie. Paul Bragg uważał, że głód medyczny w domu pozwala usuwać toksyny i toksyny, odpowiednio, aby oczyścić organizm i przedłużyć jego funkcjonowanie. A strajk głodowy utrzymuje nas nieustannie na palcach. Bragg był pewien, że z głodu człowiek może żyć do 120 lat, co sam zamierzał zrobić. Ale, niestety, nie mógł potwierdzić ani obalić tego stwierdzenia na temat własnego doświadczenia, ponieważ rozbił się na desce surfingowej.

Lekarze, nawiasem mówiąc, rozważają wszystkie jego wypowiedzi na ten temat poszczenie źle. A jego konkluzje na temat, że "mocz staje się obrzydliwym zapachem i ciemnym kolorem" nie jest w żadnym wypadku oczyszczeniem ciała, ale na odwrót.

Szkoda głodu

Podkreślamy: korzyść z postu dla celów leczniczych, kiedy potrzeba strajku głodowego jest potwierdzona wnioskami lekarza prowadzącego i nie kwestionujemy wielu testów i badań.

Zło to głód sam z siebie, bez zastrzeżeń.

Dlaczego mocz staje się "ciemny i obrzydliwy"? Nie są to żużle i toksyny uwalniane z organizmu, ale ciała ketonowe. W twoim ciele jest rozszczepienie białek i tłuszczów z twoich własnych rezerw, ponieważ z zewnątrz nic nie pochodzi z wody. Utlenianie białek i tłuszczów powoduje produkty rozkładu, które zatruwają organizm. Dzieje się tak przez cały czas, każdego dnia, ale nie zatruwa nas, ponieważ nie ma takiego szalonego nadmiaru, który pojawia się podczas dzielenia naszego własnego magazynu tłuszczu. Poza tym okazuje się, że w tobie jest tylko czysta trucizna ...

Taka procedura może być uzasadniona tylko wtedy, gdy korzyści wynikające z postu są wyższe niż szkody, jakie naturalnie powoduje organizm.

Odchudzanie

To główny mit głodu. Miliony razy mówi się, że diety spowalniają metabolizm, a nawet głód - tym bardziej. Przed ubojem Bychkow torturowany jest głodem przez tydzień, a następnie utuczony i zyskuje 15% więcej wagi w ciągu kilku dni niż wcześniej. Długotrwały post leczniczy prowadzi do zwiększonego gromadzenia się tłuszczy w organizmie.

Przykład postu

lecznicza technika na czczo

Aby nie być bezpodstawnym, spójrz na przykład, jak należy postu medycznego:

  • 2 tygodnie przed rozpoczęciem należy porzucić tłuszcz, mięso, słony;
  • dzień przed postem - aby utrzymać lewatywę lub wziąć środek przeczyszczający ;
  • w czasie postu odmawiajcie jedzenia, pijcie wodę źródlaną (lub oczyszczoną);
  • przez 2-3 dni strajku głodowego wypij 0,5 litra wody i wywołaj wymioty;
  • Powinieneś ostrożnie wyjść z głodu, zaczynając pierwszy dzień od spożycia soków, owoców i warzyw.