Schudnąć bez diety i aktywności fizycznej bez szkody dla zdrowia jest niemożliwe. Tylko zmieniając dietę i zaczynając marnować kalorie, możesz zobaczyć, jak maleje ciężar. Istnieje kilka podstawowych zasad, które należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać pożądany rezultat.

Dieta i ćwiczenia

Aby pozbyć się nadwagi, musisz zmienić dietę, zmniejszając spożycie tłuszczów i prostych węglowodanów. Ważne jest, aby spożywać mniej niż skonsumowane. Podstawowe zasady diety z aktywnością fizyczną do odchudzania:

  1. Musisz jeść co najmniej pięć razy dziennie. Oprócz trzech pełnych posiłków powinny być dwie przekąski. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że porcja powinna być nie większa niż twoja dłoń.
  2. Śniadanie jest obowiązkowe, więc nie można go pominąć. Najlepsza opcja na poranny posiłek - złożony węglowodany na przykład owsianka.
  3. Podczas obiadu najlepiej jest dać pierwszeństwo kombinacji białek i warzyw, a także możesz dodać niektóre złożone węglowodany, takie jak płatki zbożowe.
  4. Kolacja to najprostszy posiłek, a dla niego mieszanka warzyw i wiewiórki jest lepsza.
  5. Ważne jest, aby nie ćwiczyć na pustym żołądku, więc musisz jeść na 1-1,5 godziny przed zajęciami. Przed treningiem możesz zjeść miód lub banan, aby zwiększyć swoją energię poziom cukru we krwi .
  6. W przypadku utraty wagi ważne jest, aby pić dużo płynów, a najlepiej, jeśli dzienna stawka nie jest mniejsza niż 2 litry. Całkowitą objętość należy podzielić na kilka części i pić w regularnych odstępach czasu.

Uprawianie sportu jest konieczne co najmniej trzy razy w tygodniu. Czas trwania treningu nie jest krótszy niż 40 minut. Możesz wybrać dowolny kierunek, ale najlepsze jest połączenie cardio i obciążenia energetycznego.

Dieta bez wysiłku fizycznego ma również swoje prawo do istnienia, ale w tym przypadku waga będzie wolniej. Jeśli nie masz czasu na uprawianie sportu, spróbuj chodzić więcej, nie korzystaj z windy i preferuj aktywny wypoczynek.