Ten plan żywieniowy jest wybierany przez tych, którzy nie chcą uprawiać sportu, ale chcą schudnąć. Dietetycy nie zalecają stosowania tej metody, ale mają wielu fanów, ponieważ po jej zastosowaniu można stracić od 5 do 12 kg. Ten plan diety nie powinien być praktykowany przez osoby z cukrzycą i przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego.

Jak dieta dla leniwych?

Istotą tego planu żywieniowego jest to, że człowiek musi spożywać pewną ilość wody dziennie. Ciecz jest potrzebna organizmowi, pomaga eliminować toksyny, pomaga oczyszczać, wypełnia żołądek, redukuje uczucie głodu. Dieta wodna dla leniwych sugeruje, że w okresie jej używania osoba nie spożywa tłustych i wysokokalorycznych pokarmów. Uprawianie sportu w trakcie kursu nie jest konieczne, lekarze nie zalecają w ogóle szkolenia, może to negatywnie wpłynąć na zdrowie.

Dieta dla leniwych prac, czy nie?

Lekarze mówią niejednoznacznie o tym planie żywieniowym, ich zdaniem, można schudnąć za pomocą tego, ale jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie utrzymać wagę. Leniwa dieta minus 10 kg na tydzień czasami szkodzi zdrowiu, a to jest również czynnik, który zapewnia pojawienie się negatywnych opinii. Jeśli dana osoba zdecyduje się zastosować tę metodę, musi wziąć kompleks witamin, aby zminimalizować prawdopodobieństwo nieprzyjemnych konsekwencji.

dieta na wodzie mineralnej

Szybka utrata wagi dla leniwych w domu

Po podjęciu decyzji o przestrzeganiu tego planu żywnościowego należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad. Dopiero wtedy dieta dla leniwych minus 12 kg da pożądany rezultat. Lekarze radzą:

 1. Wykluczone z diety półproduktów, zawierają dużo tłuszczu.
 2. Staraj się nie jeść słodyczy, aby osiągnąć maksymalny rezultat, musisz zrezygnować nawet z naturalnego miodu.
 3. Wydłuż czas chodzenia na świeżym powietrzu.
 4. Porzuć sport. Dieta dla leniwych osób na wodzie może wpływać na stan mięśnia sercowego, więc nie zwiększaj obciążenia.
 5. Rozłóż dzienną porcję na 4-5 posiłków.

Dieta dla leniwych - menu

Istnieje kilka opcji takiego planu odżywiania, a każdy z nich ma swoją własną charakterystykę. Po pierwsze, należy rozważyć najłagodniejszą metodę, w której można zjeść zwykłe potrawy. Zauważ, że taki kurs jest dozwolony przez 15-30 dni, ale tylko pod warunkiem, że nie ma uczucia słabości, zawrotów głowy i surowych potów nocnych. Jeśli pojawią się te objawy, musisz wrócić do zwykłego reżimu i udać się do lekarza.

Dieta na leniwe menu na każdy dzień:

 1. 40 minut przed śniadaniem wypij 2 łyżki. ciepła woda niegazowana.
 2. Pierwszy posiłek to płatki owsiane, twarożek, jogurt lub jajecznica. Nie pij płynów.
 3. 2 godziny przed lunchem pić 2 łyżki. woda.
 4. Drugi posiłek - zupy, białe mięso, ryby, ryż, ziemniaki lub gryka, można zjeść deser.
 5. 30 minut przed obiadem wypić 2 łyżki. woda.
 6. Ostatni posiłek - ryby, mięso, produkty mleczne, fasola lub zboża.
 7. Dieta dla leniwych na wodzie pozwala na zorganizowanie 2 przekąski dziennie, można zjeść dowolne jedzenie, od owoców po czekoladę. Przed posiłkami wypij co najmniej 1 łyżkę. czysta niegazowana ciecz.
dieta dla leniwych minus 12 kg

Dieta dla leniwych przez 3 dni

Ta ekspresowa technika, wykorzystując ją, musisz śledzić swoje zdrowie, możesz doświadczać słabości, a nawet omdlenia. Dieta dla najbardziej leniwych sugeruje, że osoba pije od 2 do 3 litrów wody dziennie, kaloryczna zawartość codziennej diety w tym okresie nie przekracza 1000 Kcal. Dozwolone jest spożywanie niefermentowanych produktów mlecznych, parzonego białego mięsa, sałatki warzywne i pikantne owoce. Z produktów piekarniczych, słodyczy, wędlin i dań gotowych należy zrezygnować.

Dieta głodowa na wodzie

Skuteczny, ale niebezpieczny sposób na utratę wagi. Przed rozpoczęciem kursu należy skonsultować się z lekarzem i przerwać leczenie, jeśli źle się poczujesz. Dieta głodna na wodzie to:

 1. Całkowita odmowa jedzenia na okres od 1 do 5 dni, w zależności od zaleceń specjalisty.
 2. Picie co najmniej 3, ale nie więcej niż 3,5 litra wody dziennie. Pozwolono wypić 1 filiżankę kawy bez cukru i zielonej herbaty.
 3. Zgodność z zasadami okresu przygotowawczego, 3 dni przed rozpoczęciem kursu, powinna stopniowo zmniejszać dzienną dawkę kaloryczną do 500-600 Kcal.
 4. Prawidłowe wyjście z postu. Pierwszego dnia można jeść sałatki warzywne, owsiankę na wodzie, pić kefir, spożycie kaloryczne nie więcej niż 500-600 Kcal. Drugiego dnia do menu należy dodać 50-70 g białego mięsa lub twarogu, po czym kolejne 48 godzin należy porzucić na słodyczach, daniach wygodnych i tłustych.
dieta dla leniwych menu

Dieta mineralna

Kolejny delikatny schemat, który można utrzymać od 15 do 30 dni. Dieta na gazowana woda mineralna sugeruje, że przed każdym posiłkiem przez 1 godzinę wypił 1 łyżkę. płynny. Codziennie musisz jeść 3 razy, pozwalając na 1 przekąskę. Po każdym posiłku, po 30 minutach powinieneś wypić kolejne 1,5 łyżki stołowe. woda. Zajęcia sportowe są dozwolone, ale nie intensywne, lepiej je zastąpić pieszo lub na rowerze.

Po wybraniu jednego z tych planów żywieniowych, należy pamiętać, że cały okres ich przestrzegania powinien brać kompleks witaminowy lub wapń. W przeciwnym razie zaczną wypadać włosy, paznokcie mogą pękać, a stan skóry również się pogarsza. Lekarze nie zalecają stosowania diety na wodzie osobom poniżej 18 roku życia, kobietom w ciąży i matkom karmiącym. Środki ostrożności powinny być stosowane dla tych, którzy mają ponad 45 lat.