Teraz wszędzie w Internecie jest pełna nowych reklam unikalnych środków do utraty wagi - dereza zwykła, lub jagody goji lub staroświecki sposób - berberys. Z reguły surowce są importowane z Tybetu i, podobnie jak wszelkie nowe sposoby na utratę wagi, przypisuje się wiele użytecznych właściwości.

Dereza vulgaris jest berberysu!

Najpierw zajmijmy się nazwą. Dereza, ona jest berberysą - to tradycyjne rosyjskie nazwy rośliny i jej owoców. Prawdopodobnie pamiętasz smak cukierków berberysowych - są one wytwarzane na bazie tej samej rośliny. Ponieważ jako surowiec do odchudzania są importowane ze Wschodu, gdzie dereza zwana jest jagodami goji, ponieważ wielu producentów uznało za stosowne pozostawienie dokładnie tej nazwy.

Kim są owoce wolfberry?

Spektrum stosowania jagód goji jest dość szerokie. Zalecane są w przypadku otyłości, upośledzenia wzroku i słuchu oraz chronicznego zmęczenia, a nawet w przypadku problemów z genitaliami u mężczyzn i kobiet.

Jagody suszone z owoców: korzyści

Berberys, jak każda inna jagoda, jest niesamowicie nasycony witaminami i pierwiastkami śladowymi. Na każde 100 g tego produktu przypada 2500 mg witaminy C, a także wiele innych pierwiastków: miedź, fosfor, wapń, selen, cynk, żelazo, german, witaminy E i grupa B. W sumie te owoce zawierają ponad 20 ważnych minerałów i 19 aminokwasów .

Uważa się, że stosowanie berberysu w żywności przyczynia się do takich skutków:

  • spowolnienie procesu starzenia;
  • poprawa wydajności wszystkich systemów ciała;
  • zdolność do przebudzenia, do ożywienia;
  • normalizacja ciśnienia krwi;
  • zmniejszając ryzyko zachorowania na raka.

Co więcej, berberys pospolity od czasów starożytnych był stosowany w celu zmniejszenia masy ciała i normalizacji metabolizmu. Uważa się, że pomaga kontrolować apetyt.

Jagody Goji lub piołun?

Każda osoba z krytycznym myśleniem z pewnością się zastanowi - po co kupować zagraniczne jagody goji, nawet z samego Tybetu (co nie jest prawdą, biorąc pod uwagę zamówienie przez Internet!), Jeśli istnieje nasz własny berberys, który rośnie w ogrodach i na drogach ?

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to ta sama roślina, najprawdopodobniej korzyści z niej będą prawie identyczne. Chociaż prawdopodobne jest, że tybetańskie warunki klimatyczne i gleba pozwalają różnie rozwijać tę roślinę. Dlatego jeśli masz możliwość użycia robaka drewno, zacznij od niego. Prawdopodobnie uzyskasz taki sam efekt.

Dereza vulgaris do utraty wagi

Berberys działa na człowieka jako kawa - orzeźwia, a nawet przy niskokalorycznej diecie sprawia, że ​​czujesz się dobrze. Dlatego może być stosowany do utraty wagi. Dla tych, którzy cierpią na stałe apetyt , możesz użyć soku z owoców wolfberry - zmniejsza uczucie głodu i pozwala nie być rozpraszanym przez podjadanie.

Na dzień zaleca się przyjmowanie 15-45 gramów suszonych owoców Goji, które można dodawać do różnych potraw lub parzyć i przyjmować jako napój herbaciany lub po prostu żuć w ustach. Dereza zwykłe korzyści dla utraty wagi Wiele dodaje jagód jogurtowi lub muesli - ale w tym przypadku warto pamiętać, że każdego dnia lepiej jeść nie więcej niż 30 jagód.

Możesz wykonać infuzję i wziąć ją w razie potrzeby. Aby to zrobić, weź łyżkę berberysu, napełnij ją szklanką wrzącej wody i pozostaw w termosie lub pod pokrywką przez 30-40 minut.

Bez względu na reklamę w Internecie, powinieneś od razu powiedzieć: jeśli weźmiesz jagodę goji, schudniesz bardzo wolno (jeśli w ogóle). Ostatecznie, wyniki odchudzania zawsze zależą od tego, jak dobra jest Twoja dieta. Jeśli jesz dużo słodyczy, tłuszczu i mąki - jednego berberysu nie możesz zrobić. W każdym razie, te trzy składniki z diety będą musiały zostać wyeliminowane, a dla najlepszego efektu, również dodać trening sportowy.