Post do utraty wagi - nie jest to najlepszy sposób, aby schudnąć. Wielu uważa, że ​​jeśli nic w ogóle, utrata wagi będzie najbardziej skuteczna. Niewiele osób pamięta, że ​​nasze ciało jest harmonijnym systemem, który trudno znieść różne niepowodzenia i zmiany. Nie zapominaj, że poszczenie jako sposób na odchudzanie powinno być używane tylko pod nadzorem lekarza!

Utrata masy ciała podczas postu

Od pierwszego dnia poszczenia każdy, kto kocha szybkie rezultaty, jest radosny - waga idzie szybko. Jednak z reguły nie wpływa to na tłuszcz, który psuje figurę, pozostaje na miejscu, a nadmiar płynów i treści jelitowych opuszcza organizm. Głodzenie przez długi czas, które wystarczyłoby do utrwalenia tego wyniku, może być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, ile energii i energii człowiek potrzebuje od współczesnego życia. Dlatego w zasadzie wszyscy zatrzymują się na kilka dni, w tym czasie organizm zmniejsza metabolizm, biorąc pod uwagę, że nadszedł zły czas. A potem, kiedy osoba powraca do zwykłego planu żywieniowego, ciało wykorzystuje wszystkie możliwości akumulacji, w przypadku następnego głodnego okresu. Tak więc ten sposób odchudzania może nawet prowadzić do zwiększenia masy ciała.

Dlatego powinieneś używać go tylko pod nadzorem lekarza i tylko wtedy, gdy masz doskonałe, dobre zdrowie. Jeśli to możliwe, lepiej nie dawać ciału takich obciążeń. Zastanów się dwa razy, zanim spróbujesz schudnąć przez post.

Który post jest lepszy?

Istnieją dwa rodzaje postu - mokry i suchy. Jak prowadzić suchy post, nie będziemy rozważać, ponieważ bez nadzoru lekarza jest to niezwykle niebezpieczne. Nie obejmuje żywności i wody.

Mokry post jest poszczenie na wodzie. Jest to jedyny rodzaj postu, który można zrobić samemu - i nie więcej niż jeden dzień. W ciągu dnia można pić do 2,5 litra czystej wody pitnej i tracić 1-2 kg, ale wracają natychmiast po przejściu do normalnej diety.

Jak spędzić dzień na czczo?

W kwestii prawidłowego głodzenia ważne jest, aby wybrać właściwy dzień. Pożądane jest, aby był to wolny dzień i nie można było wyjść z domu. W rzeczywistości jest to ten sam dzień postu. Można go przeprowadzać po imprezach firmowych, wakacjach, wakacjach i jest to systematycznie lepsze 1-2 razy w tygodniu w te same dni.

  1. Jak przygotować się do postu? Dzień przed startem odrzuć solidne jedzenie i idź do kremowej zupy, soków, kefiru itp. Jeśli możesz iść na czczo nie 1, ale 2 dni, pozwoli to na łatwą restrukturyzację ciała.
  2. Jak zacząć pościć? W dniu postu rano natychmiast wypij szklankę czystej wody, możesz z sokiem z cytryny. Kiedy pojawia się głód, po prostu pij wodę.
  3. Jak wytrzymać głód? Zejdź z pola widzenia i lepiej - ogólnie z domu wszystkie produkty, które możesz jeść i które kochasz. Dom nie powinien co głoduje lepiej nie bądźcie pożywieniem, ani zapachem pokarmu, a wtedy głód będzie wam znacznie łatwiejszy.
  4. Jak wyjść z postu? Następnego dnia po poście zaleca się rano jeść napoje , aw drugiej dodać zupę lub tłuczone ziemniaki. Jeśli nie zastosujesz się do takich zaleceń, możesz spowodować poważne uszkodzenie ciała.

Postów trudno przypisać metodom długotrwałej utraty wagi, dostępnym w domu. Jeśli chcesz schudnąć nie na chwilę, ale na zawsze, warto przejrzeć system żywnościowy i uczynić go bardziej poprawnym poprzez wyeliminowanie szkodliwych pokarmów i dodanie przydatnych. Tylko przylegając do zdrowej diety można uzyskać i utrzymać pożądaną wagę.