Marina Korpan jest najbardziej aktywnym propagandystą techniki bodyflex, przynajmniej na naszym kontynencie. Historie z życia Marina Korpan i twórcy bodyflex Greer Childers są pod wieloma względami do siebie podobni - obaj nie byli profesjonalistami i wszystko, co je poruszyło, pragnieniem schudnięcia. Do systemu bodyflex Marina Corpan przybyła niedbale, po rocznym strajku głodowym z powodu utraty wagi i kolejnego roku leczenia w szpitalu. Potem dziewczyna z całą pewnością wpadła w ręce książki Greer Childers, która oferowała 15-minutowe ćwiczenia oddechowe, aby schudnąć tych, którzy już stracili nadzieję. Z tym wszystko się zaczęło.

W tym czasie Marina pracowała w banku i po opanowaniu wszystkich subtelności oddechu w celu zmniejszenia masy ciała, z przyjemnością zrzuciła swój harmonogram "od świtu do zmierzchu", zamieniając go na otwarcie własnej sali treningowej, gdzie każdy może dołączyć do oddechu bodyflex z Marina Korpan.

Dzisiaj

Dzisiaj Marina prowadzi trening na bodyflex na północy Moskwy i radośnie kontempluje szczęśliwe twarze tracące kontrolę nad oddychaniem. Równolegle opanowała kolejną technikę "tlenową" - oksysize, a także stale się poprawia i zamawia nowe kompleksy do oddychania z "mistrza" bodyflex - Greer Childers .

Skuteczność

Wszyscy, którzy przybywają do bodyfish z Marina Korpan, niestety, oczekują łatwej i szybkiej utraty wagi. Ale łatwo jest "zniknąć" tylko do momentu, gdy jesteś właścicielem kilkunastu kilogramów. Czy bodifleksom, lub jakiś inny kierunek gimnastyki do utraty wagi, wciąż muszą przyłączyć się do pewnych ograniczeń.

Marina Corpan mówi, że każdy, kto uczy się techniki oddychania, straci na wadze. Ale chwyt polega na tym, że nie jest tak łatwo opanować ten oddech. W końcu nie jest to wydech oddechowy, którego używamy w życiu codziennym.

Technika oddychania

Najtrudniejszym ćwiczeniem w ciele z Marina Korpan jest tak zwany "pachwina", czyli - wydech z wysiłkiem. Zasadniczo wszystkie aparaty oddechowe bodyflex są uproszczoną jogą, a techniki te są stosowane od wielu tysięcy lat przez jogę do masażu narządów wewnętrznych i oczyszczania ciała.

Oddychanie składa się z następujących faz:

wydech - wdech - wydech - wstrzymanie oddechu - wdychanie

Wydech 1 - konieczne jest uwolnienie płuc z powietrza, w tym celu zamykamy usta w rurze i powoli wydychamy.

Wdychanie 1 - zamknięcie warg, gwałtowny i szybki oddech z hałasem. Oddychaj powietrzem, aż pojawi się wrażenie zatłoczonego płuca.

Wydech 2 - to "pachwina". Płuca są wypełnione powietrzem, podnosimy głowę do góry o 45 °. Usta powodują ruch charakterystyczny dla wszystkich kobiet, tak jakbyśmy rozmazali usta szminką i wydychali z hałasem.

Wstrzymaj oddech - całe powietrze jest wydychane, po tym wstrzymaj oddech przez 10 sekund. Od dna brzucha do przepony, rysujemy brzuch falujący, jakby próbując wcisnąć piłkę tenisową od środka do kręgosłupa.

Wdech 2 - wdychaj w zwykły sposób powietrze i rozluźniaj mięśnie brzucha.

Nie martw się, jeśli na początku go nie dostaniesz. Marina Korpan przyznaje, swój pierwszy zestaw ćwiczeń bodyflex, ona również opanowała z trudem. Co więcej, "pachwina" nie zadziałała, głowa wirowała i zaczął się kaszel. Później zdała sobie sprawę, że po pierwsze, praktyka jest ważna i wszystko się ułoży. Po drugie, konieczne jest ciągłe rozluźnienie mięśni szyi i głowy, w przeciwnym razie (i wszyscy, gdy uczymy się mięśni, które po prostu odcedzamy) będziecie ścigani przez te same "symptomy" - ból głowy, kaszel, duszność, zawroty głowy.
Przeciwwskazania

Bodyflex jest przeciwwskazany u osób z wysokim ciśnieniem krwi, we wczesnym okresie pooperacyjnym, po interwencji chirurgicznej, w guzach i skrzeplinach krwi. Ponadto często można go znaleźć wśród przeciwwskazań dla ciała dorosłego z Marina Corpan i ciążą. Sam Korpan mówi to sprzecznie, bo wszystko zależy od stanu kobiety w ciąży.

Jeśli istnieje ryzyko poronienia, jeżeli istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia dziecka i matki - oczywiście ze szkolenia należy wstrzymać się od głosu. Jednak sama Marina w czasie ciąży, jak zawsze potrzebowała ruchu i zapisała się na szkolenia dla trenerów do treningu z kobietami w ciąży. W każdym razie, w czasie ciąży, przed pójściem na trening, poproś lekarza o pomoc.