Przepuklina kręgosłupa to dystrofia dysku kręgosłupa, która występuje z powodu awarii zasilania. Napływ substancji odżywczych jest "blokowany" przez skurcz pobliskich mięśni. W tym przypadku z upływem czasu tarcza kurczy się, przestaje być elastyczna i zapada się. Głównym objawem jest zespół bólowy. Ponadto może wystąpić uczucie drętwienia, pieczenia w kończynach.

Ta choroba często ma banalne pochodzenie - niewłaściwe obciążenie z tyłu. Co więcej, oznacza to nie tylko, że nosiłeś worki z ziemniakami na plecach, ale może to również oznaczać całkowity brak ćwiczeń lub elementarne nieprzestrzeganie zasad pozycji pleców za biurkiem.

Jednoczesne, zachęcające do wystąpienia choroby, są czynniki związane z brakiem płynów i niezrównoważonym odżywianiem. Jeśli w diecie nie ma wystarczającej ilości wody, wapń , fosfor, magnez i potas, żywienie dysków międzykręgowych zostanie zakłócone nawet bez skurczów mięśni.

Ponieważ jednak nieregularny ładunek jest nadal najbardziej charakterystyczną przyczyną początku choroby, z przepukliną kręgosłupa, po pierwsze, zalecane są ćwiczenia fizjoterapeutyczne.

Zasady wykonywania ćwiczeń

Przepuklina rdzeniowa jest poważną chorobą, która, jeśli pacjent jest nieostrożny, może zostać doprowadzona do stołu operacyjnego. Fizjoterapia powinna być traktowana naprawdę jako lek, a nie tylko aktywność fizyczna, dlatego terapeuta powinien zalecić wykonywanie ćwiczeń przez lekarza prowadzącego.

Pierwszym zadaniem postawionym przed ćwiczeniami fizykoterapii jest zmniejszenie bólu. Dopiero po pokonaniu bólu możemy porozmawiać o innych działaniach.

Wykonując ćwiczenia fizyczne z przepuklinami kręgosłupa, unikaj ćwiczeń powodujących ostry ból, a także skręcanie, skakanie i kłucie w plecy. Aby trening fizyczny kręgosłupa był skuteczny, należy go wykonywać przez cały dzień, za każdym razem uzyskując 2 podejścia, aby 6-8 podejść było kumulowanych dziennie.

Ćwicz
  1. Konieczne jest powolne, ostrożne podejście do każdej poziomej płaszczyzny, łóżka lub stołu, ciężar powoli przenosi się na ramiona, ciało powinno być pochylone do przodu. Przesuwając dłonie po powierzchni, klatka piersiowa powinna leżeć na kanapie / łóżku / stole, ręce powinny znajdować się pod ciałem, a następnie po bokach żeber. Kości miednicy powinny ściśle przylegać do powierzchni samolotu, ciało jest całkowicie zrelaksowane. Po tym musisz wziąć głęboki oddech przepony (brzuch), przytrzymaj oddychanie na konto 4, następnie łagodny wydech. Aby powtórzyć to działanie, trzeba to zrobić 7-8 razy, a następnie przenieść ciężar na dłonie i przenieść je pod obudowę, konieczne jest płynne podnoszenie. Możesz zrobić 2-3 podejścia. Z uwagi na fakt, że w tym ćwiczeniu ciało jest całkowicie rozluźnione i pod wpływem ciężaru nóg i miednicy dochodzi do łagodnego rozciągania okolicy lędźwiowej, podczas gdy prostowniki grzbietu i kwadratowe mięśnie lędźwi mają czas na rozciąganie i relaksację powoli - są to mięśnie, które powodują ból, który jest w ten sposób zminimalizowany.
  2. Konieczne jest, aby przyjąć pozycję kolanowo-łokciową, kolana powinny być maksymalnie rozszerzone na bokach, ręce powinny być prostopadłe do stawów barkowych. Kręgosłup nie powinien być zgięty - to prowadzi do lordozy i nie powinien być zaokrąglony - to się nazywa kifoza. Zarówno to, jak i drugie prowadzi do jeszcze silniejszego napięcia mięśni. Pozycja pleców powinna być gładka, prawidłowa, zrelaksowana, szyja zrelaksowana, głowa zwisa. Trzeba wziąć powolny oddech w żołądku i powolny wydech (pępek powinien zostać "wciśnięty" do kręgosłupa). Po wydechu następuje opóźnienie o 4 sekundy, a następnie wdech z żołądkiem Ponownie, to ćwiczenie relaksuje obszar lędźwiowy, czyniąc go bardziej rozciągniętym. Musisz powtórzyć 7-8 razy dla 2-3 podejść.

Te ćwiczenia są dobre, ponieważ można je wykonywać w domu, indywidualnie, bez obawy o uszkodzenie i pogorszenie stanu pacjenta. Z powodu tak łagodnego efektu zespół bólowy zostaje usunięty o 75%.