Ze wszystkich rodzajów białek, które są obecnie dostępne, białko jaj jest uważane za najlepsze, łącząc maksymalną wartość biologiczną i ogólną skuteczność. Ten wyjątkowy produkt zawiera pełną gamę składników odżywczych, które są niezbędne dla ludzkiego organizmu.

Białka Białka Białego

Warto zauważyć, że pełny kompleks aminokwasów jest dostępny tylko w pełnym jajku, które składa się z białka i tłuszczu. Jednak w rzeczywistości, sportowcy, z reguły, stosują tylko białko jaja, ponieważ żółtko zawiera tłuszcze. Z jednej strony jest to właściwe podejście, z drugiej - z powodu tego wyboru większość potencjalnych korzyści z jedzenia jaj jest tracona.

Białko jaja zawiera 11 gramów białka na 100 gramów. Oznacza to, że sportowiec, który potrzebuje 110 gramów białka z jedzeniem, musi zjeść kilogram białka. Jest to dość trudne, biorąc pod uwagę fakt, że lekarze na ogół nie zalecają angażowania się w jaja i systematycznie jedzą więcej niż 3 sztuki dziennie.

Należy pamiętać, że białko surowego jaja jest absorbowane tylko o 50-60%, gdy jest ono takie samo jak białko, ale w postaci gotowanej jest wchłaniane przez organizm ludzki o 95%. Stąd prosty wniosek - pamiętaj, aby jeść gotowane jajka, a nie surowe.

Na szczęście białko jaja, które można znaleźć w sklepach z żywnością sportową, składa się z całych jaj, co pozwala liczyć na maksymalne korzyści dla organizmu.

Jak zrobić białko jaj w domu?

Wielu rzemieślników ma tendencję do tworzenia własnego białka jajecznego. Z reguły wszystko sprowadza się do tego, że gotują po prostu jajko w koszulce (w wodzie bez skorupki) i nazywają to "izolatem". Oczywiście przy użyciu tej technologii można uzyskać tylko zwykłe jajko na twardo.

Aby uzyskać wyizolowane białko jaja, wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie, zaawansowany sprzęt i wielokrotne oczyszczanie produktu końcowego, co pozwala wyeliminować cząsteczki tłuszczu i zmaksymalizować nasycenie białka produktem.

Stąd prosty wniosek: nie marnuj czasu i nie tłumacz tego produktu. Jeśli chcesz uzyskać masę mięśniową bez użycia odżywek dla sportowców, po prostu dodaj do diety jajka, mięso, ryby, twarożek , ptak - wszystko to powinno być codziennie na stole i w dość dużych ilościach, ponieważ dzienna stawka sportowca wynosi 1,5-2 g białka na kilogram masy ciała.

Jak wziąć białko jaja?

Dziesiątki niuansów są zakorzenione w wyborze dawkowania i czasu przyjmowania każdego żywienia sportowego, i możesz zrozumieć je wszystkie tylko indywidualnie, przy pomocy doświadczonego trenera lub specjalisty od żywienia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników: masę ciała, ilość białka zawartego w podstawowej diecie, cele treningu i wiele więcej.

Jak wspomniano powyżej, na każdy kilogram masy potrzeba 1,5 g białka, tj. Osoba ważąca 60 kg musi przyjmować 90 gramów białka dziennie. Jest to jednak ogólna zasada i jeśli nie jesteś wegetarianinem, białko jaja kurze całkowicie odrzucając jakikolwiek rodzaj białka, wtedy powinniśmy wprowadzić poprawki do ilości białka, które jest już zawarte w twojej diecie.

Produkty białkowe to mięso, drób, ryby, produkty mleczne, rośliny strączkowe. Oblicz, jak często i jak często korzystasz z takich produktów każdego dnia, poznaj ich skład w otwartych źródłach, kalorii i wskaźniki białkowe. Korzystając z najprostszych obliczeń, ustal, ile białka dostajesz w zwykłej diecie, odejmij tę liczbę od całkowitej i obliczyć dawkowanie. Otrzymaną liczbę należy równomiernie podzielić na 3-5 przyjęć.

Białko jaja można zażywać w dowolnym momencie i szczególnie przydatne jest robienie tego przed i po treningu, a także zamiast pominiętego posiłku.