Joga, oczywiście, nobilituje człowieka. Wykonywanie podstawowych pozycji jogi dla początkujących, już wkrótce zauważamy, że zmienia się nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz - zmieniając się sposób życia , myślenie, postrzeganie siebie i innych. Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie asan, możesz wybrać pozycje jogi dla relaksu, dzięki którym zrelaksujesz się po ciężkim dniu pracy lub, odwrotnie, ożywcze, gimnastyczne pozy, które wstrząsną cię rano jako zarzut.

Ćwicz
 1. Weź głęboki oddech i zrób wydech. Przy wdychaniu ręki przez boki w górę łączymy dłonie, po wydechu obniżamy je do poziomu klatki piersiowej. Wdech - rozkładamy ramiona na boki, wydech - pochylamy się w prawo. Wdech jest środkiem, wydech jest pochyleniem w lewo.
 2. Wyciągnij rękę i rozciągnij plecy. Wracając rękami do zamka, wyciągamy ręce w górę, nie odrywając czoła od podłogi.
 3. Opuszczamy ręce i podnosimy się, wdychamy - ręce w górę, wydech - ręce w dół.
 4. Wchodzimy w pozę deski - ramiona i stopy na szerokość ramion, całe ciało rozciąga się wzdłuż nachylonej linii prostej. Ta asana, czyli postawa, w jodze jest również nazywana pozycją pługa. Upadając, zginając łokcie i przyciskając je do ciała, ciało powinno być równoległe do podłogi. Podczas wdechu unieś głowę i ciało, przechodząc w plecy.
 5. Opuszczamy głowę w dół, miednica rozciąga się w górę, wyprostowujemy nogi i ręce, zamieniając się w pozę, której pies stoi twarzą w dół.
 6. Poprzez ruch falopodobny przechodzimy w pozę psa z pyskiem w górę i tą samą falą, którą podnosimy do psa z pyskiem w dół. Teraz schodzimy w linii równoległej do podłogi, stopniowo pochylając się nad łokciami i obniżając brzuch i nogi do podłogi.
 7. Zsuń podłogę palcami, unosząc górną część ciała. Rozluźnij szyję, oderwij zgięte ramiona i wyciągnij nogi od podłogi, pozostałe punkty kontaktu z podłogą - żebra, brzuch i kości miednicy. Naprawiamy pozycję.
 8. W tej samej pozycji wyprostuj ramiona, celując palcami w tył. Podnieś skrzynię jeszcze wyżej i rozciągnij ramiona do przodu, rozciągając się od korony do czubków palców. Jest to jedna z najlepszych pozycji do jogi na plecach, pomagająca wyrównać i leczyć kręgosłup.
 9. Teraz, w dynamicznym tempie, powtarzamy jako blok: bez upadku na podłogę, zginajcie ramiona i mocujcie je w uszach, rozciągnijcie ręce do tyłu i, jakby pływając, rozciągnijcie je do przodu.
 10. Zamroź ponownie w pozie, celując palcami w tył.
 11. Podczas wydechu opuść ciało i nogi, obróć dłonie, oddychaj równomiernie. Ułożenia dla jogi dla początkujących, choć wybrane do łagodnego reżimu treningowego, ale nadal potrzebują przerw na odpoczynek.
 12. Odwróć głowę do środka, dłonie pod ramionami, skieruj kość ogonową w stronę sufitu. Obetnij stopy i połóż je na palcach. Odepchnij się od ziemi, stań w pozie deski. Użyj palców, aby wcisnąć się w podłogę, jakby próbował spaść z ziemi. Zapisz pozycję na 20 sekund i rozluźnij mięśnie w postawie leżącej na brzuchu.