Mięśnie pochwy wymagają treningu, podobnie jak inne. Jest specjalny kierunek poświęcony temu tematowi - vumbilding . Trening pomaga w leczeniu niektórych problemów, na przykład zaleca się je do pominięcia macicy i nietrzymania moczu. Nawet takie ćwiczenia prowadzą do zwiotczałych mięśni, a także przygotowują kobietę do porodu. Nie można nie zauważyć pozytywnego wpływu na jakość życia intymnego, co zauważają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

Jak wzmocnić mięśnie pochwy?

Są ćwiczenia, które nie wymagają specjalnego treningu fizycznego i każda kobieta może sobie z nimi poradzić. Mimo to eksperci zalecają chodzenie po piętach, ponieważ udowodniono, że znalezienie stopy pod kątem 15 stopni od ziemi jest rodzajem treningu dla mięśni pochwy. Aby zrozumieć, jakie ćwiczenia są zaangażowane w większość ćwiczeń, konieczne jest zatrzymanie przepływu podczas oddawania moczu za pomocą napięcia mięśniowego, bez przesuwania nóg.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie pochwy:

  1. "Kompresja-retencja". Zaangażuj mięśnie intymne i pozostawaj na maksymalnym napięciu przez 10 sekund, a następnie rozluźnij się. Z biegiem czasu powinieneś przynieść czas do 5 minut. Wykonaj 20 powtórzeń. Nie wstrzymuj oddechu podczas ćwiczeń.
  2. Zrozumienie, jak wzmocnić ściany pochwy, to powiedzieć o tak skutecznym ćwiczeniu jak popychanie, które można wykonać nawet podczas seksu. Wyzwanie polega na wykonywaniu ruchów pchających mięśniami pochwy. W tym przypadku ważne jest, aby poczuć różnicę między mięśniami wewnętrznymi i wejściowymi.
  3. W następnym ćwiczeniu rozstaw nogi na szerokość barków, aby skarpetki zostały obrócone na boki. Trzymaj ręce na pasku. Powoli przysiady od kolan. W najniższym punkcie przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powoli jak wzmocnić ściany pochwy powrócić do pozycji wyjściowej.

Dla tych, którzy są zainteresowani wzmocnieniem pochwy, istnieje bardzo prosty kompleks, który można wykonać nawet w pracy lub w transporcie.

Ćwiczenie nr 1 . Ściśnij mięśnie pochwy, jakbyś chciał coś narysować. Podczas maksymalnego napięcia przytrzymaj przez 5 sekund. i zrelaksuj się. Wykonaj co najmniej 20 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 2 . Wykonaj najszybszą kompresję i relaksację. Rozpocznij 10 razy i z czasem zwiększ liczbę powtórzeń do 50.

Ćwiczenie nr 3 . Zadanie jest podobne do poprzedniego ćwiczenia, następnie trzeba użyć mięśni odbytu.