Utrata masy ciała, a także walka z tkanką tłuszczową podczas suszenia, to długi i pracochłonny proces, który powoduje, że człowiek porzuca stare nawyki żywieniowe, poświęca dużo czasu na trening i uzupełnienie odżywiania o niezbędne elementy. W tym artykule rozważymy, które białko wybrać do utraty wagi.

Jakie jest zastosowanie białka w odchudzaniu?

Suplement białka do odżywiania pozwala osiągnąć kilka krytycznych zadań, które należy rozwiązać na drodze do głównego celu:

  • z niskokaloryczną dietą, która zawsze towarzyszy utracie wagi, zazwyczaj występuje niedobór białka, który negatywnie wpływa na wszystkie układy organizmu i białko pozwala temu zapobiec;
  • w przypadku niedostatecznego odżywiania masa mięśniowa jest niszczona przede wszystkim i musi być utrzymywana w suplementach;
  • białka są niezbędną częścią procesu spalania tłuszczu;
  • Przyswojenie białek wymaga trzeciej więcej energii z organizmu, co samo w sobie pomaga stracić na wadze.

Ponadto stosowanie dużych ilości białka zmniejsza całkowity indeks glikemiczny żywności, zapobiega przeskokom cukru we krwi, a tym samym zmniejsza apetyt.

Które białko jest najlepsze dla utraty wagi?

Nie jest tajemnicą, że istnieje wiele różnych białek. Są wśród nich takie, które działają szybko (serwatka), wolno (kazeina) i mieszana (składa się z dwóch poprzednich).

Naukowcy postanowili sprawdzić, które białko jest bardziej skuteczne w piciu do utraty wagi - serwatka lub kazeina? W wyniku eksperymentów stwierdzono, że najskuteczniejsza utrata wagi daje kazeinę, przyjmowaną 1,5 g na kilogram masy ciała. Co więcej, stosowanie suplementu białkowego do utraty wagi było bardziej skuteczne niż jakie białko jest lepsze dla utraty wagi utrata masy ciała bez dodatków lub utrata masy ciała przy użyciu tej samej ilości mięsa.

Uważa się, że najlepiej z pożywienia trzeba dostać 50% białka dziennie, a reszta, aby uzyskać żywienie sportowców. Na przykład dziewczyna ważąca 60 kg potrzebuje 90 g białka dziennie (z szybkością 1,5 g białka na 1 kg masy ciała). Spośród nich, 45 g powinno być uzyskane z kazeiny (są to 1,5 porcje), a kolejne 45 g - z mięsa, jaj, drobiu, ryb, twarożek i inne produkty białkowe.

Wiedząc, jakie białko przyjmować podczas odchudzania, ważne jest przestrzeganie zasad jego przyjmowania: lepiej jest zastąpić przyjmowanie pokarmu, a także wypić go przed treningiem lub w nocy. W okresie spożycia należy odrzucić nie tylko słodkie, tłuste, mączne pokarmy, ale także napoje alkoholowe w dowolnej ilości i przejawianiu.