Obecnie białko jest dość popularne żywienie sportowe , który zawiera nie jedną, ale kilka jednostek składowych. Te produkty nazywane są białkami wieloskładnikowymi. Zakres ich wykorzystania w życiu sportowca jest dość duży, co pozwala stwierdzić, że potencjał tego narzędzia jest dość duży. W tym artykule poznasz aktualne informacje o tym, które wieloskładnikowe białka są uznawane za najlepsze.

Najlepsze białko wieloskładnikowe

Złożone białka zachowują zalety zarówno białek szybkich, jak i wolnych: szczyt stężenia aminokwasów zachodzi szybko, ale jednocześnie jest zatrzymywany przez długi czas. Zastanów się, które produkty są uznane za wiodące:

  1. Probolic-SR firmy MHP to produkt łączący idealną wartość za rozsądną cenę.
  2. Optimum Nutrition Nitro Core 24 na drugim miejscu. Kompozycja zawiera składniki, które przyczyniają się do lepszej absorpcji podstawowej kompozycji.
  3. Syntrax Matrix jest niedrogą, prostą i skuteczną opcją, więc zajmuje trzecie miejsce w rankingu białek.
  4. Protein 80 Plus firmy Weider - eksperci uznali, że ta opcja może być również honorowana, aby znaleźć się na liście najlepszych produktów z tej serii.
  5. Elite Fusion 7 firmy Dymatize to nowość dla obywateli Rosji i krajów WNP, która szybko zdobywa udział w rynku i zdobywa popularność.
  6. W przypadku trudności finansowych, możesz zwrócić uwagę na najbardziej niedrogie opcje. Na przykład Elite 12 Hour Protein firmy Dymatize jest niedrogim białkiem. Ma dwie wady: nie rozpuszcza się bardzo łatwo i trudno nazwać je przyjemnym smakiem. Aby zdecydować, które białko wieloskładnikowe jest lepsze, Twój trener pomoże ci, w oparciu o charakter twoich treningów i celów.
najlepsze białko wieloskładnikowe

Jak wziąć białko wieloskładnikowe?

Biorą takie białko w taki sam sposób, jak oddzielnie przyjmują "szybkie" i "wolne" warianty. Jest odpowiedni w takich przypadkach:

  • po treningu, dla szybkiego wyleczenia mięśni;
  • przed snem, aby odżywić masę mięśniową w fazie spoczynku i ich wzrost;
  • zamiast pomijanych posiłków;
  • jako przekąskę, gdy inne jedzenie jest niedostępne.

Pojedyncza dawka kompleksu białko zwykle liczone jako 30 g na odbiór. Jeśli masz dużą kompozycję, możesz potrzebować porcji do 60 g. Trzeba omówić tę kwotę ze swoim trenerem lub specjalistą od żywienia.