Qigong jest jedną z gałęzi starożytnej chińskiej nauki o zarządzaniu energią ciała i jej harmonizacją ze światem zewnętrznym. Przetłumaczone z chińskiego, qigong oznacza nauczanie o zarządzaniu "qi", a "qi" jest mocą i energią życiową. Dzisiaj coraz bardziej popularne staje się odchudzanie przy pomocy chińskiej gimnastyki. qigong , chociaż nie jest to główny cel skierowania.

Ludzie, którzy praktykują czikung, zauważają, że naprawdę odczuwają własną energię życiową, innymi słowy, ich postrzeganie świata się zmienia. Zaczynasz oddychać pełnymi piersiami, dosłownie iw przenośni. Czy warto wspomnieć, że chiński qigong gimnastyki oddechowej uspokaja i uspokaja układ nerwowy, po treningu powstaje wrażenie absolutnego porządku, zarówno w środku (w głowie), jak iw środowisku. Jeśli chodzi o chińską qigong gimnastyki na odchudzanie, istnieje kilka specjalnych ćwiczeń. Ich działanie skierowane jest przede wszystkim do jamy brzusznej, aby wyeliminować uczucie głodu. Są także korzystne dla kręgosłupa, ponieważ Chińczycy gimnastyka Qigong nazywa kręgosłup osią człowieka, nasz mały świat obraca się wokół tej osi. Kręgosłup jest rzeczywiście bardzo ważnym aspektem, zarówno w medycynie tradycyjnej, jak i wschodniej. Bardzo ważnym aspektem wszystkich ćwiczeń jest pacyfikacja, ponieważ tylko czysty umysł może przejść przez ograniczenia w odżywianiu i wytrzymać wysiłek fizyczny.

Ćwiczenia Qigong

  1. Żaba podnosząca fale. PI - leżąc na podłodze, nogi zgięte w kolanach, jedna ręka na dolnej części brzucha, druga na klatce piersiowej. Podczas wdechu wyciągamy skrzynię, na wydech, pociągamy skrzynię w dół. Pociągnij żołądek do własnego limitu, na początku treningu może wystąpić dyskomfort, następnie powinieneś wyeliminować ćwiczenie przez kilka dni. Ręce i klatka piersiowa poruszające się na fali. Oddychanie jest nieco wolniejsze niż w życiu codziennym. Wykonuj to ćwiczenie z chińskiej cziku gimnastyki, kiedy poczujesz głód. 40 powtórzeń wyeliminuje chęć jedzenia.
  2. Lotus Siedząc na podłodze skrzyżuj nogi, połóż ręce w mudrze. Prawa dłoń po lewej, kciuki zamknięte, kości spoczywają na biodrach. Zamknęli oczy, wyobrażali sobie najprzyjemniejszy moment w życiu. Skoncentruj się na oddychaniu, powinno być gładkie, głębokie i niesłyszalne. Zwróć uwagę na wydech: klatka piersiowa ledwo się porusza, nie ma dźwięku. Wyjdź z tego ćwiczenia w 10 minut. Ręce zaciskają się w pięści, otwierają oczy i oddają się. Pocierały dłonie 10 razy, "czesali włosy" 5 razy.