Każdego roku przedstawiciele różnych grup społecznych i wiekowych coraz bardziej interesują się starożytnymi tradycjami Wschodu, co jest całkowicie uzasadnione. To starożytna wiedza, doskonalona przez wieki, zachowuje tajemnice młodości i długowieczności, zdrowia i dobrobytu. Wszystkie rodzaje chińskiej gimnastyki nie są wyjątkiem. Dzisiaj każdy, kto chce, może opanować technikę wykonywania gimnastyki rekreacyjnej, zarówno przy pomocy literatury specjalnej, jak i bezpośrednio pod kierunkiem mistrza. Pomimo ogólnych zasad charakterystycznych dla filozofii wschodniej, każdy rodzaj gimnastyki ma pewne cechy, które pozwalają w każdym indywidualnym przypadku wybrać najbardziej odpowiednią technikę. Następujące rodzaje chińskiej gimnastyki rekreacyjnej są najbardziej popularne wśród ludów Zachodu, ponieważ łączą wydajność i przystępność.

Chińska gimnastyka Qigong

Ćwiczenia z chińskiej gimnastyki qigong są wielkim dziedzictwem medycyny orientalnej, ponieważ ta technika, po prawidłowym zastosowaniu, daje naprawdę niesamowite efekty. Qigong jest szeroko stosowany zarówno w medycynie tradycyjnej, jak i niezależnym kompleksie zdrowotnym. Rozpoczęcie jest konieczne pod nadzorem mistrza. Podstawową zasadą tej metody jest opanowanie i zarządzanie energią życiową "qi", której nadpodaż lub brak prowadzi do chorób i śmierci. W każdym przypadku mistrz wybiera zestaw ćwiczeń indywidualnie, w zależności od stanu zdrowia stażysty. Wykonując samodzielnie chińskie ćwiczenia gimnastyczne, Qigong powinien dokładnie przestudiować odpowiednią literaturę, zasady filozofii i postępować zgodnie z zaleceniami mistrzów dotyczącymi nie tylko technologii, ale także stylu życia. Musisz również uważnie słuchać ciała, ponieważ wykonywanie niewłaściwych ćwiczeń i wybór niewłaściwej kombinacji może przynieść odwrotny skutek.

Zajęcia w qigong odmładzają ciało, poprawiają jakość życia, służą do zapobiegania i leczenia wielu chorób.

Chińskie gimnastyki wushu

Ten rodzaj gimnastyki ma działanie zdrowotne i profilaktyczne, ma korzystny wpływ na wszystkie systemy ciała, rozwija siłę, elastyczność, wytrzymałość. Aby osiągnąć wynik, musisz robić to regularnie, wybierając tempo i obciążenia odpowiednie do stanu zdrowia. Rozpocznij zajęcia od małych obciążeń, ruchy wykonywane są płynnie, powoli. Trening wymaga koncentracji uwagi i koncentracji.

Chińska gimnastyka poranna

Ta prosta gimnastyka pozwala zachować kondycję fizyczną, ma korzystny wpływ na narządy i układy organizmu. Gimnastyka odbywa się tylko rano, siedząc w łóżku, w wentylowanym pokoju. Obciążenia i ćwiczenia można wybierać indywidualnie, dzięki czemu gimnastyka jest odpowiednia dla prawie wszystkich. Regularne zajęcia pozwalają zachować wigor i przejrzystość umysłu, a także naładować akumulatory pozytywną energią przez cały dzień.

Super skuteczne ćwiczenia oddechowe chińskich stulatków

Chińskie ćwiczenia oddechowe, podobnie jak inne orientalne techniki, mają na celu zwiększenie energii życiowej, rozwój świadomości i osiągnięcie harmonii ciała i ducha. Oddychanie jest podstawą życia, a właściwe oddychanie jest kluczem do zdrowia i długowieczności. Możesz samodzielnie opanować technikę, korzystając z filmu szkoleniowego.

Chińska gimnastyka Tai Chi

Китайская гимнастика тай чи

Chińska gimnastyka tai chi to kolejna powszechna i szeroko dostępna technika leczenia i odmładzania ciała. Dla kobiet i osób starszych szczególnie przydatna jest gimnastyka, ponieważ jest to skuteczny środek zapobiegania osteoporozie i chorobom sercowo-naczyniowym. Od strony chińskiej gimnastyki Tai Chi przypomina orientalny taniec, ponieważ wszystkie ruchy wykonywane są płynnie i konsekwentnie. Integralną częścią treningu jest pewien stan umysłu, który osiąga się poprzez medytację. Ponadto chińska gimnastyka Tai Chi jest podstawą sztuki walki, a ćwiczenia nie tylko rozwijają siłę i elastyczność, ale są również podstawowymi technikami samoobrony. Uważa się, że do celów terapeutycznych można ćwiczyć chińską gimnastykę tai-chi na własną rękę, po opanowaniu ćwiczeń pod kierunkiem mistrza.

Na koniec należy przypomnieć, że każdy rodzaj chińskiej gimnastyki jest przede wszystkim integralną częścią pewnego stylu życia i światopoglądu, który należy wziąć pod uwagę, aby osiągnąć pożądany rezultat.