Termin "pilates" pojawił się dzięki twórcy J. Pilatesowi, który wynalazł kompleks różnych ćwiczeń dla całego ciała. Przy pomocy tych ćwiczeń pilates może przynieść korzyść każdemu organizmowi, wzmacniając mięśnie, podtrzymując je w tonusie. Początkowo kierunek ten został stworzony dla rehabilitacji żołnierzy podczas I wojny światowej.

Pilates jest wyjątkowy, ponieważ podczas ćwiczeń wszystkie mięśnie są w pełni zaangażowane. Zajęcia pilates są bardzo miękkie, więc są często polecane tym, którzy mają długą przerwę w sporcie. Główną różnicą w pilatesu od innych rodzajów sprawności jest zmniejszone ryzyko urazu, ponieważ prawidłowo wykonujące ćwiczenia, prawie niemożliwe jest wyrządzenie sobie krzywdy.

Kto może ćwiczyć Pilates?

Wiele kobiet i dziewcząt dobrze zaznajomionych z fitnessem wie na własnej skórze, czym jest Pilates. Ale są tacy, którzy dużo słyszeli o tej koncepcji, ale nie wiedzą, co to jest. Należy pamiętać, że każdy może uczyć się w dogodnym czasie, bez odczuwania dyskomfortu z powodu obciążeń. Wielu lekarzy zaleca nawet, aby ich pacjenci, którzy mają problemy z kręgosłupem, w pełni wykonują takie ćwiczenia.

Po porodzie będzie przydatne dla kobiet uczestniczenie w takich ćwiczeniach w celu szybkiego powrotu do zdrowia po porodzie.

Czym jest Pilates i jego zasady?

Pilates, jak każde inne ćwiczenie, ma swoją anatomię, która opiera się na pewnych zasadach. Spróbujmy rozważyć te główne:

  1. W klasie uczy się koncentrować uwagę, a także integrować ciało i umysł.
  2. Rozwijaj umiejętność "słyszenia" swoich mięśni i ciała, rozwijaj wewnętrzną intuicję. Spróbuj zmodyfikować ćwiczenia, jeśli podczas ćwiczeń wystąpią pewne bolesne uczucia.
  3. Aby nauczyć się odczuwać centralizację wszystkich narządów.
  4. Wizualizuj pracę wszystkich swoich mięśni, a także rozwijaj swoje zdolności twórcze i wyobraźnię.
  5. Naucz się dobrze oddychać.
  6. Naucz się poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenia.
  7. Co to jest Pilates w Fitness?
  8. Staraj się nie robić przerw i przerw między ruchami.

Oczywiście, dla każdej dziewczyny, zawody Pilates będą nie tylko bardzo przydatne, ale także pozwolą spalić dodatkowe kalorie. Trzeba zrozumieć, że zdrowie jest jedną z głównych zalet drogi do prawdziwego szczęścia. Kto nie chce być zdrowy i szczęśliwy w tym samym czasie? Więc musisz się rozwijać, nie stój spokojnie, prowadź zdrowy styl życia , a także nauczyć się równoważenia obciążeń psychicznych i fizycznych. Pilates pozwala napełnić krew energią, a także zachęcić osobę do twórczych i umysłowych działań produkcyjnych.